Skocz do zawartości

Aero C-3A 1/48 Specjal Hobby


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
W dniu 30.04.2020 o 07:47, Grzes napisał:

Ciekaw jestem jak będzie się prezentował w Twoim malowaniu.

Ja również.

Wracam do żywych. Mam takie przemyślenie po dwóch tygodniach, że dwutygodniowa kwarantanna powinna być raz na pół roku ?

Do rzeczy, kładę pierwszy kolor na górę płatowca. Pierwsza warstwa już jest położona i powoli zabieram się za kolejne.

rpdPOVZ.jpg


Vsr5I3h.jpg


u2y5VTQ.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 22:49, rymulus napisał:

Według instrukcji malowanie pochodzi z lata 1951 roku, Lotnicze Centrum Badawcze Letňany.

No i zajrzałem do dokumentacji. Znalazło by się parę ciekawych tematów, jak choćby ten.

image.png.5dc8e519da178129d45117745134cf70.png

 

kanadyjczyk wygląda super. jestem za !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2020 o 02:14, spiton napisał:

kanadyjczyk wygląda super. jestem za !

Szkoda tylko że nie ma na niego żadnych kwitów poza tą ilustracją.

Tymczasem, drugi kolor (Hataka C256), pierwsza warstwa.

2Vk9j8z.jpg


wzHMCIu.jpg


DczrGl0.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie - czy ostatnie zdjęcie pokazuje efekt docelowy? Bo już bym się zastanawiał czy warto to dalej zakrywać.

Ten Kanadyjczyk też mnie swego czasu interesował, ale też nie dotarłem do niczego więcej niż ów rysunek. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że w lotowskim nudnym schemacie drzemie jednak odpowiedni potencjał :-)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Ładnie - czy ostatnie zdjęcie pokazuje efekt docelowy? Bo już bym się zastanawiał czy warto to dalej zakrywać.

Jeszcze nie jest to koniec, planuję dodać podobnie jak przy pierwszym kolorze trochę rozjaśnień. Chcę w ten sposób również ukryć (wyrównać) miejsca łączenia kolorów. Jeśli się dobrze przyjrzysz to widać jak brąz nachodzi na szary kolor i powstają w tych miejscach jaśniejsze plamy. Wygląda to moim zdaniem źle. Na szczęście tych miejsc jest tylko kilka do ukrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prac lakierniczych.

DNAUCY5.jpg


6aej1TY.jpg


5JySoGz.jpg

Potraktowane kolorem bazowym. Wybrałem najlepsze zdjęcia na których cokolwiek widać. Jakoś aparat nie radzi sobie z wyłapaniem już mniej wyraźnych różnic na pomalowanej powierzchni.

ZI0fbaw.jpg


NsUYZhc.jpg


vfmMRms.jpg

N5j1CAO.jpg


LHZCa2c.jpg


81bHtHr.jpg


H94lpx0.jpg


gb9LlSX.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem całą drobnicę do malowania. Ze względu na przesunięcia formy do poprawy poszła drabinka, w której wymieniłem stopnie, oraz antena podkadłubowa i rurka pitota, którą wykonałem z igieł.

xG3ZQ0n.jpg

I po lakierowaniu.

brwPj83.jpg


RfUl4o6.jpg

Model został w całości pokryty lakierem błyszczącym. Chyba nareszcie nauczyłem się jak przygotować i nakładać lakier, cały model udało mi się równomiernie i gładko polakierować

.7Ef09L2.jpg


O05mlPN.jpg


MPI8yJe.jpg


5AeI9Cv.jpg

Czas teraz na kalki. Jest ich niewiele więc nakładanie ich powinno pójść sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zloty napisał:

Oglądam z zaciekawieniem.Jakim lakierem pomalowałeś że tak dobrze siadł?

Lakier to Mr.Color GX Super clear III.

