Skocz do zawartości

Honda CB750F Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaw już to, tak jak jest :!:

Kalki możesz położyć na bazę i zalać lakierem. Możesz też dać warstwę bezbarwnego, wypolerować, położyć kalki i wylać kolejne warstwy bezbarwnego. Ja bym doradzał położenie kalek teraz i następnie bezbarwnego, bez zbytniego bawienia się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dla bezpieczeństwa położył najpierw lakier błyszczący, nałożył kalki, następna warstwa błyszczącego i polerka.

Modelarstwo to hobby, w którym zbytnie bezpieczeństwo nie zaszkodzi.

Edytowane przez Noxet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być bezpiecznie?

- kalki

- na drugi dzień lakier bezbarwny

 Dlaczego na drugi dzień ??? Bo kolega nie ma wyczucia i pewnie od razu zaleje lakierem jak z wiadra, a to mogłoby skończyć się pomarszczeniem kalek i…. klapa.

Jak dobrze wyschną na pieprz, może wylewać bezbarwny. Doradzałbym jednak pierwszą warstwę mgiełka, potem druga mokra i na to trzecia morka. Będzie miodzio.

Tylko pleeease… nie rozwódźmy się teraz nad technologią lakierowania, bo i tak już rekordy są pobite. Niektórzy tutaj przez cały czas swojej obecności na forum nie nazbierali tyle odpowiedzi i odsłon co kolega w jednym wątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DarkWing napisał:

Ma być bezpiecznie?

Też tak zalecam :D Kalki, po jednodniowej przerwie bardzo delikatna warstwa lakieru - 10 minut na chwile schnięcia, na to w miarę mokre warstwy ( z wyglądu maja być mokre, nie oznacza to zalewać modelu lakierem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Noxet napisał:

Ja bym dla bezpieczeństwa położył najpierw lakier błyszczący, nałożył kalki, następna warstwa błyszczącego i polerka.

licznik postów bije

co jeszcze mądrego napiszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dorotka napisał:

A ja powiem tak - Duxon, którego nasz Kolega używa to lakier jednowarstwowy, Dziękuję za uwagę :diabel:

Wcześniej na zepsuty przedni błotnik dałem Duxona. W miarę mokro i wydaje mi się, że fajne leżał. Po wstępnym wyschnięciu tworzył w miarę grubą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duxone ogólnie powinien być kładziony na dwie 1.5 warstwy, ale to w przemyśle samochodowym. I tak najpierw bym zrobił test na jakiejś niepotrzebnej kalkomanii gdzieś z boku, czy jedna warstwa nie naruszy kalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Duxonie pisałem tutaj (s. 1 wątku):

Kalek nie narusza... Pomalowałem tym trochę. Lejemy zawsze jedną warstwę :diabel:

Jeszcze jedna uwaga - ten lakier nie lubi wygrzewania (matowieje). Do suszarki można go włożyć po jakiś 4 h. Polerować dopiero jak przestanie capić.

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zawieszam warsztat, bo to ma być przyjemność, a nie nerwy. Ostatnio bardziej mnie to irytowało niż sprawiało przyjemność. Chciałem podziękować wszystkim, którzy mi tutaj doradzali, a w szczególności Dorotce i DarkWingowi. Na pewno zdobyta tutaj wiedza przyda mi się w przyszłości. Niestety pokonał mnie błotnik i bak. Ja jestem taki, że jak coś nie będzie według moich standardów idealne to nie będę tego kontynuował. Doszedłem też do wniosku, że pojazdy cywilne nie są dla mnie. Lepiej się czuję w wojskowości, chociaż i tam pewnie nie dorastam do pięt większości tutaj ludzi prowadzących swojego warsztaty. Model na razie idzie do pudła, a czy do niego wrócę to nie wiem. Teraz muszę się zastanowić czy sklejać coś innego czy na razie odpocząć. Być może założę jakiś warsztat w dziale wojskowości i już teraz was na niego zapraszam, nawet tych którzy mają mnie dosyć :) Jeszcze raz dzięki i do napisania i do przeczytania, pozdro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio pokonały Cię najłatwiejsze rzeczy w modelu? Ja dzisiaj położyłem na Nissana świeży lakier po czym przez pomyłkę psiknąłem na to acetonem. Godzina zeszła na ściągnięcie farby, teraz jestem po nowej warstwie podkładu i jakoś się nie załamuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny i wszystkie pochodne tego koloru bardzo eksponują wszelkie nierówności powierzchni. Każda ryska i skaza jest widoczna a tym bardziej szpachlowanie. Bo bezbarwnym będzie jeszcze bardziej widoczne. Ja bym wybrał inny kolor, taki "łatwiejszy". Np. jakiś niebieski niemetaliczny. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guess who's back ?
Nie pokona mnie byle motorek. Nie dawało mi to spokoju i przysiadłem do niego raz jeszcze. Jak wyjdzie tak wyjdzie, najwyżej Dorotka i reszta wygnają mnie na banicję ?

Położony lakier i czekam aż wyschnie, żeby go zrobić papierem wodnym.

d01fd4ffaaeda372.jpg

860b96588c7bd380.jpg

e158fa750d2c1b6d.jpg

Tak, wiem widać łącznie na moim ukochanym błotniku. Położyłem Mr. Surfecera 1200 i tak szlifowałem i tak pieściłem ten błotnik, że jak był położony sam podkład to nic nie było widać i zdawało się, że jest idealnie. Oczywiście po nałożeniu koloru Silver od ZP łączenie się pojawiło. Według mnie to jest nie do zrobienia i dziękuję do widzenia

Parę pierdółek też przygotowanych do klejenia.

3d7cba9b8453ed91.jpg

97f3bc5b35338cbb.jpg

842204e77a2dd7c2.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartas89 napisał:

....

Jak wyjdzie tak wyjdzie, najwyżej Dorotka i reszta wygnają mnie na banicję ?

....

A co ja, jakiś Cerber jestem? :diabel:  Ja tylko opisuję, co widzę... W tym przypadku - pomijając błotnik  - wszystko mi się podoba :super:

P.S. Fajnie, że wróciłeś :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, toled napisał:

Przejął inicjatywę, zrobił po swojemu bez miliona pytań - dało się? Dało! I wygląda to w porządku.

Jak na tym poziomie zrobi resztę to i błotnik w końcu poprawi, bo mu zacznie nie pasować ... I okaże się, że się też da :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.