Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Choć już zdążyłeś nas przyzwyczaić do takiego zdetalowania blachami to nie sposób tego nie podziwiać wciąż i wciąż. Wygląda to miażdżąco 👏 Mam pytanie o te plandeki z rękawiczek bo bardzo przekonująco to wygląda - czy one są złożone na sucho czy były usztywniane jakimś klejem?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gajur napisał:


Splendidly & richly 👌

Dzięki 😀

12 godzin temu, TAW napisał:

Choć już zdążyłeś nas przyzwyczaić do takiego zdetalowania blachami to nie sposób tego nie podziwiać wciąż i wciąż. Wygląda to miażdżąco 👏 Mam pytanie o te plandeki z rękawiczek bo bardzo przekonująco to wygląda - czy one są złożone na sucho czy były usztywniane jakimś klejem?

Dzięki.

A z tą plandeką to było tak. Wyciąłem sobie szerszy kawałek niż docelowo, założyłem boki by uzyskać docelową szerokość i podkleiłem je sobie w kilku miejscach. Nawiajalem na wykałaczkę 🙂 jednak nie za ścisło bo bym nie mógł później tego ukształtować, co kilka owinięć podklejałem CA. No i później najgorsze było zapięcie tego w klamry tak żeby wyglądało naturalnie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maluj. Ładnie wygląda. 😃

No nie mogę oglądać Twoich wyrobów. Jak się zapatrzę to mi wena chyłkiem ucieka.

Mistrzostwo. Jak zwykle. Tego się nie da lepiej zrobić. 👍👍👍

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Endrju napisał:

Nie maluj. Ładnie wygląda. 😃

No nie mogę oglądać Twoich wyrobów. Jak się zapatrzę to mi wena chyłkiem ucieka.

Mistrzostwo. Jak zwykle. Tego się nie da lepiej zrobić. 👍👍👍

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

5 godzin temu, gajur napisał:

Już nie wiem jakich przymiotników użyć, kończy mi się baza pochlebstwa......

💪👍

 

Dzięki. Cieszy mnie, że się podoba- opinia to też poniekąd jest forma nagrody :D :piwo: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, patrykd napisał:

Jak formujesz przednie fartuchy? Na tym plastiku co z modelu jest czy masz jakiś inny patent.

 

Sam kształt odrysowałem sobie z T-80 RPG. Nie podoba mi się kształt fartuchów trumpka. Jak już je wyciąłem to rękami nadałem im delikatnie kształt zaokrąglając je trochę. No i reszta to już dopasowanie do kształtu półki nadgąsienicowej.  W rzeczywistości kształt tych fartuchów jest wynikiem odpowiedniego montażu na tych półkach. Trochę ta blacha jest za cienka w porównaniu do grubości rzeczywistej gumy dlatego po ukształtowaniu przed montażem podkleiłem brzegi polistyrenem 0,2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że złote to się zgodzę, ale że skromne*... To jest barokowy przepych, to jest wyrafinowane, rozpustne i dlatego to jest wspaniałe. Absolutli tap madel 😛

 

*Tak, oglądałem ten film.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, makinen napisał:

No blaszak....

 

 

 

 

 

a poważnie- super robota

GARAZ-BLASZANY-3x5-GARAZE-BLASZANE-BLASZAK-WIATY.webp

 

Myśle, że w dobie "czapek" antyjavelinowych na ruskie wieże, taka osłona też ma rację bytu, to tylko kwestia czasu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TAW napisał:

Że złote to się zgodzę, ale że skromne... To jest barokowy przepych, to jest rozpustne i dlatego to jest wspaniałe. Absolutli tap madel 😛

żeby nie było- nie zaczynam modelu z założeniem, że położę na nim 0,5kg mosiądzu :) to wszystko w trakcie roboty. Tu się coś zmieni bo słaby detal a łatwo coś przerobić, to tam znowu coś mi przyjdzie do głowy. Prawdą zaś jest, że z tej blachy łatwo mi się to robi, więc i sporo tego leży na modelu na koniec :szczerbol:

ale fakt barokiem zajeżdża... :D

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, x_bandit said:

ale fakt barokiem zajeżdża... :D

 Ważne, że nie zajeżdża epoką brązu 😉 Fajnie się prezentuje, podrzucaj czasem jakieś fotki "w trakcie" to może się coś poduczymy i będzie mocniejszą reprezentacja z  pojazdów wojskowych w galerii fotek tygodnia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, orzechu500 napisał:

 Ważne, że nie zajeżdża epoką brązu 😉 Fajnie się prezentuje, podrzucaj czasem jakieś fotki "w trakcie" to może się coś poduczymy i będzie mocniejszą reprezentacja z  pojazdów wojskowych w galerii fotek tygodnia 😉

nie chcę za bardzo spamować, ale jak coś to zawsze służę pomocą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ pomysł z malowaniem tylko połowy modelu, takiego jeszcze na tym forum nie widziałem. Podstawkę też zrób w takiej konwencji. Będzie naprawdę zacnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lipstein napisał:

Rozważ pomysł z malowaniem tylko połowy modelu, takiego jeszcze na tym forum nie widziałem. Podstawkę też zrób w takiej konwencji. Będzie naprawdę zacnie. 

 

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Kiedys juz probowalem podrzucic taka idee , moze tym razem sie uda. Widzialem juz modele malowane na dwie polowki , jedna gdy pojazd byl nazwijmy to w pelni formy, przeciwna strona gdy byl juz po przejsciach. Podobne byly tez dioramki ukazujace  budynek z ulica  przed wojna i w jej trakcie. Ja podziwiam x_bandit-a nie tylko jego za jego prace , ale rownierz za wykonczenie modelu ktory praktycznie jest poskladany w 98% . Przyznam szczerze ze ja mialbym z tym problem.

 

coś pomyślę, może zrobię takie połowiczne malowanie... :) 

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 00:24, x_bandit napisał:

No to składanie skończyłem, teraz tylko malowanie. Coś takiego mi wyszło... :)

 

DSC_0049.thumb.JPG.9df9dc8bf6ef88856a07a3be23dd38d6.JPG

Powiadasz "modelarstwo plastikowe" 😉

 

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Kiedys juz probowalem podrzucic taka idee , moze tym razem sie uda. Widzialem juz modele malowane na dwie polowki , jedna gdy pojazd byl nazwijmy to w pelni formy, przeciwna strona gdy byl juz po przejsciach. Podobne byly tez dioramki ukazujace  budynek z ulica  przed wojna i w jej trakcie. Ja podziwiam x_bandit-a nie tylko jego za jego prace , ale rownierz za wykonczenie modelu ktory praktycznie jest poskladany w 98% . Przyznam szczerze ze ja mialbym z tym problem.

Nie podpowiadaj tylko sam rób!!! :D

No i pokaż coś 😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.