Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

czy wie ktoś albo widział zdjęcia żołnierzy niemieckich z roku 1942 -1943 na froncie wschodnim wyposażonych w gasplane czyli pałatkę przeciwiperytową albo w pokrowiec przypięty na piersi tak jak to było w kampani wrześniowej albo francuskiej, mam takich figurantów i nie wiem czy można by ich użyć do makiety z frontu wschodniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie może ktoś albo ma w formie elektronicznej szablony do wykonania kamuflaży Spidfire i Hawker w skali 1:48 - z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miał ktoś może do czynienia z taśmami maskującymi Tristar? Wypadają gorzej,lepiej? Są za to tańsze od Tamiya.

Moim zdaniem taśmy tristar są grubsze od tamki. Czasem używam tristara jak mam zamaskować całkowicie daną część modelu , ale jak chcę zrobić przejście koloru, wolę taśmę tamiya. Tristary są takie...hmm.. śliskie i z tego względu źle mi się z nimi pracuje..

Ale są i tacy, co stosują taśmę malarską.

Ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podkład Gunze Metal Primer do elementów fototrawionych, nanoszony pędzlem (a podobno da się) trzeba czymś rozcieńczać? Jeżeli tak to czym - Mr Color Thinner ....Mr Levelling Thinner?

Ponadto czy na ten podkład można bezpośrednio kłaść farbę czy też wcześniej jeszcze użyć "tradycyjnego" podkładu jak np Mr Base White?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś może z was zakupy w sklepie www.saharahobby.pl ? Zrobiłem tam zakup 3 stycznia przelew tez tego dnia został zaksięgowany mimo to do dzisiaj na stronie sklepu wisi moje zamówienie z adnotacją oczekiwanie na przelew .Zdumiony natomiast byłem kiedy zadzwoniłem do sklepu w tej sprawie ,pan z drugiej strony nie pytając o nr zamówienia nie wiedząc co zamówiłem i kim jestem odpowiedział ze wczoraj wieczorem sprawdzał i przelewu jeszcze nie miał a dzisiaj jeszcze nie sprawdzał .Jestem jedyną osobą jaka u niego zrobiła zaopatrzenie że zbędne mu były jakiekolwiek dane mojego zamówienia ? Ktoś jakieś doświadczenia ma z tym sklepem ? Jeśli tak to jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Zdumiony natomiast byłem kiedy zadzwoniłem do sklepu w tej sprawie ,pan z drugiej strony ... kim jestem odpowiedział ze wczoraj wieczorem sprawdzał i przelewu jeszcze nie miał a dzisiaj jeszcze nie sprawdzał .J...

 

Witam,

przedstawił się Pan przecież. A tak się być może dziwnie składa, że staram się pamiętać kto i jaki produkt ostatnio zamawiał.

Z poważaniem

A. Skarżyński

 

A tak sie być może dziwnie składa , że wystarczyło powiedzieć wiem o jakie zamówienie panu chodzi przelew jeszcze nie doszedł . W innych sklepach aby uzyskać informacje na temat własnego zamówienia należy podać nr zamówienia albo nazwisko , adres ,co sie zamówiło lub inne duperele . Myśle że w pana wypadku jeśli był bym w tym czasie jednym z wielu klientów było by podobnie i wtedy grzecznościowe przedstawienie sie na początku rozmowy nie było by wystarczające do uzyskania informacji .W każdym razie jak widać sprawa została wyjaśniona a powstała tylko w skutek wspólnych niedomówień które czasem mają miejsce.

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ja tych figurek potrzebuję jako dodatek do reszty modelu, na podstawkę.

2 figurki 90 dych wyjdą, czyli można za to kupić jakiś model.

