Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Farciarz😩zazdraszczam.

Gdzie i kiedy taki bazarek jest?

Zaraz chyba tam jadę.

Nie. Nie zaraz bo muszę gdzieś zorganizować jakąś kasę bo chyba to co mam to za mało😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kopernik napisał:

Tylko żony trzeba się pozbyć ... Jeszcze większym wyzwaniem jest ukrycie zakupów

Niekoniecznie, moja to już chyba stwierdziła że skoro ona może sobie coś tam kupić i ja nie gęgam to ona na moje gęgać też nie wypada. Z ukrywaniem to różnie, jak małe, albo 1 duże to przechodzi na legalu, ale jak kilka i duże to czasami przemycam z bagażnika do piwnicy jak się idzie śmieci wywalić :mrgreen: Np. taką Mriję czy Rusłana musiałem lądować w konspiracji :bleh: Gorzej z miejscem magazynowym... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Greif napisał:

Jako że pamięć ułomna, kto chciał Jak 1 z Plastyka? Proszę się przypomnieć na pw

:hmmm:coś mi świta, że to mogłem być ja, jak potwierdzę zeznania to się odezwę po pracy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2024 o 23:50, kopernik napisał:

Tylko skąd wziąć tego Aifixa ???

Akurat niedawno wyszło wznowienie:

https://www.mojehobby.pl/products/Westland-Whirlwind-Helicopter.html

Ja go ustrzeliłem za ok 3dyszki

Pozdr ww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kopernik napisał:

Kolejny, który odnalazłem.

Takie proste, a ile radości dawało...

Swoją drogą @kopernik dobry z Ciebie poszukiwacz :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kopernik napisał:

W styczniu pisaliśmy o modelach z papieru drukowanych w Skrzydlatej Polsce. Kolejny, który odnalazłem. 1983/14

1jas1.jpg

1jas2.jpg

Chyba sobie wydrukuje i skleję takiego.

Kiedyś w Małym Modelarzu było kilka takich sylwetkowców.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem w starym pudełku resztki Pipera L-4 Cub ze Smeru, czyli stary Heller. Mój pierwszy model z blachami Eduarda, budowa to pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątych. Wrzucam tutaj, bo do galerii się nie nadaje:

IMG_20221113_124010.jpg.5143485a12457d82c3a6c18ec14d8537.jpg

 

IMG_20221113_124042.jpg.091b94f5f9331d49606e47436ff84110.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barszczo napisał:

A ja znalazłem w starym pudełku resztki Pipera L-4 Cub ze Smeru, czyli stary Heller. Mój pierwszy model z blachami Eduarda, budowa to pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątych. Wrzucam tutaj, bo do galerii się nie nadaje:

IMG_20221113_124010.jpg.5143485a12457d82c3a6c18ec14d8537.jpg

 

IMG_20221113_124042.jpg.091b94f5f9331d49606e47436ff84110.jpg

 

Pytanie, co on robił w pudle, a nie w gablocie ?  Oj, będzie chyba żółta kartka za takie traktowanie 😨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kopernik napisał:

Pytanie, co on robił w pudle, a nie w gablocie ?  Oj, będzie chyba żółta kartka za takie traktowanie 😨

Brak śmigła i kilku drobnych elementów, zabytek klasy dwu zerowej 😂. Oprócz Pipera są jeszcze Fiat CR32 i Tiger Moth, ale te się nie kwalifikują do pokazania. Maziane jeszcze pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, barszczo napisał:

Brak śmigła i kilku drobnych elementów, zabytek klasy dwu zerowej 😂. Oprócz Pipera są jeszcze Fiat CR32 i Tiger Moth, ale te się nie kwalifikują do pokazania. Maziane jeszcze pędzlem.

Podobno Leonardo da Vinci zaczynał PALCYMA 😁 Był taki czas ( przełom lat 70/80 ) że i pędzelek był rarytasem. Autentycznie,  tata pomagał mi robić takowe z moich włosów 🤪 Takie to były wspaniałe czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było ? Rok 1983 i wywiad ( fragment ) z dyrektorem CSH. Autorem artykułu z SP 1983/ 29-30 jest Paweł Elsztein. W sumie to na podstawie info z tego wątku, zastanawiam się, czy taki jegomość istniał ? 

1ar1.jpg

1ar2.jpg

1ar3.jpg

1ar4.jpg

1ar5.jpg

1ar6.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novo w Harcerzu? To się raczej nie zdarzyło, przynajmniej te typy o których wspomniano w artykule. W 1984 pojawiły się za to ponownie Matchboxy. 

Edytowane przez barszczo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kopernik napisał:

Jak było ? Rok 1983 i wywiad ( fragment ) z dyrektorem CSH. Autorem artykułu z SP 1983/ 29-30 jest Paweł Elsztein. W sumie to na podstawie info z tego wątku, zastanawiam się, czy taki jegomość istniał ?

Istniał ale już nie żyje.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_Elsztein

 

Edytowane przez Endrju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem NOVO  w bydgoskich  CSH. Tylko legendy słyszałem. Przed 1989 miałem je tylko z wymiany. Za TBiU głównie. Długa  lista form przejętych przez sowieckich była w "SP". Robiło to wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.