Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba że te pionowe "belki" zrobić z tego 1mm, a te poziome z cienkiego drutu?

1 mm to 72 mm w rzeczywistości - odpowiada to raczej bardziej odstępowi między żebrami niż ich grubości. Myślę, że grubość podłużnic to ok. 0,1 mm,

a wręg ok. 0,2 mm (jeśli w rzeczywistości są przestrzenne). W tej skali zrobienie czegoś takiego to już naprawdę poziom mistrzowski. Czym zamierzasz to kleić? Jak czytałem w AeroPlanie p. Ziober kleił to rzadkim bezbarwnym lakierem, bo żaden klej nie da tak cieńkiej spoiny. Lakier nanosił tylko punktowo na końcach, a potem całość pokrywał lakierem z aerografu. Zrobienie kawałka takiej konstrukcji zajęło mu chyba 2 miesiące (jeśli moja pamięć nie szwankuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie same trafne odpowiedzi dostaje to zapytam jeszcze ;) potrzebuję jakieś malutkie buteleczki na farbki najlepiej coś typu valleio air tylko że puste gdzie to można dostać ? i drugie pytanie czym można rozrobić farbkę żeby nie wyschłą szybko ? robiłem to do tej pory benzyną lakową bo tak mi w modelarskim doradzili ale niestety benzyna wyparowała a farbka zaschła po 3dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemniczki na farby samochodowe a rozcienczlnik do farb humbrol

Pojemniki na farby samochodowe zaczynają się raczej od 50 ml, więc jak nalałeś 17 ml humbrola to tlen wykończył Ci farbę. Znajdź taki pojemnik, żeby powietrza było jak najmniej. Poza tym farba mocno rozcieńczona ma ograniczoną trwałość, ale 2-3 miesiące powinna wytrzymać. Benzyną lakową rozcieńczam humbrole parę lat i negatywów nie zauważyłem.

Fajne pojemniki możesz zdobyć w sposób nastepujący. Polataj po dworze z gołymi plecami. Jak rozbolą Cię nerki idź do apteki i kup Rowantinex (bez recepty). Jak zażyjesz wszystkie granulki, nerki wyzdrowieją, a Tobie zostanie mała szczelna buteleczka na farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...problem może śmieszny ale może ktoś polecić jakieś pilniki a raczej jakieś mini/mikro-pilniczki? W związku z zabawą z elementami fototrawionymi muszę pousuwać pewne szczegóły z modelu. Posiadam takie małe iglaki Topexa ale one są jak dla mnie za duże w tym przypadku i cholernie ciężko mi nimi operować bez uszkodzenia miejsc obok, właściwie już je lekko naruszyłem a jestem w połowie roboty. Jakiś mniejszy pilnik pewnie mocno ułatwił by pracę ale jakoś w sklepach modelarskich w necie widzę zestawy rozmiarowo podobne do moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko, pewnie wiele razy już było. Używałem dawno temu EW-770 ale mam z nim problem za każdym rozebraniem cofa mi się powietrze do zbiorniczka. Chciałem kupić coś prostszego do cywili w 1:24 nie wymaga ogromnej precyzji, tylko sam nie wiem co będzie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil - w tym modelu od strony korpusu niespecjalnie. Poprzez tuleję, gdzie jest bolec spustu powietrze waliło by po paluchu, no i jest tam na tyle dziur, że uciekało by przez nie, a nie przez kanał, którym biegnie iglica. Mogła by też powstać dziura pomiędzy kanałami powietrza i farby, ale do tego jest potrzebne malowanie kwasem lub wiercenie dziur przy pomocy wiertarki.

Truckerek - uszczelka w piwatach robi za dystans (dysza musi delikatnie wystawać za osłonę). Wystarczy, że ona sparciała lub stała się zbyt miękka (normalka w tych modelach) i dysza siedzi zbyt głęboko. Można wykonać takową np. z taśmy teflonowej i zobaczyć efekt (przerabiałem to wiele razy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil - To też racja. W EW-770 jedynym dojściem "od tyłu" do kanału z farbą (no i zbiorniczka) jest otwór, przez który leci iglica. Jest też jeszcze jedna możliwość, którą widziałem (co prawda nie powodowało to bulgotania) - Facet myślał, że zwieńczenie aero (to, do którego przykręca się osłonę dyszy) da się odkręcić - użył do tego kombinerek . Reszty się chyba można domyślić.

Truckerek - maskol jest dobry jak chcesz coś uszczelnić dokręcając na chama. Tutaj uszczelka musi mieć swoją grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem ;-)

 

Update. Próbuję i nic zrobiłem tak aby końcówka dyszy wystawała. Mam jednego podejrzanego jest to oring uszczelniający obudowę dyszy z korpusem, tylko czy idzie to czymś zastąpić?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do płynnej szpachlówki zmywalnej bezacetonowym zmywaczem do paznokci, zapytam w drugą stronę. Czy jest jakaś modelarska szpachlówka bardziej gęsta w tubce którą można zmywać ww specyfikiem? Jeśli nie to jaką polecacie (prócz samochodowych)?

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. Wamod to dla mnie jakiś cement w tubce, który żre plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość trzonu ostrza: 6mm
Mój Excel (16001) ma tyle samo. Używam w nim piłek Olfy (KB4-NS/3) i pasują dobrze.

A najlepiej to sobie jeszcze zmierzyć. Standardowe są zdaje się 4 i 6 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.