Skocz do zawartości

Aero C-3A 1/48 Specjal Hobby


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie - zewnętrzna część skrzydła bardzo mi się podoba. Smugi za otworkami bym jednak znacząco zredukował. Nie kumam natomiast obecnych dużych plam na spodzie kadłuba.

Szkoda, że nie ma dokumentacji na brudzenie. Strefy gondol chyba i tak musiałbyś spróbować aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Fajnie - zewnętrzna część skrzydła bardzo mi się podoba. Smugi za otworkami bym jednak znacząco zredukował.

O to to. Te wzierniki sprobuj troche pobrudzic/przyciemnić ich środek i ich kontur, natomiast wyciek spod nich skróć/rozetrzyj/usuń.


Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po ponad tygodniu prób, czyli stawianiu modelu na biurku i ponownym odstawianiu na półkę, udało mi się coś ruszyć. Generalnie model jest już gotowy do końcowego składania. Dodałem niewielkie ślady eksploatacyjne i jakieś zabrudzenia, zapuściłem linie podziału kolorem Neutralny Brąz od MIG-a i polakierowałem na kolor matowy. Na tym modelu pierwszy raz użyłem lakieru matowego od Alclad i stwierdzam, że używając wcześniej innych lakierów błądziłem. Lakier prosto z butelki kładzie się rewelacyjnie i tworzy idealną i jednorodną powierzchnie, bez żadnych miejsc bardziej lub mniej matowych.

Pudło w tle ustawione w celach maskujących.

y77U8qe.jpg


A2nlVr0.jpg


y12seYl.jpg


O9ZbPaK.jpg


0itNgSK.jpg


vDryUwI.jpg

Nie miałem pomysłu na okopcenia. Po kilku próbach, zakończonych zmywaniem marnej jakości dokonań, zrobiłem okopcenia których już nie da się zmyć, więc tak już zostanie choć dalej mi one nie pasują.

zuv6scN.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero stoi już na kołach i mimo moich obaw co do geometrii różnica wysokości końcówek skrzydeł wynosi tylko około 1 mm. Patrząc z przodu zauważyłem, że kadłub jest delikatnie przechylony na jedną stronę w stosunku do swojej osi pionowej.

Ku mej radości zbliża się już koniec budowy. Pozostało przykleić kilka wrażliwych na odłamanie części, zdjąć maskowanie oszklenia i rozciągnąć kabel anteny.

MGSdcnn.jpg


GbvVDsv.jpg


UKdnZB7.jpg


C9uaKKn.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Podoba się. Będzie elegancki model z grupy "szybszych". Tak myślę, że może lekkuchno zgasić biel w kokardach..?

Zgadzam się "w całej rozciągłości", łącznie z bielą. Świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 13:07, M.A.V. napisał:

W dziurę na plecach będziesz jakąś wieżyczkę doklejał ?

Zdjęcie wyjaśni wszystko.

W dniu 7.07.2020 o 22:33, Mikolaj75 napisał:

Tak myślę, że może lekkuchno zgasić biel w kokardach..?

Coś tam lekutko dodałem, dodatkowo nitowadłem przejechałem jeszcze raz po kalkach aby nity było lepiej widać.

Na tym koniec, galeria niebawem. 

Oglądającym i komentującym dziękuje.

BP9aBCy.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.