Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

rozcienczalnik-ftalowy.jpg

 

· rozcieńczanie wyrobów ftalowych

· mycie narzędzi malarskich

· doprowadzenie wyrobów ftalowych do lepkości roboczej

 

ROZCIEŃCZALNIK FTALOWY to bezbarwna, klarowna ciecz, bez zmętnień i osadów. ROZCIEŃCZALNIK FTALOWY stosowany jest do rozcieńczania wyrobów ftalowych (farb i lakierów), używany również do mycia urządzeń i narzędzi malarskich. Stosowany również do doprowadzania wyrobów ftalowych do lepkości roboczej - rozcieńczalnik ftalowy zaleca się dozować do wyrobu małymi porcjami, po dodaniu każdej porcji wyrób należy starannie wymieszać. Dostępny w opakowaniach o różnej pojemności: 0,5 L, 1L, 5L, 10L, 200L i 1000L.

 

Żródło: http://chemia-hurt.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyper tyle to i ja znalażłem...

 

Zadałem troche inne pytanie, ale pominę juz to...

 

TomaszDudek ftalowy śmierdzi dość porządnie, ale nie chciałem plastyku rozpuszczac

 

Dobra wiem do czego mi sie przyda... do koktajlu mołotowa będzie gangsterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos igieł do strzykawek - znacie jakąś sprawdzoą metodę na równe ich cięcie? Choliera mnie bierze, bo zmarnowałem już drugą a cały czas wychodzą mi poszarpane krawędzie...albo spłaszczam niemiłosiernie igłę, a próby przywrócenia przekroju do koła spalają na panewce.

 

Ja biorę igłę za ostry koniec w cążki, podgrzewam ją zapalniczką blisko plastikowego kapturka/zatyczki, ściągam plastik, wypalam resztki kleju i mam idealnie równą końcówkę igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem, że to nie taka łatwa sprawa z modelarstwem początkującym ( w przypadku mnie) czekam na modele z mojehobby.pl ...

I w tym czasie mam zamiar zrobić sobie lub gdzieś kupić. (tanio) ... Ściski modelarskie takie szerokie i co dosyć mocno mi będą ściskały duże powierzchnie oraz małe.

 

Proszę o linki oraz, może jak macie pomysły to zrobienie takich ścisków. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Link:

 

http://allegro.pl/item530058902_sciski_zaciski_klamry_modelarskie_10_szt.html

 

Czy może takie??

Link:

 

http://allegro.pl/item528786622_okazja_imadelko_serwisowe_stolowe_25_mm.html

 

A MOŻE POLECACIE Tak zwaną 3 rękę

 

Link:

 

http://allegro.pl/item537646082_trzecia_reka_imadelko_lupa_291_sred_lupy_60mm.html

 

Co myślicie o takich? Czy to mocno ściska? Czy może to 2 za duże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę igłę za ostry koniec w cążki, podgrzewam ją zapalniczką blisko plastikowego kapturka/zatyczki, ściągam plastik, wypalam resztki kleju i mam idealnie równą końcówkę igły.

Tyle , że chcę igłę pociąc na kilka kawalątków, więc ten system odpada ;) bo to raczej sposób na wydostanie igły z plastiku...ale może przyda się w przyszłości, dziękuję. Longer08 , Marti_nez, dzięki- wygląda obiecująco, wypróbuję ...może w końcu się uda . Jak nie, to będę musiał koncepcję zmienic, a tego nie znoszę >:[ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi podkreslam bezsensowność tego tematu...

 

Bezsensem jest dopuszczenie, i doprowadzenie do sytuacji w której pojawia się na forum kilkaset, a potem kilka tysięcy pytań o podobnej zawartości, najlepiej we wszystkich działach i koniecznie bez związku z tematami wiodącymi...

 

Mniej tematów to mniej postów, a to oznacza większą czytelność działu, i szybszą pracę wyszukiwarki... A to z kolei oznacza szybsze odszukanie informacji której się potrzebuje...

