Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykła farbka raczej się do tego nie nada - nawet cienka warstwa będzie nieprzeźroczysta.

Poszukaj farbek typu clear - np Tamiya X-19 smoke.

Podobno można też namoczyć herbatę w sidoluxie i po przefiltrowaniu czymś takim malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam do pomalowania Boeinga 787 firmy Zvezda. Jest to mój pierwszy samolot do pomalowania w mojej karierze. Mam oczywiście farby Humbrole, pędzle i rozcieńczalnik benzynowy ekstrakcyjny. I nasuwam pytanie: jak zacząć? Jak zmieszać farby z rozcieńczalnikiem? Czy przemyć kadłub przed malowaniem? Proszę o wyrozumiałą odpowiedź.(jeszcze muszę pomalować 747, więc dla początkującego to koszmarrr....)

 

Pozdrawiam,

 

MMTN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam oczywiście farby Humbrole, pędzle i rozcieńczalnik benzynowy ekstrakcyjny. I nasuwam pytanie: jak zacząć? Jak zmieszać farby z rozcieńczalnikiem? Czy przemyć kadłub przed malowaniem? ...

Benzyna ekstrakcyjna to tzw. benzyna lekka. Do rozcieńczania farb używa się benzyny lakowej (benzyna ciężka [za Wikipedią]). Model przemyj klasycznie ciepłą wodą + trochę płynu do naczyń lub mydła, spłukać, wysuszyć. Model zazwyczaj zaczyna się malować od najjaśniejszych kolorów. Rozcieńczanie - ogólna zasada im farba rzadsza tym lepiej - ale bez przesady. Jeśli po nałożeniu jednej warstwy plastik nie bedzie prześwitywał to farba była za gęsta, jeśli po nałozeniu drugiej warstwy plastik jeszcze trochę prześwituje to jest OK.

A tak w ogóle poczytaj tu na forum. Techniki malowania były wielokrotnie opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w m4a1 na kołach jezdnych były gumowe oponki ? znalazłem zdjęcia gdzie są w kolorze czołgu i takie z gumą i mam dylemat jak pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend strasznie ,,napaliłem się'' na figurki ,,Hordes/Warmachine''. Problem tkwi w tym, że producent ( Privater Press) ma swoją własną linię farbek P3, a nigdzie nie mogę znaleźć przeliczników tychże farbek na Vallejo Game Color. Wybrałem armię Skorne. Może komuś udało się dopasować farbki? Prosiłbym o wysyłanie odpowiedzi na PW. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku gier sci-fi i fantasy odwzorowanie kolorow nie gra roli. Ludzie maluja tak aby im sie podobalo. Wiec smialo mozesz sobie podobierac kolory na podstawie tego co ci pasuje.

 

się zgadzam --- ja malowałem starwars i tylko po swojemu ale nie wyszło zbyt źle

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62376c4ed55f9a04.html

 

a reszta na

 

http://modelarstwo.phorum.pl/viewtopic.php?f=7&t=16

 

to jedynie parę fot

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić model fiat cr.32 w malowaniu węgierskim z walk węgiersko-słowackich. I tu pojawia się kłopot skąd wziąć kalkomanie? Ma ktoś może na zbyciu kalki czy kupić taki wymysł ?

mar%5B84435%5D_s053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Mam pytanie, ponieważ szukałem i nie mogę znaleźć...może szukałem nie skutecznie.?. Ale jednak proszę o poradę, mianowicie pomalowałem model błyskami(xtracolory i humbrolki ) i mam pytanie czy lakierować pod kalki jeszcze błyskiem czy starczy że farba jest gloss?...polakierować nie zawadzi, ale proszę aby ktoś bardziej doświadczony rozwiał moje wątpliwości.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę o kompresorach ale zastanawia mnie czy lepiej zdecydować się na kompresor tłokowy z butlą czy też na membranowy, taki jak pod poniższym linkiem:

http://www.artbud.pl/pl/p/Kompresor-do-aerografu-MINI-bez-zbiornika-1szt/33485

Kompresor ów był mocno zachwalany na jednym z "SPIMÓW" Cytadeli. Ponoć jest bardzo trwały, cichy, nie nagrzewa się tak szybko jak te tłokowe no i te małe gabaryty...

Z drugiej strony jednak patrząc na parametry to ma chyba o połowę mniejsze niż te tłokowe. Pytanie więc czy jego wydajność 10l/min i max. ciśnienia 2,2 bara w zupełności wystarczą do malowania aerografem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Twojego linku nie ma zbiornika

 

Polecam ten, mam i sobie chwale

 

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-6bar-aerograf-4-i2881785848.html

A jak z ''cichością'' tego sprzętu?

 

Również posiadam kompresor z w/w linku. Śmiem twierdzić, że głośniejszy jest świst powietrza z aerografu niż kompresor podczas pracy - także jak dla mnie (mieszkam w bloku) jest cichy. Na pewno będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Twojego linku nie ma zbiornika

 

Polecam ten, mam i sobie chwale

 

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-6bar-aerograf-4-i2881785848.html

A jak z ''cichością'' tego sprzętu?

 

Również posiadam kompresor z w/w linku. Śmiem twierdzić, że głośniejszy jest świst powietrza z aerografu niż kompresor podczas pracy - także jak dla mnie (mieszkam w bloku) jest cichy. Na pewno będziesz zadowolony

Dokładnie ten model od tego samego sprzedawcy niedawno zakupiłem.

Nie jest może tak cichy jak świst powietrza niemniej jednak hałasuje tylko nieco głośniej niż lodówka w kuchni.

Sąsiedzi na pewno w nocy nie będą w ściany pukać.

Sporą zaletą jest wyłącznik ciśnieniowy - dzięki niemu kompresor nie pracuje bez przerwy.

Ja także jestem z tego modelu zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje waszej pomocy. Otóż w trakcie świątecznych porządków, zgubilem całą ramkę oszklenia do AW-101 Merlin Italeri. Moje pytanie brzmi czy miałby ktoś taką ramkę na sprzedaż jakis złom, albo czy można napisać do Italeri czy można tą ramkę kupić lub coś w tym stylu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś, że można stosować watę metalową do lekkiego przycierania kalkomanii po nałożeniu, daję to ponoć efekt starości, po takim zabiegu samolot nie wygląda jakby dopiero co wyjechał z remontu. Stosował ktoś tą technikę i czy rzeczywiście daję takie rezultaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.