Skocz do zawartości

Panther G - RFM ( 5018) 1:35 + Rochm model


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, enten napisał:

W sensie, że wygładziłbyś to co podrapałeś skalpelem.

Niezła rzeźba jest z tym poprawianiem. Duzo czasu się schodzi, żeby zrobić to aby wyszło poprawnie. Może i rayfieldowa pantera w detalu (choć i dość rozdrobniona) jest niezła ale Dragon ma swoją mocną sprawdzoną pozycję a przy tych "fakturach pancerza" to nawet i Tamiya łapie mocne punkty jeśli i tak ktoś mocniej detaluje model.

tak jak pisałem wygładzę lub nie jak skończę bryle i zobaczę co wyjdzie pod farbą - może te cięcia po prostu zaleje surfacem z pędzla nie wiem jeszcze...

Dziwnym trafem na giełdach modelarskich widzę wzmożoną aktywność osób sprzedających ten model... przypadek??

Prawda jest taka drugi raz bym go nie kupił trzymają mnie przy nim  tylko balachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko, nie nalegam tylko bacznie obserwuje i trzymam kciuki!

Lufa km kadłubowego z Abera?

Model ma swoje duże plusy ale to poprawianie pancerza zabija smak jego sklejania.

W sumie prawie poprawiłeś już wszystko, więc zaraz będzie z górki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, enten napisał:

Spoczko, nie nalegam tylko bacznie obserwuje i trzymam kciuki!

Lufa km kadłubowego z Abera?

Model ma swoje duże plusy ale to poprawianie pancerza zabija smak jego sklejania.

W sumie prawie poprawiłeś już wszystko, więc zaraz będzie z górki ?

Lufy aber 75 dedykowana do rfm mg standard 35l063. 

Enten oby z górki bo to już zaczyna męczyć a z drugiej strony stwierdzam, że jestem zboczeńcem bo daje mi satysfakcję ???

No i zobaczymy jak mi pójdzie z tymi blachami bo zamierzam nauczyć się lutować ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JanuszF napisał:

Trzeba było "Pudla" zrobić. Większość baboli zimmerit by zakrył ?

 

Aż tak mnie patriotyzm nie ciągnie ? a tak serio przy tej fakturze to byś musiał chyba zimerint 2 - 3 mm grubości zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak na model z prawie 200zł, to faktycznie tragedia...

Pomysł z zimmeritem nie jest zły, najłatwiej byłoby zastosować gotowy, z płytek. Niemniej to kolejne koszty no i efekt nie zawsze najlepszy...

Kibicuję, w sumie najgorsze za Tobą :super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrykd napisał:

Skąd zamawiałeś te blaszki rochm model. Bo gdzie tylko się zerknie to wszystko jest już wyprzedane

Witamy w dobie koronaswirusa gdzie ropa jest oddawana za darmo a dolar drożeje ? 4 miesiące temu na https://www.hobbyeasy.com/

Ale widzę, że i tam już ciężko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 15:40, bazylms napisał:

Master Model robi fajne lufy czołgowe. 

Ale masz przeprawę z tym modelem. 

już bliżej końca niż początku coraz bardziej to zaczyna przypominać panterę

Dziś zakończyłem spoiny, zrobiłem faktorkę odlewu na jarzmie i wieżyce dowódcy oraz przykleiłem wszelkie główne elementy na wieży

 

49818128416_503ef75365_b.jpg

49817563908_9891ea1603_b.jpg

49818439962_46f2729228_b.jpg

49818411512_07cacd22da_b.jpg

49818100186_ca9d44a833_b.jpg

49818100366_c7fdc18d88_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnrambo napisał:

Kurcze, cała ciężka praca inżynierów z Chin poszła w p....u . Po tym całym wygładzeniu wyszła  Tamiya czy jednak trochę lepszy będzie ?

Ten ma przynajmniej wymiary właściwe i wiele detali o których tamka może pomarzyć no ale bez blach do niego nie podchodźcie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@skikut87 Tez mam ten pojazd i zaczalem od gasienic. Niestety za cholere nie moge ich zlozyc, piny sie lamia, trzeba je kleic, a do tego jest tak ciasno tam, ze odcinanie ich jest prawie niemozliwe, a jezeli juz sie da, to zostaja straszne zadziory. Jak Ty sobie z trackami poradzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie mam ich, dlatego tez kupilem sobie gaski Master Cluba. Ciekawe, czy wejda w kola napedowe od RFMu. Na gaski musze czekac tydzien, a na cazki miesiac, ale chyba i tak je kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem gąski do KT z Masterclub i muszę przyznać że kilka pinów wypada więc następne będę podklejać na super glue. Wiem producent zapewnia że nie trzeba kleić ale jednak może się zdarzyć że pin będzie za luzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te piny moga sie polamac, jezeli nie przewiercimi otworow. Nie trzeba kazdego, ale warto sprawdzic. Generalnie, to Mastery sa spoko. Tylko to co sie robi z Friulami, to juz nie zrobisz z masterami, bo te piny zywiczne sa kruche. Ladnie sie ukladaja, mi pasuja. 

@enten dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fajne tylko piny będę kleić na gluta. Pod warunkiem że nie będziesz ich rozciągać z duza siła to piny nie powinny się połamać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.