Skocz do zawartości

Czy kolory Hataki sa ok?


Martinezol

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem mam taki dylemat co do poprawnosci kolorow farb Hataki z serii C. Mam ich zestawy i tak np kolor do polskich Migow niby Gunship Grey czy Grey sa jakies fioletowe i nawet na oko nie przypominaja tego co na oryginale choc obie farby maj przeciez nr FS i teoretycznie powinno wszystko pasowac...to samo trafilo mi sie w zestawie do Rosomakow czyli kolory Desert Beige i Sand sa jakies takie od czapy choc tez jest FS i nie powinno byc niejasnosci a jednak zastanawiam sie czy te kolory mozna zastosowac czy lepiej szukac w np Gunziakach? Ma ktos podobne problemy zyciowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są ok, warto żeby firma się zainteresowała tym co robi bo niestety ale sporo ich farb, nie tylko szare, idą w magente  (fiolet)

na zdjęciu jedne to hataka drugie MRP. Komentarz zbędny 

B6534B7C-E095-440A-819E-DAC369EF68B9.jpeg

14.02_2.jpg

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Cześć

Odkopuję temat ponieważ niedawno "naciąłem" się na Hatace, właśnie na zestawie do Polskich samolotów. Gunship Grey faktycznie w fiolet wchodzi. Kwestia czy jeszcze jakieś kolory są nie takie jak powinny?  Szkoda trochę, bo na prawdę maluje mi się nimi bardzo dobrze...

Desert Beige 

Sand

Gunship Grey

jakiś jeszcze?

 

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z kolei naciąłem na serią od pędzel, na Medium Green. FS ten sam podany co w przypadku Pactry, a kolor zupełnie inny, raczej Pactra ma bardziej poprawny w tym przypadku.  Fotki porównawcze w wątku z moim modelem wyrzutni SA-6. Super mi się malowało pędzlem, ale z kolorem jest problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba Hataka ma kolory a'la FS.

Kupiłem bialy Insygnia White. W buteleczce szaro kremowy kompletnie od czapy. Szkoda bo maluje się fajnie, ale raczej juz więcej po ich kolorki nie sięgnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 10:35, Martinezol napisał:

Czolem mam taki dylemat co do poprawnosci kolorow farb Hataki z serii C. Mam ich zestawy i tak np kolor do polskich Migow niby Gunship Grey czy Grey sa jakies fioletowe i nawet na oko nie przypominaja tego co na oryginale choc obie farby maj przeciez nr FS i teoretycznie powinno wszystko pasowac...to samo trafilo mi sie w zestawie do Rosomakow czyli kolory Desert Beige i Sand sa jakies takie od czapy choc tez jest FS i nie powinno byc niejasnosci a jednak zastanawiam sie czy te kolory mozna zastosowac czy lepiej szukac w np Gunziakach? Ma ktos podobne problemy zyciowe? :)

Początkowa seria była trochę niedopracowana- aerograf prychał i kichał. Teraz są ok. Malowałem Rosomaka zestawem Hataki. Kolorek pierwsza klasa.

 

1638.jpg

000115_zpsbprodjxi.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od nich dwie butelki tego samego koloru 218 Blue Grey, jedna buteleczka z serii Orange, druga z Blue. Chciałem mieć orange pod aero i blue pod pędzel do późniejszego chippingu itd. 
Niestety obie farby są od siebie całkowicie różne, co więcej seria Orange jest nijak nie podobna do oryginału. 
Farby kupione ponad rok temu ale widzę że do tej pory nic się nie zmieniło. (a szkoda bo maluje mi się nimi bardzo dobrze)

Edytowane przez Czesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.