Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo, w sumie byłem tak zmotywowany, że udało mi się samemu zrobić nawet przyzwoitą nitowarkę :P

 

Mam takie pytanie, a nie mam pomysłu z czego można by zrobić taką "kratownicę" która jest na wewnętrznej bocznej ściance w tym linku?

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiś pojemniczków na mieszanie farby czy występuje coś poza tymi Gunze D174 ? ostatecznie mogły by być ale wolał bym coś takiego ale z małym lejkiem

Wszelkie nakrętki po napojach/sokach , metalowe czy plastikowe, mogą pełnić rolę pojemniczków na mieszanie. Z lejkiem raczej nic nie ma, do przelewania farby dokup pipetę.

 

Mam takie pytanie, a nie mam pomysłu z czego można by zrobić taką "kratownicę" która jest na wewnętrznej bocznej ściance w tym linku?

KLIK

Nitowadło + taśma plastyczna dla lakierników (Scotcha czy innej firmy) + nieco cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego jak na zdjęciu. Ja używam 'Taśmy liniowej plastycznej' firmy Boll. Dostaniesz taką na przykład w sklepach z akcesoriami dla lakierników samochodowych.

1_5697f98ad676.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, przeczytałem na zewnętrznej bocznej ściance Już się poprawiam - do wykonania takich żeberek potrzeba polistyrenu. Dostaniesz na przykład tutaj, są tego różne grubości i chyba będziesz musiał samemu wybrać odpowiednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką taśmę maskującą polecicie ? zakupiłem w jednym z hipermarketów papierową ale niestety zostawia po sobie klej

 

tylko Tamyia :P

 

 

Mój błąd, przeczytałem na zewnętrznej bocznej ściance Już się poprawiam - do wykonania takich żeberek potrzeba polistyrenu. Dostaniesz na przykład tutaj, są tego różne grubości i chyba będziesz musiał samemu wybrać odpowiednią.

 

Gdzie coś takiego występuje w życiu codziennym? Bo nawet nie wiem za bardzo jak to wygląda (zdjęcia za dużo nie pokazują), a może w chacie gdzieś leży :P To jest po prostu styropian?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką taśmę maskującą polecicie ? zakupiłem w jednym z hipermarketów papierową ale niestety zostawia po sobie klej

 

 

modelarską

 

można kupić Tamiyę albo Tamiyę - inni też polecają Tamiyę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie coś takiego występuje w życiu codziennym? Bo nawet nie wiem za bardzo jak to wygląda (zdjęcia za dużo nie pokazują), a może w chacie gdzieś leży :P To jest po prostu styropian?

Polistyren to jest po prostu jakiś tam plastik, kupujemy arkusz i sami musimy wycinać potrzebne nam elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie coś takiego występuje w życiu codziennym? Bo nawet nie wiem za bardzo jak to wygląda (zdjęcia za dużo nie pokazują), a może w chacie gdzieś leży :P To jest po prostu styropian?

Jeśli nawet nie spotkałeś się z polistyrenem, czyli doświadczenie masz zerowe to daj sobie spokój. Taką kratownicę w skali 1:72 robił Pan Ziober tnąc polistyren o grubości 0,8 mm na paski o szerokości 0,2 mm, czyli robił listewki o przekroju 0,2 x 0,8 mm. Ale to jest Pan Ziober. Ja próbowałem robić żaluzje w skali 1:24 tnąc polistyren 0,75 mm na paski o szerokości 1,2 mm. W końcu odpuściłem bo efekty nie były zadowalające. Przede wszystkim, bez oprzyrządowania, polistyren rozpierany przez nóż, wygina się (a może raczej skręca) i otrzymana listewka nie ma przekroju prostokątnego tylko trapezowy lub rombowy.

Moze lepiej ładnie namalować, lub zrobić imitację naklejając np. nitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację w 1/72 coś takiego wyciąć może być problem. Spróbuje coś takiego wykonać za pomocą cienkiego drutu itp jak podpowiedział Marak.

Ogólnie dzięki za pomoc i cenne wiadomości i wskazówki

Wiesz, teraz wpadłem na pomysł z czego można by to zrobić, tylko nie wiem skąd weźmiesz. Ja z zakładu poligraficznego dostałem arkusz czarnej folii w którą pakowane są arkusze (nie rolki) filmów do naświetlarki. Robię z niej imitację uszczelek szyb i drzwi samochodowych. Folia jest dość sztywna. Ma grubość ok. 0,2 mm i bez problemu da się ciąć na paski o szerokości 1 mm, które nie mają nadmiernej tendencji do zwijania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum , no i w sumie od niedawna zajmuję się modelarstwem. Jak do tej pory ( ok rok czasu ) udało mi się zrobić sdkfz 7,1 flak 38 , shermana , m3a1 niestety nie mam pojęcia jak wrzucić fotki . No i mam pytanie : jak wykonać najlepiej rainsy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO widzę że jajcarze też tu są . Zabrałem się za Pzkpfw 38(t) z Tristara z pełnym wnętrzem , no i chciałbym żeby jako tako wyglądał a nie robiłem rainsów wcześniej , myślałem że tu dostanę jakąś profesionalną podpowiedź , radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj świetne jest to wykonane

 

KLIK

KLIK

 

Zaraz napiszę do autorów z jakiego materiału to wykonali

 

Panowie znalazłem coś takiego:

http://www.hobbysta.pl/belka-pret-plastikowa-mm-kwadrat-sztuka-p-14960.html

 

Może to będzie dobre do wykonania takiej ramy? W skali 1:72 musiałbym mieć 1mm czy większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.