Grupowanie pewnej grupy zapytań w jednym temacie ma za zadanie ułatwić dostęp do informacji, na temat problemów z którymi na co dzień spotykają się członkowie forum, przy uprawianiu swego hobby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ten dział ułatwia Ci wyszukiwanie problemów związanych z modelarstwem? Mi nie, bo mam obecnie do przejrzenia 35 stron tekstów bez nagłówków, a nie kilkanaście postów z tematami... jest różnica i to radykalna. Wyszukiwarka zapewne wynajdzie mi ten obecny tu temat ale nie pokaże w którym miejscu jest problem, którego szukam... Co do zakładanych tematów to i tak jest wolna amerykanka... Pamiętaj, że postawienie ptaszka przy akceptacji regulaminu nie rozwiązuje problemu zaśmiecania forum. Mój znajomy pracował nad tym problemem i rozwiązał go w bardzo prosty sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgodzę z Constructorem. Często czegoś szukając wole wykorzystać Google czy inne fora niż ten temat, bo trudno się z nim połapać i często zadawane pytanie się powtarza.
O zadawaniu tych samych pytań pisałem wcześniej...Przez okres ostatnich lat forum, tematy były oddzielnie, i jakoś nie przyniosło to spodziewanego efektu zmniejszenia zadawanych pytań, a wręcz odwrotnie...

Brak precyzyjnego tytułu, tytuły tak enigmatyczne, że nadają się dla znachora a nie ukierunkowują ze względu na zawartość, efekt?...

Efekt taki, ze jest-raczej było kilkadziesiąt tematów o tej samej, lub podobnej zawartości...

Nieco dyscypliny w czytaniu i śledzeniu wątków które są w zakresie zainteresowania i problem rozwiązany... Chcesz zadać proste pytanie, i liczysz na odpowiedź zadajesz je we wspólnym temacie... Chcesz rozwiązać problem i udokumentujesz go np zdjęciami co rodzi dyskusję innych forumowiczów, zakładasz oddzielny temat...

 

 

pytania zalatujące, jestem najważniejsze i dlatego powinno być wyróżnione nowym tematem będzie scalone z już istniejącymi pytaniami.

 

 

Co w tym jest nie jasnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mam problemus z malowaniem . Maluje Humbrolami , farbę wymieszałej mocno rozcienczyem prawie jak pod aero albo jescze bardziej i po pomalowaniu skrzydła masakryczne smugi (odtuściłem powierzchnie ).... Help !!

 

A jakim pędzlem malujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może też być za spieszenie się podczas malowania.

 

farbę wymieszałej mocno rozcienczyem prawie jak pod aero albo jescze bardziej i po pomalowaniu skrzydła masakryczne smugi (odtuściłem powierzchnie )

 

W to mi trudno uwierzyć: żeby odtłuszczony model, został pomalowany dobrze wymieszaną i rozcieńczoną farbą i żeby byłu smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba była mocno rozcieńczona , chyba już wiem co było przyczyna : malowałem humbrolami a podobno matowe humbrole to zło bo mają za dużo pokostu , ale podobny problem mam z model masterami czanymi tylko znowu MM nie chcą kryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiejś firmy milano ze sztucznego włosa ale nie sa strasznie twarde .

Zorganizuj sobie jakiś miękki( płaski) z naturalnym włosiem a będzie znacznie lepiej sam zobaczysz różnicę.

Farba była mocno rozcieńczona , chyba już wiem co było przyczyna : malowałem humbrolami a podobno matowe humbrole to zło bo mają za dużo pokostu , ale podobny problem mam z model masterami czanymi tylko znowu MM nie chcą kryć.

A z tym się nie zgodzę, jeżeli dobrze wymieszasz i rozcieńczysz to są bardzo dobre farby.I żaden pokost nie jest tutaj winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.