Skocz do zawartości

Maz 543 - "Scud B" - Dragon 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, makinen napisał:

Obojętnie jaki piaskowy o obojętnie jaki brązowy to raczej nie- pamiętaj, ze tam jest 6 kolorów.

Możesz opisac jakie 6 - ja dostrzegam 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 6 kolorów, jest. Poszukaj pod hasłami "Desert Battle Dress Uniform" lub "Chocolate-Chip Camouflage".

 

Przy wyborze farb może pomogą Ci schematy Tamiyi i Dragona:

10161138t2.jpg.92985134a4c206373aba9055025b0be4.jpg

10143792t.thumb.jpg.4be2c9dedc0293c878a75cad35e57b03.jpg

 

 

 

 

Rozumiem, że nie masz dostępu do kolorowej drukarki? W sieci jest pełno takich tablic drogowych, które można wykorzystać do druku.

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisac jakie 6 - ja dostrzegam 5
brąz jasny i ciemniejszy, beżowy jasny i ciemniejszy, biały i czarny.
Poszukam jeszcze czy nie mam gdzieś zapisanych numerów kolorów jakie dokładnie tam były wykorzystane.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kubisz napisał:

Jest 6 kolorów, jest. Poszukaj pod hasłami "Desert Battle Dress Uniform" lub "Chocolate-Chip Camouflage".

 

Przy wyborze farb może pomogą Ci schematy Tamiyi i Dragona:

10161138t2.jpg.92985134a4c206373aba9055025b0be4.jpg

10143792t.thumb.jpg.4be2c9dedc0293c878a75cad35e57b03.jpg

 

 

 

 

Rozumiem, że nie masz dostępu do kolorowej drukarki? W sieci jest pełno takich tablic drogowych, które można wykorzystać do druku.

Dzięki wielkie za te schematy.

Dostęp mam, tylko jakość tego druku jest do d...

Moja domowa drukarka pamięta czasy Kwaśniewskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, johnrambo napisał:

Możesz sobie oszczędzić malowanie mundurów 6 color-jest kalkomania [FFSMC Productions] Decals 1/35 US Army 6 Colors Desert camo pattern

Nie mój wątek wątek i nie ta tematyka dlatego z góry przepraszam, ale czy masz praktyczne doświadczenie  z kładzeniem kalek na figurkach ?? Od kilku lat ma zestawy Niemców z Afganistanu i Ruskich Trumpetera z kalkami i jakoś nie mogę z tym ruszyć, obawiam się złożoności powierzchni, jakaś podpowiedź, opis techniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w wątku o Żuku z Balatona robiłem te prl-owskie torby z Eureki XXL gdzie trzeba było bawić się z kalkami.

 

https://agtom.eu/do-figurek/345814-eureka-xxl-modern-quotesternquot-cargo-bags.html

 

Moim zdaniem podstawowym czynnikiem jest jakość samej kalki i jej współpraca z Micro set i sol.

W tym przypadku dochodzi jeszcze jedno zagadnienie - cieniowanie figurki. Na kalce tego nie zrobię a poza tym myślę że satysfakcja będzie duża jak ogarnę z pędzla ten wzór.

 

Umknęło mi pytanie o asfalt - wybrałem korek + preparat od AK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek by łatwo dociąć odpowiednie kawałki. Teksturowana pasta od AK nadaje bardzo konkretnego drobnoziarnistego wyglądu wraz z kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa arkusze kalek z kamuflażem i do dupy. Kruszą się jak suche liście. Może stare. Byłem pełen nadziei, ze fajnie wyjdzie i straszne rozczarowanie. Hektolitry dwóch płynów wylałem i nie pomogło, ale to jednak chyba stare kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to było pierwsze na co zwróciłem uwagę na fotce, którą wstawiłeś - czyli że jest 5 zamiast 6 kolorów. 

Pytanie czy przy skali 1:35 będzie to aż tak widoczne. 

 

Faded white - biały z odrobiną szarego - będzie.

Light sand - znajdzie się

Black brown mam od kamo niemieckiego z vallejo

leather brown jak wyżej

Field drab - to będzie jakiś odpowiednik OD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.