Skocz do zawartości

[W] IDF Merkava Mk.4M i Magach 6B Gal Batash - Meng 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem dopisać. Ta część J1, jak i inne J zrobione są niby z polistyrenu (ma symbol PS) ale bardzo miękkiego i elastycznego. To na plus.
Minusem jest jednak to, że kleje go nie zmiękczają, w formie nadawania plastyczności, tylko powodują, że materiał się kruszy wręcz rozpada.
Próbowałem Tamiya Thin Quick Setting, Tamiya zwykły Thin, Tamiya Limonene i Gunze Cement S - efekt za każdym razem taki sam - tylko kwestia jak szybko.

Także, jakby ktoś sklejał to najpierw części trzeba dokładnie wpasować i dopiera dawać klej. Wszelkie próby manipulacji częściami po zaaplikowaniu kleju, kończą się tragicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bazylms napisał:

Czyli wyżej wymienione kleję niszczą element? Czy po prostu po przyklejeniu nie ruszać? 

A może Super glue? 

Super glue nie próbowałem. 
Udało się przykleic na Tamiya Thin ale po kawałeczku i dokładnym ustawieniu części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bulik58 napisał:

widze iz Meng poszedl troche na latwizne- czy np. celownik glowny masz przyklejony na stale ? jest tez pare innych rzeczy do poprawienia , moge ci zrobic pre zdjec z ksiazki o ktorej pisalem wczesniej i wyslac mailem

Wyślij, może coś się uda poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 22:51, bulik58 napisał:

ok, jutro ci posle 

Dostałem - dzięki.
 

W dniu 27.05.2020 o 12:16, kryspacz napisał:

Fajnie idzie, narobiłeś mi apetytu na ten rydwan ? Ładny detal, szczególnie na Merkavie, będzie sporo zabawy z łoszowaniem, ale efekt powinien być świetny!

Jest sporo detali i klejenia co nie miara. Nie pamiętam żeby na którejś wieży tyle tego było.
 

Generalnie mam kryzys twórczy - dochodzę do etapu malowania, ewentualnie kalkomani, washa i tracę chęć na dany model.
Tunguska/Tor już leżą w pudle. Ten sam los powoli czeka Merkave/Magacha tym bardziej, że nie mam luf i jeszcze pewnie ze 2 tygodnie zanim dotrą.
I co tu zrobić?


Na obu modelach są spore kosze wieżowe, nie mam za biele bambetli IDFu więc postanowiłem wrzucić co mam i skopiować koło(a) i jakieś skrzynki amunicyjne:
IMG_9283.thumb.jpg.97a5ab81003399aeaa0f6125053864e8.jpg



Jak na drugi raz nie wyszło źle. Szału ni ma ale tragedii też nie:
IMG_9284.thumb.jpg.96aa2a109e8291b32785ad6c0c9df8a1.jpg



Skończyłem wieże Markavy, jest ogromna, wygląda jak statek kosmiczny:
IMG_9285.thumb.jpg.e14ca66d5c0b3be623bbe00e55a3df4d.jpg
.
IMG_9286.thumb.jpg.02763e858441718fb2666bb5fa5aa8dd.jpg
.
IMG_9287.thumb.jpg.1f9754760e845f2ee6109f7e73f43384.jpg



W zestawie są kulki i łańcuchy, miałem pewne obawy co do nich ale jak dla mnie jest ok:
IMG_9288.thumb.jpg.166189504a693feed5488040de206f60.jpg



A tu sklejone i pomalowane podkładem AK - w końcu udało mi się znaleźć rozcieńczalnik do tego wynalazku:
IMG_9289.thumb.jpg.a87494f54bd8a15530e444e81475e6f0.jpg
.
IMG_9290.thumb.jpg.da53580f17b8dcf9b66d6515d77aa83e.jpg



Miała być mała podstawka, ale czuję że chyba jednak trafią na większą:
IMG_9291.thumb.jpg.80dad5f4b1344658717ccbc8801ac0a6.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, M.A.V. napisał:

Expresowo śmigasz z tematem :wow:

Co do wielkości podstawki to decyzje o jej zwiększeniu uważam za słuszną :super:

Składanie to najprostsza rzecz w przypadku Mengów - tu nie ma wielkich niespodzianek.

 

13 godzin temu, Bengal napisał:

Fajnie zaczyna @Przemek Przybulewski wyglądać :piwo:

Dzięki - no to brać i sklejać. Szczególnie patrząc na ostatnie ceny to Meng biję na głowę jakościowo i cenowo Trumpetera.


 

2 godziny temu, bazylms napisał:

Wieża Merkava zawsze mi się z Sokołem Millennium kojarzyła. 

No w sobie coś takiego co może się z nim kojarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.