Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak używać debondera? Dużo tego w buteleczce nie ma a do tanich specyfików nie należy. Wiec, jaki jest rozsądny sposób używania tego?

Ja głównie używałem namaczając koniec wacika do uszu. Można tym trzeć, dobrze zmywa nadmiar który gromadzi się na wacie. Trochę tego idzie, ale raczej o wiele lepszej metody nie ma... Pędzelkami raczej ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej może ktos pokazac na zdjęciach jak zrobić klamry z ramki ??

viewtopic.php?p=186239#186239

 

1. Wyciągasz ramkę nad świeczką najcieniej jak możesz, ew tak cienko jak potrzebujesz

2. Tniesz ją na kawałki po kilka cm

3. Bierzesz jedną, zginasz delikatnie

4. Unieruchamiasz jakoś ten kawałek, np wsadzając dłuższy koniec w kulke z tack-it (jak no fotce, fotka wyglada dziwnie, jakby wszystko lewitowało a to dlatego, że wszystko leży na kawałku szybki)

5. Bierzesz drugi kawałek wyciągniętej ramki.

6. Maczasz ja delikatnie w kropli CA

7. Kładziesz na unieruchomionym kawałku tak by kształt Ci odpowiadał.

8. Czekasz.

9. Odcinasz naddatki, malujesz na srebrno.

10. Gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko do Was ... A mianowicie czy rama z tego Wercker'a

 

1353431.jpg

 

 

Będzie pasować pod tą Scanie

 

1353432.jpg

 

 

P.S. Scania Wercker posiada podnoszoną(ostatnią) tylną oś ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po wczorajszej przygodzie z tematem o samolotach pasazerskich za które sie zle zabrałem otwieram nowy i mam nadzieje ze juz dobry temat pt. wszysttko o Airbus'ach.Mam nadzieje ze będziemy tu dyskutowac na temat Airbus'ów jak i ich modeli malowaniech itp....

 

No to zaczynamy.....

 

Buduję Airbusa A380 i mam problem z malowaniem skrzydeł.Ponieważ potrzeba mi nazwe odcieniu do farb MODEL MASTER.

Tu jest na zdjęciu z internetu pokazane.

2bb4cbc387cb7677med.jpg

Mam nadzieje ze mi w tej sprawie pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko do Was ... A mianowicie czy rama z tego Wercker'a

 

1353431.jpg

 

 

Będzie pasować pod tą Scanie

 

1353432.jpg

 

 

P.S. Scania Wercker posiada podnoszoną(ostatnią) tylną oś ?

 

 

Pozdrawiam.

 

bedzie pasowac, ostatnia os jest podnoszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używać debondera? Dużo tego w buteleczce nie ma a do tanich specyfików nie należy. Wiec, jaki jest rozsądny sposób używania tego?

Ja głównie używałem namaczając koniec wacika do uszu. Można tym trzeć, dobrze zmywa nadmiar który gromadzi się na wacie. Trochę tego idzie, ale raczej o wiele lepszej metody nie ma... Pędzelkami raczej ciężko.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio Ja właśnie też będę robił taką.

 

No to wspólnie będziemy się wspierać ... Dokumentacją/Radami/itp.

 

P.S. Sorrki za OT

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,spotkałem się w jednym z internetowych sklepów modelarskich komentarzem kilku klientów,że płyn maskujący "Maskol" firmy Humbrol zawiera amoniak i jest szkodliwy dla zdrowia ludzkiego? Czy to prawda? Proszę o odp.:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.