Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, gajur napisał:

Czyli dla kolegi, he, he😜

Ale efekt jest, Po za tym jak zrobiłeś super zapinki, klamry i inne duperszwance, to nawet dla swojego "JA" warto było, a przy okazji pokazać innym jak można👍 (zdanie15-krotenie złożone🤦‍♂️)

 

Zwykle wychodzę z założenia, że tego czego nie widać to nie ma co się mocno nad tym męczyć. Samo cięcie i osadzanie igieł jest proste, problemem staje się spasowanie kostek. Igły muszą być w idealnych odległościach osadzone i wyrównane bo kostki mają być na ścisk. No i to jest spory problem. Wystarczy, że się o 0.05 przesuniesz i już jest problem z mocowaniem śrubą.... Na szczęście udało mi się to jakoś podrównać i nie jest najgorzej :miecz::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz, a cieszy :)  celownik działonowego. Zmieniłem śruby porobiłem ramki i szkiełko z DVD. W środku siedzi lusterko i kawałek płytki SMD. Z tego co przeglądałem to nigdzie na zdjęciach referencyjnych nie było widać wielkich soczewek, jak w innych celownikach, za to dało się dostrzec jakieś różne ustrojstwa- stąd decyzja o władowaniu kawałka płytki.

 

 

20220110_105509.jpg

20220110_105834.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pomimo słabej weny poczyniłem postępy z wieżą. Mam też już pomysł na malowanie - będzie z trójzębem. Coś jak na zdjęciach poniżej tylko w dobrym stanie :) 

 

689881-original.jpg.673d70b4e32ffd810ecbf44a7ca5766a.jpg

 

T-80-UD-2r-11.thumb.jpg.c0beaaab146b0a729ede6c0f4bc41776.jpg

 

 

20220330_213224.jpg

20220330_213439.jpg

20220330_214338.jpg

20220330_213334.jpg

20220330_213532.jpg

20220330_213541.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, x_bandit napisał:

20220330_213224.jpg

Złoto dla zuchwałych. Gdzieś taki tekst już słyszałem. 🤪

Ciekawie to wygląda na tym etapie.

Ja jak mi weny brakuje to otwieram następną konserwę no i w efekcie mam już z 15 otwartych a żadna nie skończona ale ruch w warsztacie jest cały czas.

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można nabyć różnej średnicy/grubości druciki miedziane? Widzę, że tu się elegancko w rękach Autora sprawują. Ja używam ołowianych- od bardzo cienkich do 0,5mm, ale jakoś mi się te miedziane spodobały (o ile to miedziane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Endrju napisał:

Złoto dla zuchwałych. Gdzieś taki tekst już słyszałem. 🤪

Ciekawie to wygląda na tym etapie.

Ja jak mi weny brakuje to otwieram następną konserwę no i w efekcie mam już z 15 otwartych a żadna nie skończona ale ruch w warsztacie jest cały czas.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Dzięki. Z weną u mnie zwykle jest ok, w tym wypadku jej brak wynikał z tego co się naokoło dzieje i dlatego kolejna konserwa by nie pomogła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, makinen napisał:

Gdzie można nabyć różnej średnicy/grubości druciki miedziane? Widzę, że tu się elegancko w rękach Autora sprawują. Ja używam ołowianych- od bardzo cienkich do 0,5mm, ale jakoś mi się te miedziane spodobały (o ile to miedziane)

Zwykle rozkładam jakieś stare transformatory jeśli mi wpadną w ręce. Dodatkowo np. skrętka (kabel Ethernetowy) to 0,5mm, druciki linek w kablach zasilających to zwykle 0,2mm. Jednak jeśli nie mam pod ręka potrzebnej średnicy zawsze coś można sobie zakupić np. na allegro.

 

https://allegro.pl/oferta/drut-miedziany-modelarski-0-3-mm-10-m-10119870999?snapshot=MjAyMS0xMS0wNlQxNzozMDo1OS43NDdaO2J1eWVyOzQxNjA1ZmE1OWVkNDI5MTU0OTAyODc3Mjg3MWZjN2MzNGRjMDhlYjFkMzg1YTAzYThlNzJmODYwZTg2NjFkZTc%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, gajur napisał:

teraz jak zaobserwowałem tylko "tryzuby" lub "Z" 🕵️‍♂️

Znów kawał dobrej roboty. 

 

Takie czasy nic nie poradzisz...

O trójzębie myślałem od początku podobnie jak o maszynie z końca ZSRR.

Zetek, których operatorem jest rosja nie planuję. Co innego maszyny przejęte przez Ukraińców...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58, starość nie radość, nie dowidzę, nie dosłyszę, wiem, że gdzieś coś dzwoni. Pomyłka i nic nie poradzę, wziąłem tekst x_bandit z tego, co Ty cytowałeś. Może następnym razem uda mi się wkleić cytat z "piętra wyżej"😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jonathan napisał:

Piękna robota!

Nie myślałeś o metalowej lufie? 

myślałem. Tylko trochę cena mnie zniechęca zawsze przy tych lufach. Sensowna lufa Voyagera to ok. 60PLN. Dlatego zdecydowałem się że trochę popracuję nad tym co w zestawie. Nie jest to co daje Voyager, ale... :) 

20220408_122518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Endrju napisał:

Dużo tego złota. Ładnie to wygląda. Aż szkoda zamalowywać.🤪

Pozdrawiam.

Andrzej,

:) fakt, zawsze mam ten problem. Może po prostu odłożę malowanie na później :) 

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, x_bandit napisał:

myślałem. Tylko trochę cena mnie zniechęca zawsze przy tych lufach. Sensowna lufa Voyagera to ok. 60PLN. Dlatego zdecydowałem się że trochę popracuję nad tym co w zestawie. Nie jest to co daje Voyager, ale... :) 

20220408_122518.jpg

Wyszło i tak mega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrykd napisał:

Z czego robiłeś te niebieskie plandeki

 

56 minut temu, StarBourne napisał:

Materiał wygląda na rękawiczki nitrylowe.

 

Zgadza się- rękawiczki nitrylowe :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.