Skocz do zawartości

Mistercraft AB212 European Forces


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

dziś kolejny model z Mistercraft - dawniej Aeroplast. tym razem zestaw D-54. model prosto z pudła + parę małych niewidocznych przeróbek. malowany ręcznie humbolami i ręcznie lakierowany tez humbrolem.

model bez washa i brudzingu - jakoś wole czyste modele :)

kamuflaż amii Austii. kolor piaskowy miał być bardziej brązowy, ale coś mi nie pykło (raczej to wina zdjęć z których korzystałem - instrukcja jest kiepska w tym temacie).

 

IMG_20200312_075511_compress65.jpg

IMG_20200312_075532_compress17.jpg

IMG_20200312_075154_compress81.jpg

IMG_20200312_075241_compress18.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniając te modele po pierwsze trzeba mieć na uwadze jakość zestawu bazowego (delikatnie mówiąc: taka sobie) oraz to, że budujesz prosto z pudła - bez przeróbek (jeśli już to niewielkie). Widać spory postęp w porównaniu np. z poprzednio pokazywanym Lynxem.
Wash to nie brud tylko podkreślenie podziału elementów tam gdzie potrzeba i tego trochę brakuje - mogłeś zapuścić chociaż te imitacje miejsc (nacięcia) gdzie znajdują się kratki na obudowie silnika.
W ramach małej waloryzacji następnym razem zastąp te grubaśne "kołki" przy wirniku czymś delikatniejszym, np. choćby szpilkami.

Czy one były malowane w połysku?

Walczysz z MC więc weź na warsztat trochę lepszy zestaw (Mi-8, Mi-4) czy Pumę (nie wiem, czy już się ukazała). Powinna wyglądać o niebo lepiej, bo i zawartość pudełka bez porównania.

Fajnie, że działasz. Kiedyś był tu na forum konkurs dla modeli polskich producentów, z podziałem na klasy OPEN (z waloryzacjami) o bazową (Z PUDŁA), królowały MC i ZTS.
Może dobrym pomysłem była by powtórka z rozrywki?

 

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym washem może spróbuje.

model malowany matami - potem lakier gloss.

faktycznie te szpilki to dobry pomysł. pomyśle jak będę robił wersje wietnamską.

a co do lepszych modeli to walczę z mi-17 nr boczny 607. ale walka do latwych nie należy.

generalnie moje zamierzenie jest takie aby sklejać modele polskich producentów - jakie by one nie były - taki mój masochistyczny patriotyzm.

dzięki za mile słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bart207skw napisał:

ok. następne na białym, ale kiedy ja kocham te moja półkę :)

To się przerzuć na coś, co odwzajemni Twoje uczucie i  z czym można robić coś więcej, niż wycierać kurz co sobotę :) Choćby drogą kropelkową pozarażać się koronawirusem :)

Wrzucenie do galerii, czy warsztatu porządnych zdjęć (wykadrowanych, doświetlonych i ostrych), na jednolitym tle to okazanie szacunku osobie, która będzie to oglądała, czytała itp. Z tego samego powodu w zeszyt od j. polskiego nie zawijaliśmy kanapek, nie polewaliśmy go oranżadą, a pani nauczycielka wymagała podkreślenia tematów, starannego pisma i okładki. Poza tym dobra prezentacja to podstawa. To akurat przekaz nie tylko do Ciebie, ale dla wszystkich, którzy zaczynają galerię od słów: "przepraszam za zdjęcia, lepsze mi nie wyszły, nie chciało mi się etc." Jeśli się komuś nie chce, to niech nie wrzuca gniotów, bo rodzi to raczej negatywne emocje niż zachęca do wpatrywania się w rozmyty model. 

Do podstawowej obróbki zdjęć polecam PhotoScape - intuicyjny, łatwy w obsłudze, darmowy ale i dający sporo możliwości program. Pracuję na nim od początku i jestem zadowolony. Moje zdjęcia nie są idealne, są robione smartfonem - nie mam lustrzanki ze statywem -  ale staram się, żeby odbiorca nie był wku...wiony tym, że musi je oglądać.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bart207skw napisał:

 

generalnie moje zamierzenie jest takie aby sklejać modele polskich producentów - jakie by one nie były - taki mój masochistyczny patriotyzym

Modele polskich producentów to Answer, Arma, IBG, Aeroplast. Mister Craft ściąga gówniane formy z za granicy i wciska później naiwnym. Mister Craft nic nie tworzy, liczy tylko na Waszą kasę. Chcecie patriotycznie wspierać polskich producentów modeli, kupujcie marki które coś tworzątworzą,  aby mieli środki na tworzenie nowych zestawów na poziomie. 

Edytowane przez Moses
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Moses napisał:

Modele polskich producentów to Answer, Arma, IBG, Aeroplast. Mister Craft ściąga gówniane formy z za granicy i wciska później naiwnym. Mister Craft nic nie tworzy, liczy tylko na Waszą kasę. Chcecie patriotycznie wspierać polskich producentów modeli, kupujcie marki które coś tworzą. 

Chyba trochę się zagalopowałeś. Co robi MC to wszyscy doskonale wiedzą, ale mają oni swój target klientów, cenowo biją resztę rynku na głowę i widocznie opłaca się im ta polityka, bo mają się całkiem dobrze.

