Skocz do zawartości

Brewster F2A Buffalo 1/48 Tamiya


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem :rozkaz: 

Po pracy udało się przysiąść i poprawić to co nie dawało mi spokoju, a mianowicie niezbyt zadowalające mnie malowanie. Za namową kolegów ( serdeczne dzięki #Bengal i #abtb ), pobawiłem się jeszcze aerografem. Według mnie jest zdecydowanie lepiej i jestem zadowolony z tego co udało mi się wymazać :wink:. Coś podkusiło mnie ażeby sprawdzić jak wyglądają ramy oszklenia malowane zarówno wewnątrz i z zewnątrz i miałem chyba rację ażeby tak postąpić. Grube tworzywo powoduje, że malowane ramy zewnętrzne nie schodzą się idealnie z wewnętrznymi i musiałem korygować grubość tychże. Lekcja na przyszłość by nie bawić się w maskowanie wewnętrznych szyb gdy jest tak gruba kabinka.

Maski już są nałożone ponownie ale porobiłem parę zdjęć. Także proszę bardzo 

AvBnGH3.jpg

n4JX2wt.jpg

5h1Wx0G.jpg

9IGvO2g.jpg

gjutF2W.jpg

xDro34w.jpg

Niestety cały czas walczę z ustawieniem światła do zdjęć, także musicie wybaczyć:wink:

Do następnego i odmeldowuję się :rozkaz:

:odlot:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kapsel napisał:

Maski już są nałożone ponownie ale porobiłem parę zdjęć.

ufff :D

i bardzo elegancko wygląda na zwłaszcza ostatnim zdjęciu

Edytowane przez Bengal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jedno pytanie. Czy ten Olive drab nie jest za jasny?To raczej powinien być OD 41 a ten to przypomina OD  ANA613. Ja się nie znam i dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Xmen napisał:

Takie jedno pytanie. Czy ten Olive drab nie jest za jasny?To raczej powinien być OD 41 a ten to przypomina OD  ANA613. Ja się nie znam i dlatego pytam.

Owszem jest jaśniejszy gdyż rozjasniłem panele dodając do bazowego żółci. Gdy nałożę brązowego łosza kolor ściemnieje odpowednio- przynajmniej tak zakładam. :lol:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Ładnie, podoba mi się, że na niektórych zdjęciach widać "efszesnastkowe" przenikanie kolorów. 

Serdecznie dziękuję Mikołaju wink3 miło mi że mój warsztat zainteresował modelarski autorytet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kapsel napisał:

Owszem jest jaśniejszy gdyż rozjasniłem panele dodając do bazowego żółci. Gdy nałożę brązowego łosza kolor ściemnieje odpowednio- przynajmniej tak zakładam. :lol:

No i gitara. Teraz już wiem. Dzięki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Szanownych odwiedzających. Postępy przy Byczku umiarkowane niestety ale w wolnej chwili  coś porobię. 

Psiknalem błyszczącym lakierem oraz namalowałem pas na kadłubie w kolorze Sky 

HkLSFga.jpg

Oraz przyszły pomarańczowe trójkąty wink3

ruNJ3Vt.jpg

ksr0ntq.jpg

P4wE4kg.jpg

Pozostało już tylko kilka kalkomanii i będzie można troszkę pobudzić Beczułkę. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, model ląduje na półce i będzie czekać na ukończenie :cry: Kalkomanie które powinny być na krawędziach natarcia skrzydeł po prostu rozpadły się w drobny mak przy próbie zdjęcia ich z papieru. Żałuję, gdyż chciałem już w ten weekend zrobić galerię ukończonego modelu, a tak lipa...

Maski zdjąłem w obawie że zostanie po nich klej. A może ktoś z Was ma kalkomanie z numerkami 3110 ? 

PHFEGZm.jpg

iOywTXO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich serdecznie :rozkaz:

Odświeżam wątek chyba zapomnianego już holenderskiego Byczka. Dzięki koledze @Bengal który poratował mnie brakującymi kalkomaniami mogłem ruszyć dalej z robotą. Miniatura dostała brązowego na górnych i szarego na dolnych powierzchniach washa. Dwa zdjęcia obecnego stanu, i sądzę że wkrótce beczułka wyląduje w galerii :lol:

Do zobaczenia wkrótce 

qf9FqGM.jpg

4BLJQwo.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.