Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

cienkich pasków papieru

JA bym je jeszcze wikolem nasączył lub CA ale to już na miejscu. Ale z blaszki chyba lepiej wyjdzie.

 

 

???????????????????????????????????????????????????????????????

Jakbyś i napisał więcej to na pewno odpowiedź byłaby szybsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze z taśmy maskującej złożonej na pół i pociętej. Można też z wieczka od śmietany - mają pewną fakturkę i dają się kształtować, są miększe od blaszki. Dla mnie największy problem to klamry. Drut musi być na prawdę cienki, ewentualnie powyciągane ramki, ale nie potrafię sobie z tym poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marciu11 powiedz mi proszę jeszcze czy po użyciu tej pasty trzeba cokolwiek czyścić - zmywać pozostałości pasty??

PS używasz lutownicy czy palnika do blach?

 

Jeżeli chodzi Ci czy metal po czasie koroduje od pasty to nie.

Pasta po podgrzaniu robi się płynna a po ogrzaniu do odpowiedniej temp. rozpuszcza się w niej cyna i cynuje blaszkę lub drut lutując.

nadmiar wypłyniętej pasty z miejsca lutowania i zamieniony w lut usuwam pilnikiem lub papierem ściernym (gdy przesadzę z ilością pasty), a ewetilane naddatki "nieprzetopionej" pasty usuwam patyczkiem do uszu - dla 100% pewności niekiedy patyczek zamaczam w alkocholu.

 

Lutuję zwykłą lutownicą pistoletową z dość cieńkim grotem. A większe pojedyńcze detale (na przykład łaczenie większych płaszzczyzn, czy detal na płasko do tetalu) przez posmarowanie częsci, złożenie ich i umieruchomienie w pęsecie i podgrzanie nad zapalniczką.

 

Radzę jedynie uważać z ilością pasty przy lutowaniu. Po podgrzaniu ciutkę wrze i lekko potrafi "zapryskać" najliższe otoczenie mini kropelkami, które zamienią się w kropelki cyny po dalszym ogrzaniu - szczególnie po ogrzewaniu zapalniczką - szybkie duże ogrzanie.

Pasty wystarczy minimalne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie o farby do Corsaira ze stajni Academy. Kupiłem takie cudo http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=106050 oczywiście Academy nie podało numerów tylko nazwy...

Znalazłem takie o to dwa kolorki. Jak da sie zauwazyć są między nimi rozbiezności. Miał to być kolor Gloss Sea Blue...

http://www.hobbysta.pl/a05-sea-blue-p-3952.html

http://www.hobbysta.pl/farba-xf17-sea-blue-akrylowa-p-10576.html

 

Pomocy jakiej farby do tego użyć? Jesli tej farbki Tamiya to jaki rozcieńczalnik i czy wogóle go tam trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Niedługo jadę na targi wędkarskie mimo tego, że nie lubię łowić ryb, ale pomyślałem, że może pojadę i kupię coś co sprawdzi sie w modelarstwie. I tu pytanie. Czy coś używanego przez wędkarzy przydaje się w modelarstwie? Zupełnie nie wiem nic na ten temat, a nie chciałbym wracać z pustymi rękoma. Na pewno kupię taką skrzyneczkę na narzędzia iiii... tu jest problem. Może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pomyślał bym naj jakimiś żyłkami i linkami - nadają się takie linki na linki w modelach, a żyłka na anteny i okablowanie też jest przydatna.

Ołów możę się przydać jako cieżarki i na rozklepanie na cieńką blaszkę - można to pociąc na paski i masz świetnie układające się pasy mocujące i inne, lub jako pladeka czy brezent - dobrze się modeluje i układa.

 

Możę coś się wypatrzy też na waloryzację terenu pod model - choć tu już strzelam.

 

Poza tym zobaczysz co Ci oczy nawiną

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko chce zrobić mała skromna winietkę do whillis jeep 1:24 ,może to byc np kawałek kamienistej drogi jakie materiały i farby będą mi potrzebne ? Pytam bo kompletna noga jestem jeśli chodzi o dioramy a nie chcę żeby to jakaś masakryczna buba wyszła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruko95 Spotkałem się wileokrotnie z takim określeniem ,dla mnie dioram to scenka w której prócz pojazdu są jakieś ziomy drzewa budynki lub inne pojazdy ,natomiast winietka to rodzaj podstawki pod pojazd która nieznaczne większa jest niz on sam a czasem nawet mniejsza. Oczywiście mogę się w tej kwestji mylic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to znów ja. Jak zwykle często tu zaglądam podpatruję i staram się czytać wszystkie wątki dotyczace technicznych spraw niełatwej sztuki modelarstwa. Sam ostatnio pracowałem nad abramsem ale biedaczek nie wytrzymał bliskich spotkań ze schodami:( , no cóż taki los. Ale nie próznowałem gdyż zaraz po abramku złożyłem sobie T-80-ktę w wersji UD ( fotki wkrótce, jak załatwię aparat ). Ale ja nie o tym. Otóż mam pewien problem ze zmatowieniem modelu po zasidoluxowaniu i zrobieniu washa. Nabyłem ostatnio takie oto cudko-

humbrol-matt-1.jpg

i nie wiem dlaczego ale za chiny ludowe ten lakier nie chce się na modelu zmatowić :(. Proszę więc o pomoc, co robię źle? Lakier nakładam pędzelkiem nawet kilkukrotnie ale to nic nie daje, model jak się błyszczał, tak nadal się błyszczy. Proszę poradźcie coś. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tu nie trzeba wyjaśniać to jest po prostu humbrol, nie raz już się tak samo naciąłem. Każdy matt humbrola się świeci, przynajmniej tak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99, TomaszDudek odpowiem troszkę samolubnie może, ale tak to widzę; zadałem pytanie i widzę że zaraz zniknie ono w tłumie i gdyby nie moja uwaga to nikt by nie zareagował :( Nie wiem... moim zdaniem powinien być jakiś taki dział pt. ŚMIETNIK i tam powinno się zadawac takie pytania, coś jak dział test, gdzie po jakimś czasie tematy znikają. Najbardziej istotne pytania powinny być wybrane i zebrane w jedną kupę tak by nikt więcej ich nie zadał.

 

Tak na marginesie to bardzo dzieki za przeliczenie. Niestety nie mam zbyt wielu magicznych przeliczników a wydac 40 zł na w sumie 2 przeliczniki Payo to na dzień dzisiejszy nie na moją kieszeń :(

 

TomaszDudek widzę że 4687 Blue Angel Blue Model Mastera jest podobna do Vallejo Dark Sea Blue - niestety teraz numeru nie podam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor Jasne że niema sensu wydawać kasy na przelicznik jakiś piękny czas temu na martoli był przelicznik pactra niestety już go niema na kompie też go niestety nie mam . Ja nie używam w ogóle przelicznika po prostu mi niepotrzebny . A kolor który ci podałem pochodzi z pudełka italki z identycznym cosairem jak twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.