A. Wśród początkujących modelarzy i dzieci MC rządzi niezaprzeczalnie, 

B. Jeśli ktoś nie ma wielkich wymagań i skleja dla funu sięga po MC, 

C. Z tego co kojarzę MC ma wty momencie najlepsze na rynku wypraski do MI-4 (przepak KP) 

D. Nazywanie wszystkich klientów MC naiwniakami to przesada z Twojej strony, sam mam parę ich modeli i w pełni świadomie je kupowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sklejam model w 1/72 z szachownicą po IIWŚ plus śmigłowce (miałem kiedyś ponad 300szt w szafie -  generalnie większość tego co było dostępne w tym m.in. Cheyenne - z Aurora), wróciłem do sklejania po pary latach. MC mi pasuje z uwagi na cenę, i własnie przepaki głownie KP - ostatnio nowe kalki w końcu się nie drą i są niezłe.

2. w szafie mam modele imnnych producentów polskich: Aeroplast (Bryza, ah-1t, pah-2), Arma (chyba wszystkie iskry w zestawach expert), AJ model (w- 8 sztuk), Bilmodel maker (mi-14 - czekam na dostawę), broplan (puszczyk, sokoł, sm-2(wszystkie wersje)), sk-model mi-24, aster model: orlik, mirage - ah-64 apache a i d

3. aswear - czekam na w-3 w 1/72,

4. i co nie wspieram polskich firm?

5. śmieszy mnie takie podejście do tematu  bo z góry skazuje modelarstwo jako sport niszowy jak myślistwo. Taniość ich modeli powoduje, ze sięgają po nie początkujący, którzy jeszcze nie wiedza czy sklejać czy może grac w kosza- MC ma taki a nie inny model biznesowy i jak widać daje rade, coś zmienia (kalki), kupuje wypraski u innych (heller: naprawdę fajne modele).

6. taka wypowiedz przerzucę na rynek samochodowy:  kupujmy tylko mercedesy i bmw bo to dobre auta i drogie. a co z dacia, która jest wszędzie? jest tania i trzeszczy (jechałem w sandero i w duster - w mercedesie tez: 500sls coupe 6 miesięcznym - wiec mam porównanie) a jednak jest kupowana i ludzie są zadowoleni. a co z autami montowanymi w PL.

7. jest to już któryś mój tekst i post odnoście tanich modeli z MC - doceniam i rozumiem zdanie innych, ale pozostanę przy swoim i dalej będę sklejał te modele z MC - bo sprawia mi to przyjemność, jednocześnie wypatrując na rynku nowości polskich producentów.
 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie... Ale model MC np: mi-17 za 85zł?  To chyba lekka przesada. Za 65 masz HB, który jest bardzo dobry, w tej cenie możesz mieć dwa inne modele na przykład zvezdy... Porównanie Kamov Ka-27 kosztuje 45 zł i możesz zrobić wtedy coś takiego...

20200312_230649.jpg

I nie mówcie mi, że tamte są dla początkujących... bo skoro nie pasują do siebie to prędzej zniechęcają niż nauczą.

Ale co kto lubi :szampan:

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących to masz HB Easy Kita którego ogarnie 5-6 latek. Klej sobie co lubisz, tego Ci nikt nie zabroni, jednak przestańcie pisać żarty o wspieraniu polskich producentow, tudzież o patriotyzmie w kontekście Mistercrafta, bo to w żaden sposób że sobą się nie łączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitrandir napisał:

Wszystko fajnie... Ale model MC np: mi-17 za 85zł?  To chyba lekka przesada. Za 65 masz HB, który jest bardzo dobry, w tej cenie możesz mieć dwa inne modele na przykład zvezdy... Porównanie Kamov Ka-27 kosztuje 45 zł i możesz zrobić wtedy coś takiego...

20200312_230649.jpg

I nie mówcie mi, że tamte są dla początkujących... bo skoro nie pasują do siebie to prędzej zniechęcają niż nauczą.

Ale co kto lubi :szampan:

zestawy mc mi-8/17 kupiłem na portalu droga licytacji po około 25pln za sztukę - z racji jego jakości to max 40pln. a ja lubię jak mi nie pasuje :)

no i już spokojnie nie kłóćmy się. po co. pogadajmy, pooglądajmy modele, popodziwiajmy... :szampan:.

Bawmy sie modelarstwem jakie by ono nie było.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bart207skw napisał:

Bawmy sie modelarstwem jakie by ono nie było.

I tego się trzymajmy.Niech każdy robi jak uważa.Najważniejsze żeby autor modelu był zadowolony.Gdybym kolegę znał osobiście to postawiłbym dobrą :szampan1:.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bart207skw napisał:

A ja bym nie przyszedł z pustymi rękami. Mam dobrą domowa cytrynoweczke. 

Ja też bym nie przyszedł z pustymi rękoma.Mam dobrą domową wiśniuweczkę .Może kiedyś się uda.:hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mandrivecs napisał:

Ja wolę czystą. Wòdka ma palić w gardło, a nie pachnieć babskimi likierkami?

To się pije a nie wącha.Zależy jak się zrobi.

 

6 minut temu, Solo napisał:

Dobra cytrynówka potrafi wspaniale sponiewierać.

Święte słowa.Zwłaszcza taka 70 wolt.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.