Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak maluje Gunze H , to model musi miec podklad ? Na golym modelu farba mi pokryje ladnie i nie bedzie odpadac jak na koncu daje lakier matowy ?

 

Interesuje mnie odp , bo uzywalem podkladu Gunze 1000 i jak cos zle wyszlo , to pozniej zmywasz robil mi troche syf , to jednak ten podklad 1000 mial jakas grubosc .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o podkład w sprayu. Mianowicie zastanawiam się nad Vallejo i Tamiya, bo vallejo cenowo wychodzi lepiej ale nie wiem jak z jakością.

Z doświadczeń kolegi - podkład Vallejo - delikatnie mówiąc - jest do bani. Ciężko się go zmywa, bardzo grubo kryje.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy wykonane z blaszek, które wcześniej poddane są fototrawieniu, czyli "wypaleniu" pod wpływem odpowiednich odczynników chemicznych i promieniowania UV. Kupuje się płaską blaszkę w której właśnie przez te "fototrawienie" wycięte są elementy do złożenia. Odwzorowują delikatne albo cienkie szczegóły/struktury, zbyt drobne, filigranowe, skomplikowane, by odtworzyć je z plastiku.

Przykład po złożeniu:

quick2_11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

 

- pomijajac cene, wielkosc opakowania, to ktory produkt lepszy jest jakosciowo i daje lepszy efekt czyli, ktory wash jest lepszy ???

 

1434_rn.jpg 75ml ok.30zl

 

czy

 

69414002481020baa47572b49de9e77f.jpg 17ml 9zl

 

- Mam zamiar zakupic farbe do malowania niemieckich pojazdow, czolgow jest to German Grey firmy Tamyia numer 63 sugerujac sie nazwa mam zamiar kupic spray TS-4 German Grey. Jako, ze czesc gorna i dolna modelu nie sa jeszcze poklejone mam zamiar go poprostu spryskac zeby nabral jednolitego koloru (wykonczenia detale oczywisicie pozniej) Czy malowanie sprayem wymaga jeszcze jakis dzialan na powierzchni modelu czy poprostu spryskujemy i gotowe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy dysponuje ktoś zdjęciami i/lub rysunkami kokpitu, które da się wydrukować i wkleić na "Tomcata" w 1:144 firmy Dragon?? Za wszelkie odpowiedzi byłbym wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam!

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat prawda. Kupiłem szary spray samochodowy na podkład i po pryśnięciu plastik zrobił się wyraźnie miękki. Była to tylko jedna warstwa i dość cienka. Pewnie jakbym położył drugą to byłoby gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w doborze farb do malowania standardowego u.s.navy, tj. biały spód i szara góra, hasegawa w swoich instrukcjach podaje h315 fs16440, czy to jest poprawny kolor ? a może jakiś inny z palety gunze h bądz c ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz malował w samochodzie, to się nada. Inaczej musisz szukać mocnego zasilacza 12 V. Może jeszcze dojść kwestia pokombinowania z wyjściem na przewód aerografu. W sumie nie wiem czy się nada. Może być strasznie głośny, jak wszystkie małogabarytowe pompki do samochodów. Lepiej rozejrzyj się za czymś stricte modelarskim, np. MA-2000 albo MA-3000. Sprawdzone przez wielu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często spotykam się z tą nazwą: wash i nie wiem co to jest i jak tego mógłbbym użyć przyobróbce mojego modelu

Bardzo prosze o odpowiedź pozdro.Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_25 ja mam akurat podany przez reggy MA-3000 i przyznam że jest wręcz cichy ;)

 

Ok a napisz mi proszę, czy to jest tak, że w momencie gdy kompresor osiągnie ustalone ciśnienie, przestaje pracować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań , ostatnio kupiłem sobie Subaru impreze (fujimi) , i chcę ją pomalowac na czarno . co będzie do tego najlepsze ?( nie mam aerografu) Jeżeli spray tamiyi , to jak uzyskac połysk jak po polerowaniu ? ile warstw dać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest gdzieś w Polsce sklep modelarski z kalkomaniami do B767-300 Lotu i do Tu-154 rządowego? W googlach znalazłem recenzję kalek, lecz nie mam pojęcia gdzie je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.