Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Drak nie bardzo rozumiem tego "bezpieczniej", przecież każdy klej modelarski działa na zasadzie rozpuszczania plastiku - tak samo nitro, które szybko odparowuje ( szybciej niż klej )...

A co do mąki - jak najbardziej, nada fajnej faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nitro jest takim agresywnym klejem, a zwykły klej modelarski już mniej a też sobie daje radę jak najbardziej. Osobiście tak błociłem na początku zanim przerzuciłem się na pigmenty i wikol. I pamiętaj żeby mieszając szpachlę z klejem, zabarwić mieszankę od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam pytanie na temat samego dziobu do f-16. Mam model ilalieri i jest podane, że farba do dzioba to MODEL MASTER 1721, medium grey i nie mogę za nic znaleźć zamiennika na pactre ;/ Już mam obczajony cały samolocik, prócz jednej z ważniejszych części do pomalowania prosze o pomoc w tym F-16 jak i z farbą do Vickersa! W środe do sklepu jade, a nie mam za blisko, a tam jest agama, pactra i humbrol... Z czego maluje pactrą i ewentualnie agamą.

 

Z góry dzięki

 

7b52d206415d38fem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem ostatnio M48MBT ROC z AVF. Chciałbym zrobić go w malowaniu i w oznaczeniach z Wietnamu, jednakże w pudełku tylko kalki z ROC Tajwan - jeżeli by ktoś był w posiadaniu kalek do M48 z ery wojny w Wietnamie bym był wdzięczny.

Po drugie może mógłby ktoś zeskanować instrukcję do M48 używanego w Wietnamie firmy ACADEMY M48A5 ROK, gdyż mam wypraski tej firmy w pudełku.

Sam bez instrukcji nie dam rady - proszę Was o pomoc

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, pierwszy raz użyłem zmywacza Wamodu, nie do końca była to próba udana. Farba Creall zeszła bez mojej ingerencji, starą Pactrę musiałem szorowac na siłę i do końca nie zeszła, a na domiar złego dostałem bonus - przyklejone z dużym wysiłkiem na superglusia paseczki blaszki aluminiowej [takiej ze świeczki - podgrzewaczki] odpadły co do jednego, mimo, że kontakt z substancyją miały znikomy w porównaniu do reszty czyszczonego modelu... nie wszystkie odnalazłem, najwyraźniej wybrały wolnośc .

Nie wiedziałem, że ten Wamod to taki mocarz - czy rozpuszcza wszystkie kleje typu superglue? W sumie, to w końcu cyjanoakryl, więc pewnie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem model p-11c w instrukcji pisze że potrzebny jest kolor blado-niebieski (humbrol 122, revell 147) byłem w sklepie i nie ma takiego koloru w palecie humbrola ani revella ? co zrobić dobrać jakiś inny kolor ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahud wielkie dzięki Gościu w sklepie mi powiedział, że do vickersa najlepszy będzie pisakowy zwykły(pactra a96) i w sumie przeglądałem modele vickersów i były piaskowe właśnie I mam pytanko na temat maskolu(dzisiaj zakupiłem)...jak go usunąć? ;> Nie moge nigdzie znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć po prostu Podważyć z jednej strony wykałaczką/pęsetą i ściągnąć palcami/pęsetą. Można spróbować go "zrolować" z modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale chodzi mi o takie miejsca trudno dostępne np. podwójne kółka czy wałki przy cienkiej warstwie maskolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej niż mechanicznie maskolu nie usuniesz, chyba nie ma rozpuszczalnika maskolu nie żrącego farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich farb mam użyć do pomalowania spitfire'a Zumbacha? Maluje pędzlem tylko jeszcze nie wiem czy akrylami czy olejnymi. Jak doradzacie?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier bezbarwny służy do 'zmatowienia" modelu, żeby się np. czołg nie błyszczał jak po wyjechaniu z myjni z woskowaniem...

Akurat Humbrola nie jest najlepszy - lubi dawać białą kaszkę...

Polecam bezbarwny matowy Pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar zaopatrzyć sie w kilka farb z serii 502 Abteilung. Niestety na allegro nie ma a w sklepach internetowych też niestety nigdzie nie widziałem Pamiętam że swego czasu widziałem w ofercie przynajmniej jednego sklepu internetowego te farby. Pytanie jest więc jasne, gdzie w naszym kraju aktualnie można takie farbki nabyć Z góry dzieki za wszelkie informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum przeczytałem że do zmniejszenia błyszczenia się zbyt błyszczącego modelu może posłużyc filc. Bo mam taki problem pomalowałem model lakierem akrylowym do samochodów ( ) i zbyt strasznie sie błyszczy jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawdzałem na stronie Humbrola nie jest produkowana od ponad 9 lat albo i dłużej. Na stronie humbrola są numery 121 i od razu przeskok na 123 pisałem maila do nich i nie produkują.

 

Chciał bym się dowiedzieć jakim kolorem ja zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.