Kalki położone, było ich aż 15. Muszę przyznać, że potraktowane chemią Microscale i solidnie dociśnięte ułożyły się bardzo ładnie. Można się przyczepić do ich kolorów, które nie są jednorodne na całej powierzchni i wyglądają na lekko wyblaknięte. Z drugiej jednak strony jest to zaletą gdyż mamy już lekko zróżnicowane kolory na oznaczeniu.

tlSwaFB.jpg


E4y9ZGO.jpg


2Yi1euP.jpg


19KBrGU.jpg

AW9t9Ot.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzes napisał:

Będzie świetny!

Oby.

Potrzebuję waszej opinii na temat zabrudzeń na płatowcu. Na razie zrobiłem jedno skrzydło i statecznik.

Więc co zrobić? Zostawić, coś lekko poprawić czy zmyć całkowicie i próbować dalej.

Przy sztucznym świetle.

oi0ZnfP.jpg


MHCsRXr.jpg


PDm2MiF.jpg


RkasfRr.jpg


nk0SwAO.jpg

I w naturalnym, wieczornym świetle.

my7mVIX.jpg


qg9g7R3.jpg


Cr5DgDn.jpg


wwKO6OZ.jpg


gCFwIVV.jpg


rKsVlsz.jpg

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się zabrudzenia przy powierzchniach sterowych, klapach i liniach kadłuba. Za to fajnie wygląda krawędź natarcia płatów. Działaj z dużym wyczuciem - czasem mniej znaczy lepiej - bo bardzo fajnie na razie wygląda w tych kolorach i kalkomaniach, a Siebel/Aero/Nord to jedna z moich ulubienych maszyn i masz go ładnie wysztafirować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem się na odwagę i napiszę coś. Na moje to na kalce trochę za mało brudu. Co do powierzchni klap i lotek to Mikołaj dobrze zauważył. Możesz trochę poprawić ale ja jeszcze nie wiem jak. No i jeszcze wzierniki na powierzchni między kadłubem a silnikiem są za czyste, tam na pewno trochę się brudziło.

 

Edit: Może na wzór coś takiego?

IMG_2862.JPG

IMG_2864.JPG

Edytowane przez sebastain
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Nie podobają mi się zabrudzenia przy powierzchniach sterowych, klapach i liniach kadłuba.

Dzięki, potwierdziłeś moje odczucia. Też mi to nie pasowało, zwykle tak mam, że to co sam zrobię wydaje mi się sztuczne, a już najbardziej jak nie mam zdjęć na podparcie swoich dokonań.

1 godzinę temu, sebastain napisał:

Zebrałem się na odwagę i napiszę coś.

Pisz, pisz, nie zachowuj się jak ja. ?

Znalazłem sobie takie zdjęcie, widać na nim, że skrzydło jest dość czyste. Zastanawia mnie tylko ten ciemny obszar przy gondoli podwozia, czy to jest jakiś cień czy może okopcenia od gazów z silnika.

44670304011_75c6005fb8_c.jpg

Tutaj natomiast widać, że gazy waliły raczej prosto w komorę i osłony podwozia. Myślę więc, że gondole podwozia można nieco mocniej pobrudzić.

siebel-si-204_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebastain napisał:

Na moje to na kalce trochę za mało brudu

Popieram.
Zrób koniecznie delikatne brudzenie na kalkach.
Ale delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwilowej obecności słońca wykonałem kilka parapetowych fotek nowej koncepcji na ślady użytkowe. Założyłem, przyglądając się zdjęciu, że najbrudniejszą częścią skrzydła będzie okolica gondoli i sama gondola, a na reszcie skrzydła dam jakieś pojedyncze zacieki i zabrudzenia.

Podejście numer dwa, zastanawiam się jeszcze nad zredukowaniem ilości zacieków przy klapkach inspekcyjnych między gondolą a kadłubem.

mGTgI2E.jpg

nf7ta5V.jpg


Qn2X2o5.jpg


58vBW0f.jpg

I jak to teraz wygląda?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.