Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za podpowiedz Chyba poszukam sobie jakiegoś areo bo szkoda modeli niszczyć i kasy też.

Ja nigdy w rękach nie miałem aero a i znam pewnego modelarza (w Świdniku), który ma 3 aero których nie używa do malowania modeli bo mu nie pasuja, zajął wiele miejsc na podium w wielu konkursach ale imienia nie powiem bo nie wiem czy on by sie na to zgodził

Pędzel może skutecznie zastąpić aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc znalazłem kiedyś relacje z przeróbek man tga xxl na mana tgx 6x4 na jakimś niemieckim forum teraz fotki w wyszukiwarce znalazłem niestety po kliknięciu na nie wyskakuje błąd ma ktoś może fotki z tej relacji na kapie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka modeli sklejonych, które chciałbym skleić raz jeszcze. Czy istnieje jakiś środek chemiczny do rozpuszczania starej powłoki lakierniczej i ew. kleju? Jak powinienem się do tego zabrać? Czy istnieje możliwość wypolerowania, czyt. wyczyszczenia szybki umazanej 10 lat temu klejem? Czekam na porady ew. linki. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukaj na forum takich terminów jak: "cleanlux, kret, zmywanie farby, dot-3". Szybkę możesz polerować papierami ściernymi od 1000 w dół do przynajmniej 2000 albo i lepiej (na mokro). Na koniec możesz ją zanurzyć w sidoluxie i zostawić do wysuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź poskładaj części jakoś bez kleju, na taśmę klejącą i sprawdź czy cypelek w niczym nie przeszkadza. Jeśli uniemożliwia prawidłowe wklejenie innych elementów - obetnij. Możesz też poszukać zdjęć oryginalnego Mana TGA w skali 1:1 i sprawdzić czy w rzeczywistości istnieje ten cypelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanka do Was ,drodzy moi koledzy

-Czy będzie pasować rama z MB Actrosa MP I do MPII

-Czy ''zmieści'' się w komorze silnika,silnik z Volvo Fh ? Czy lepiej z jakiegoś innego konia

 

Z góry dzięki za info

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co bodzio chyba się nie rózni

 

 

A tak mam pytanie:

Witam niechciałem zakładać bezesownego tematu aeograf i tak dalej poradzicie mi wybrać aeograf znalazłem ich kilka i proszę o ich ocene

 

Nr 1.Mar 2 Aerograf - Profi AB-1004 z dysza 0.3

136_rn.jpg

 

Nr.2Mar 12 Aerograf EW-6000R - 0,3mm

579_rn.jpg

 

A i czym się rózni aeograf jednofunkcyjny a 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy można mieszać ze sobą farby firm Humbrol i Pactra?

W jakich proporcjach rozcieńczać farby wodą/wódką? 2:1? 3:1?

Czy farby mam mieszać tylko przed pierwszym użyciem czy przed każdym? Czy za 2, 3, 4 razem mam mieszać równie długo?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko.Czy da się jakoś pomalować model pędzlem aby uzyskać połysk i jakiej farby użyć?Kolor ma być niebieski na bolid BMW.Nie mam aerografu.Chyba że lepszy byłby spray.Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieszać ze sobą farby firm Humbrol i Pactra?

 

Nie można.

 

Czy farby mam mieszać tylko przed pierwszym użyciem czy przed każdym? Czy za 2, 3, 4 razem mam mieszać równie długo?

 

Mieszaj przed każdym użyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik Mam ten pierwszy model, prosta konstrukcja-mało awarii. Polecam. O 2funkcjych pojęcia nie mam dlatego nie mogę ich porównać.

 

Cyper Generalnie nie miesza się farb olejnych z akrylami. Nie polecam też szczerze mieszania np. farb akrylowych ale innych producentów. Nie ma idealnej proporcji rozcieńczania. Mieszanka musi mieć konsystencje mleka. Jeżeli farba spływa po ściance zbiorniczka i zostawia farbę po sobie :P zakrytą w miarę powierzchnie znaczy że jest dobrze (musi spływać swobodnie) jeżeli spływa nie zostawiając śladu znaczy że jest zbyt rozcieńczona. Farby musisz mieszać zawsze, nie mniej jednak za pierwszym razem najdokładniej (jeżeli farba trochę postoi to znów dokładnie i długo). Zwykle jest to krótkie mieszanie (z pół minuty wystarczy)

Bartini Da się. Np. metalizera, lub zwykłej farbki (a na koniec potraktować model błyszczącym sprayem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieszać ze sobą farby firm Humbrol i Pactra?

 

Nie można.

 

 

Nie raz i nie dwa mieszałem humbrole z pactrą i nigdy mi się nic nie zważylo, nie zepsuło. Oczywiście mówimy o malowaniu pędzlem małych powierzchni. Oczywiście trzeba potestowac, ale mi się udawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.