Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

TomaszDudek to już postanowiłem, ale cały czas tez zastanawiam się nad tą Tamiyą. Z tego co wiem to jednak MMA potrzebuje tylko wody destylowanej do aero i na tym koniec

 

tornado ja tez z nich korzystam ale nie są one w stanie wszystkeigo przeliczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid xd nie rozumiem po co go pytasz na gg skoro i tak później wolisz zapytać się innych ale mnie irytuję sprawa ta, że pytanie się o kolor malowania jest bezsensu! Masz miliony zdjęć w internecie, szczególnie tego modelu...polecam tę stronkę

http://images.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi

Załóż sobie po prostu wątek warsztatowy gdzie będziesz się o takie rzeczy pytać a nie w tym wątku bo to jest po prostu jego zaśmiecanie!

 

P.S. gdzie można kupić bezbarwny matt humbrola 49 w sprayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko chce zrobić mała skromna winietkę do whillis jeep 1:24 ,może to byc np kawałek kamienistej drogi jakie materiały i farby będą mi potrzebne ? Pytam bo kompletna noga jestem jeśli chodzi o dioramy a nie chcę żeby to jakaś masakryczna buba wyszła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drogę może się przydać soda oczyszczona czy zwykły piasek. Jakieś drobne kamyczki itp. Co do farb to trudno powiedzieć. Najlepiej samemu podpatrzeć jaki kolor mają takie drogi i samemu dobrać odpowiednią gamę barw. W kolorystyce trzeba próbować i jeszcze raz próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko mnie dawid xd zadaje dużo pytań na gg,

 

He,he więc nie tylko ja jestem nękany...

Ten kolega ma po prostu za dużo czasu...co ciekawe miał kleić modele samolotów, a zadaje pytania o wszystko co popadnie

Ach, ten głód wiedzy ...raczej ADHD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek315 napisał:

Widzę że nie tylko mnie dawid xd zadaje dużo pytań na gg,

 

 

He,he więc nie tylko ja jestem nękany...

Ten kolega ma po prostu za dużo czasu...co ciekawe miał kleić modele samolotów, a zadaje pytania o wszystko co popadnie Mad

Ach, ten głód wiedzy ...raczej ADHD...

 

Ooo, a ja myślałem że że to tylko mnie pyta ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko chce zrobić mała skromna winietkę do whillis jeep 1:24

Tomek nie mogę Ci doradzić z własnych doświadczeń, ale wiele cennych trików/porad/sposobów jest w dziale Pojazdy wojskowe => Warsztat

Pooglądaj jak powstają cudeńka Czak45, Rafała Jankowskiego, Reggy, Subgrafika.

Myślę że jako podstawa to jakiś styropian lub gips, ktoś używał także płyty kartonowo-gipsowej (nie bijcie jak się pomyliłem ) Do tego jakaś rameczka. Tak czy inaczej życzę powodzenia i pokaż efekty jak już skończysz

 

P.S. Wpadł mi do głowy pomysł, że możesz założyć wątek warsztatowy i tak pytać przy kolejnych etapach budowy o aktualne problemy.

 

Ale sobie chłopaki postów nabiją

heh... może najpierw sam przemyśl pewne kwestie, potem użyj wyszukiwarki i na końcu mądrze pytaj. Ludzie na forum są w większości bardzo uprzejmi i jak widzisz odpowiadają nawet jak Ich zasypujesz nieprzemyślanymi pytaniami. Szanuj to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go miałem jeszcze w innym, kwadratowym słoiczku.

Miał bardzo przykrą cechę dawania białych plamek, więc lepiej przetestuj na czymś zanim położysz na modelu.

Obecnie używam matu Pactry - bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie błądzi nie znacie takiego przysłowia??

Znamy. znamy. A ja zadam inne pytanie, czy Ty sklejasz tego Willys-a, czy dopiero masz go w planach? Co do farb: tak się składa, że każda farba ma nazwę, ale i z tym jest problem, bo nazwy są po angielsku. Na to też jest rada, są słowniki i translatory w necie. Jak szukasz farby to szukaj po nazwie, bo raczej prodecenci farb dobrze to podają. Szukasz farby do malowania opon, ja bym użył farby czarnej (ang. Black). Mając nazwę szukasz jej na liście farb Pactry i już po sprawie, szybko łatwo i przyjemnie. Ta metoda jest dobra, bo nie trzeba zadawać zbędnych pytań, a samemu znajdować na nie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica Mam lakier Pactry i lakier Vallejo- różnice są cztery:

Różnica 1:

Pactra, żeby nie robiła się kaszka potrzebuje odrobinę wyższego ciśnienia na aero a Vallejo jest bardziej tolerancyjne (rozcieńczam kranówką).

Różnica 2:

Pactra kosztuje poniżej 5zł, a Vallejo 8zł

Różnica 3

Pactra ma zapach (dla mnie osobiście dość taki "chemiczny", że tak powiem- ale na pewno nie agresywny jak emalie- mi po prostu jakoś nie bardzo odpowiada), a Vallejo nie czuć w ogóle.

Różnica 4:

Pactra jest ciut bardziej "mleczna" od Vallejo, po położeniu na model.

 

Reasumując- ja używam Vallejo, a Pactre mam i używam wtedy, gdy mnie ciśnie potrzeba pomalowania, a Vallejo się skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co najlepiej nadaje się do sklejenia pomalowanych akrylami detali (np. przy doklejaniu elementów wnętrza pojazdu). Słyszałem coś o metodzie klejenia takich rzeczy matowym lakierem, ale co jeszcze się nadaje? A jeżeli lakier to czy powierzchnia też ma być zabezpieczona lakierem, lakier na lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.