 

KFS, to już lepiej jak bym wziął amerykańców albo rusków którzy mi się gdzieś walają będąc dodatkiem do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś rozpocząłem zabawę z malowaniem aerografem wszystko by było fajnie gdyby nie to że przy gwincie od kompresora (troszkę był nie szczelny z wężykiem do aero) pojawiły się smugi farby ... tak jak by cofnęło farbę przez wężyk i pluło nią do środka kompresora na wężyku nie ma żadnych filtrów czy ktoś potrafi powiedzieć czemu tak się może dziać? dodam że podczas zabawy kręciłem dyszą w obie strony i raz skręciłem na maxa że aero wogóle nie dawał farby , czy możliwe że to przez to sie stało ? (aerograf jednofunkcyjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś rozpocząłem zabawę z malowaniem aerografem wszystko by było fajnie gdyby nie to że przy gwincie od kompresora (troszkę był nie szczelny z wężykiem do aero) pojawiły się smugi farby ... tak jak by cofnęło farbę przez wężyk i pluło nią do środka kompresora na wężyku nie ma żadnych filtrów czy ktoś potrafi powiedzieć czemu tak się może dziać? dodam że podczas zabawy kręciłem dyszą w obie strony i raz skręciłem na maxa że aero wogóle nie dawał farby , czy możliwe że to przez to sie stało ? (aerograf jednofunkcyjny)

A to czasem, nie olej z pompki wali do wężyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee, malowałem czerwoną farbą i przy gwincie na kompresorze nie było dokręcone do końca i trochę przepuszczało ,porobiły się delikatne czerwone smugi na kompresorze przy gwincie ,kompresor taki revell-compressor-starter-class-39136.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na forum, więc witam serdecznie. Jestem dosyć początkującym modelarzem, więc proszę o odpowiedź na moje pytania.

 

1. Jaki preparat kupić do końcowego lakierowania modelu (w moim przypadku samoloty) ?

2. Cierpię na problem białego nalotu na owiewkach, kleje je revellem contacta z igłą. Klej tak ma, czy po prostu tak nie umiejętnie kleje? Warto kupić specyfik Humbrol clearfix?

3. Warstwa farby, lakier, kalkomania, lakier? Taka kolejność wykańczania powierzchni modelu?

4. Jakiej wielkości pędzel do malowania dużych powierzchni, kamuflażu na modelu skali 1:48?

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Klej o którym piszesz to klej działający na zasadzie natapiania klejonych elementów więc kiedy rozpuszczalnik odparowuje trafia na owiewkę i ją "psuje"

Ja kleiłem na Pudziana którego nakładałem minimalne ilości (bo też potrafi zostawić ślady, ale jak się mało użyje to jest bezpieczny). Przy okazji po dociśnięciu kabiny odwracam model aby opary poszły wgłąb modelu a nie na szkiełko.

Co do clearfix używałem, ale jakoś nie podchodził mi. Nie wiem dlaczego.

3 Farba, lakier błyszczący (może być tylko pod kalki), kalki, lakier po całości ale czy trzeba jeszcze raz błyszczącym czy można matem albo satyną niech lepiej obeznani dopowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na forum, więc witam serdecznie. Jestem dosyć początkującym modelarzem, więc proszę o odpowiedź na moje pytania.

 

1. Jaki preparat kupić do końcowego lakierowania modelu (w moim przypadku samoloty) ?

2. Cierpię na problem białego nalotu na owiewkach, kleje je revellem contacta z igłą. Klej tak ma, czy po prostu tak nie umiejętnie kleje? Warto kupić specyfik Humbrol clearfix?

3. Warstwa farby, lakier, kalkomania, lakier? Taka kolejność wykańczania powierzchni modelu?

4. Jakiej wielkości pędzel do malowania dużych powierzchni, kamuflażu na modelu skali 1:48?

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

 

1. zależy jaka finalnie powierzchnie chcesz uzyskac : gloss,mat,semi gloss

2.uzywam klirfiksu humbrola z powodzeniem

3.farba ,gloss ,kalki,gloss,łosz /tak znienawidzony przez co poniektórych / i od pkt.1

4.nie wiem nie maluje pedzlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.