Skocz do zawartości

Honda CB750F Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Może zmieńmy taktykę. Zrób model po swojemu, potem wstaw dokładną galerię, a my powiemy Ci co jest nie tak i co następnym razem poprawić ? Bo coś czuję, że jeszcze trochę, a @Dorotka popełni jakąś częścią od swojego GSX-a seppuku :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toled napisał:

… Zrób model po swojemu, potem wstaw … galerię, a my powiemy Ci co jest nie tak …

Sądzę, ze to jest dobry pomysł.

2 godziny temu, toled napisał:

… i co następnym razem poprawić …

To zła rzecz jest.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny szlifowania i poprawiania przedniego błotnika i końca nie widać. Cały czas "dokopuję" się do łączenia i muszę na nowo szpachlę nakładać. Swoją drogą ten klej Tamki "easy sanding" jest taki sobie. Lepiej się szlifuje szpachlę Mr.Hobby.

c1bd3f1563b59c8d.jpg

I teraz moje pytanie jest takie:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bartas89 napisał:

Dwie godziny szlifowania i poprawiania przedniego błotnika i końca nie widać. Cały czas "dokopuję" się do łączenia i muszę na nowo szpachlę nakładać. Swoją drogą ten klej Tamki "easy sanding" jest taki sobie. Lepiej się szlifuje szpachlę Mr.Hobby.

I teraz moje pytanie jest takie:

......

Wiesz co? Już mi się nie chce :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bengal napisał:

Mogę Ci pokazać fotkę mustanga :) ja szpachluje i szlifuje całego już któryś raz...

Też się dokopujesz do łączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartas89 napisał:

Robiłem gradacjami jakie zaleciłeś i ręcznie :)

Ujmę to tak... Gradacje nie zaszkodziły.... Fakt, że robiłeś to ręcznie też nie... Co zostaje? Tylko Ty :diabel:

P.S. Oczywiście stosowałeś akcelerator do kleju easy sanding?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dorotka napisał:

Ujmę to tak... Gradacje nie zaszkodziły.... Fakt, że robiłeś to ręcznie też nie... Co zostaje? Tylko Ty :diabel:

P.S. Oczywiście stosowałeś akcelerator do kleju easy sanding?

Taki użyłem:

https://zabawki-modele.pl/pl/akcelerator-do-kleju-ca-87139-tamiya-87138-10685.html

Dlatego się zastanawiam co mogło pójść nie tak podczas szlifowania. Część też nie jest krzywo sklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartas89 napisał:

Taki użyłem:

https://zabawki-modele.pl/pl/akcelerator-do-kleju-ca-87139-tamiya-87138-10685.html

Dlatego się zastanawiam co mogło pójść nie tak podczas szlifowania. Część też nie jest krzywo sklejona.

Oczywiście.... Zdążyłeś nawet ocenić ten klej, ale nie wiesz, że akcelerator do tego typu kleju się nie nadaje... BTW - kleje CA są klejami przeźroczystymi i zawsze po ich szlifowaniu widać to co pod spodem, czyli z reguły szczelinę, lub ubytek plastiku, które chcemy usunąć. Stąd też jakość wypełnienia ocenia się malując aero i podkładem miejsce wypełnione... Więc chłopie wydłub tę szpachlę od Mr. Hobby (którą i tak ZP rozpuści) i posmaruj z naddatkiem klejem CA. Idź spać, a rano wróć do szlifowania papierem ściernym. Psiknij podkładem i albo będzie ok, albo będziesz musiał znów gdzieniegdzie dodać CA i szlifować. I pamiętaj, że wietrzejący klej CA zmienia objętość :diabel:

Czy na Forum przyznawane są nagrody za cierpliwość? :woot: :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten akcelelator działał z tym klejem, bo go w mig utwardzał. Następna rzecz jest taka, że psikałem podkładem, a nie robiłem na oko. Ponadto czuć pod paznokciem, że jest nierówność. Dałem klej na noc i jutro spróbuję jeszcze to przeszlifować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartas89 napisał:

Po pierwsze ten akcelelator działał z tym klejem, bo go w mig utwardzał.

No właśnie Panie Mądry, "w mig go utwardzał" i czynił za twardym pozbawiając go jego właściwości ?

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dorotka napisał:

No właśnie Panie Mądry, "w mig go utwardzał" i czynił za twardym pozbawiając go jego właściwości ?

I tu jest pies pogrzebany, chyba. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun. Jak sklejałem ten błotnik zajęło mi to łącznie 4 godziny i 10 minut. Z czego 2 godziny, żeby ordynarna biała szpachla z Tamiyi wyschła, 5 minut by to wyszlifować ?? I jeszcze raz taki sam czas na drobne poprawki.

A tutaj jakieś zabawy w kleje, aktywatory i inne cuda:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, toled napisał:

Jak sklejałem ten błotnik zajęło mi to łącznie 4 godziny i 10 minut. Z czego 2 godziny, żeby ordynarna biała szpachla z Tamiyi wyschła, 5 minut by to wyszlifować ?? I jeszcze raz taki sam czas na drobne poprawki.

To co robiłeś przez pozostałe 2 h? ?

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz to x2 to wyjdzie 4h i 10 minut :D

A jak Tamka schła, to robiłem inne elementy :D Czekam, aż nasz bohater pociągnie wszystko bezbarwnym Duxonem :D Ale będzie fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, toled napisał:

Policz to x2 to wyjdzie 4h i 10 minut :D

A jak Tamka schła, to robiłem inne elementy :D Czekam, aż nasz bohater pociągnie wszystko bezbarwnym Duxonem :D Ale będzie fajnie :D

No fakt 4h i 10 minut jak wół.... Co do Duxona to Bortas już go raz wylał, ale nie wiem, czy to się liczy, bo napisał, że wkur... wtedy był :woot:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kładłem już Duxona. Wyszedł równo. Chyba zawieszę warsztat bo widzę, że coraz więcej śmieszków zaczyna tu śmieszkować. Nie każdy jest takim zajefajnym modelarzem jak wy. Patrząc na modele ludzi z grup modelarskich z FB, to mój model to mistrzostwo świata ?

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartas89 napisał:

Kładłem już Duxona. Wyszedł równo. Chyba zawieszę warsztat bo widzę, że coraz więcej śmieszków zaczyna tu śmieszkować.

Nie przejmuj się - głowa do góry, każdy kiedyś zaczynał, a to, że to zapomniał wół jak cielęciem był to standard :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartas89 napisał:

Kładłem już Duxona. Wyszedł równo. Chyba zawieszę warsztat bo widzę, że coraz więcej śmieszków zaczyna tu śmieszkować. Nie każdy jest takim zajefajnym modelarzem jak wy. Patrząc na modele ludzi z grup modelarskich z FB, to mój model to mistrzostwo świata ?

No tak, na koniec się weź i obraź... Idę stąd... Wystarczy :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.