Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zamiar zaopatrzyć sie w kilka farb z serii 502 Abteilung. Niestety na allegro nie ma a w sklepach internetowych też niestety nigdzie nie widziałem Neutral Pamiętam że swego czasu widziałem w ofercie przynajmniej jednego sklepu internetowego te farby. Pytanie jest więc jasne, gdzie w naszym kraju aktualnie można takie farbki nabyć Question Z góry dzieki za wszelkie informacje na ten temat.

sprawdź PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem odrestaurować(stuningować) moje stare modele

 

Mam takie pytania jak ?

 

W jaki sposub i czym mozna usunać farby z modeli( malowałem Humbrolami bad zinnymi emaliami)

 

Czy w jakis sposub jakis srodkiem chemicznym jakims sposobem mozn rozkleić model poszczegulne elemnty od siebie

 

Jak tanim domowym sposobem zrobić szpachle??

 

Prosżę o pomoc i byłbym wdzięczy o odpowiedzi na skrzynkę wiadomości

 

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego samemu nie chce się szukać !

O tego jest opcja szukaj, temat usuwania farby był wałkowany na forum wielokrotnie!!!! Do tego służy Kret do rur.

Szpachlówkę, to sobie kup w modelarskim, kosztuje niewiele, a będzie lepsza od jakiś tam wynalazków domowych.

 

ps. może najpierw kolega odrobi lekcje z ortografii i użyje szukajki albo uważnie poczyta forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinbmx Jak humbrolem malowałeś to 5 min wystarczy idź do tesco kup środek do czyszczenia rur za 1,99 zł weż pojemnik plastikowy zagotuj wodę wsyp środek zalej wodą poczekaj aż ostygnie trochę bo ci plastik rozpuści i po sprawdzeniu kawałkiem ramki włuż model niech tam posiedzi 10 min i potem prysznicem spłucz i będzie czysty plastik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlówkę, to sobie kup w modelarskim, kosztuje niewiele, a będzie lepsza od jakiś tam wynalazków domowych.

 

najpierw to trzeba mieszkać w miescie gdzie jest sklep modelarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Czy takie mydło ( w kostce , zapachowe) można użyć do odtłuszczenia modelu?? Czy to jest coś tam nawilżające?? Mogę spokojnie nim działać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosżę o pomoc i byłbym wdzięczy o odpowiedzi na skrzynkę wiadomości

Na pytania odpowiadamy "publicznie"

 

 

W jaki sposub i czym mozna usunać farby z modeli( malowałem Humbrolami bad zinnymi emaliami)

Zanim użyjesz kretów,dotów itd - spróbuj w cleanluxie(zmywacz sidoluxu) - dostępny w sklepach z chemią, bądż art. gosp. dom.

 

 

Czy w jakis sposub jakis srodkiem chemicznym jakims sposobem mozn rozkleić model poszczegulne elemnty od siebie

zalezy jakich klei użyłeś, i w jakiej ilości.Jesli mocno Ci nadtopiły powierzchnie łączące, to rozklejanie mija się z celem.

Postaraj sie usunąć farbę z zewnątrz, tam gdzie dociera oko.pomaluj i ciesz sie nowym modelem.

 

Jak tanim domowym sposobem zrobić szpachle??

Sam, no cóż..jeśli nie masz sklepu stacjonarnego - kliknij w którys z bannerów na stronie głównej Forum.

Sa to sklepy "współpracujące" z Naszym(Ichnich - adminów) forum.

Od sprzedających uzyskasz bardziej szczegółowych informacji, gdyz szpachle są różne i z różnym przeznaczeniem.

Jeśli zakup poprzez internet jest dla Ciebie kłopotliwy, możesz użyc szpachli Stukollini(?) - tej uzywa kolega AndrzejLK, przynajmniej ja od Niego sie o takim zastosowaniu dowiedziałem.

Jak mówił(pisał, a zna się na rzeczy) świetnie sie do tego celu nadaje i puszka wystarczy Ci na mase modeli.

Jest dostępna w sklepach z narzędziami, malarskimi..itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie może jakieś pomysły jak połączyć te gąsieniczki? Niestety zgubiłem złączki. Gąsienice są wykonane z gumy.

 

8bde5a7e33d366bcm.jpg

 

c97c15ba26d24286m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zgrzej je zapalniczką i przyciśnij do siebie. Kiedyś o takim czymś słyszałem. Ale przyklej je do siebie.

 

Pozdro

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... próbowałem ja grzać i nic ciekawego nie wychodzi...zaczyna sie palić, ale ni hu hu nie chce się zlączyć. Próbowałem kropelką i zwykłym modelarskim-to samo, zostaje warstwa kleju na gumie i klej można paznokciem zeskrobać a guma nie tknięta... :( Pls, to dzisiaj jeszcze wstawie tego Vickersa E :P

 

Ps. Guma jest w miare twarda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Mr. Surfecer 1200, czym i w jakich proporcjach rozcieniczać do nakładania aerografem. Jakie ciśnienie? Uczę się dopiero używać aerograf.

 

znalazlem juz odpowiedz, wystarczylo poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do Vickersa e mk b nic nie ma, a poza tym za dużo kombinowania... :( Ktoś ma jakieś pomysły na złączenie tego shitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do Vickersa e mk b nic nie ma, a poza tym za dużo kombinowania... :( Ktoś ma jakieś pomysły na złączenie tego shitu?

złączenie cienkim drucikiem u dołu, w miejsce łączenia i na całe gaski nanieść błotko(suche/mokre).

 

Mam pytanie odnośnie Mr. Surfecer 1200, czym i w jakich proporcjach rozcieniczać do nakładania aerografem. Jakie ciśnienie? Uczę się dopiero używać aerograf.

próbuj od pół na pół(zmniejszając ilość surfa)

Ciśnienie - to zalezy jaki aerek masz, jaką dysze itd.

Sam zobaczysz kiedy Ci "ładnie" idzie.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Mr. Surfecer 1200, czym i w jakich proporcjach rozcieniczać do nakładania aerografem. Jakie ciśnienie? Uczę się dopiero używać aerograf.

próbuj od pół na pół(zmniejszając ilość surfa)

Ciśnienie - to zalezy jaki aerek masz, jaką dysze itd.

Sam zobaczysz kiedy Ci "ładnie" idzie.

 

 

pzdr

 

aerograf to EW770 dysza 0.2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ponieważ. Otworzyłem szpachle i mi wylatuje jakaś przezroczysta maź a na samym dole jest szpachla biała, Co zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voseba, możesz nawet dawać ciut więcej Leveling Thinnera niż Surfacera. Mi przez EW770 śmiga ładnie. Jakby za bardzo się rozlewał po modelu to dawaj mniej

 

Dawid, pognieć porządnie tubkę, zostaw na noc stojącą zamknięciem do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.