Skocz do zawartości

F-4J Phantom II VF-151 Tamiya 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

 

F-4J Phantom II VF-151 Tamiya 1:32

Tym razem jeden z najlepszych moim skromnym zdaniem modeli w skali 1:32.
Jeżeli poszukujecie wyjątkowej urody jeta w skali 1:32 który nie wymaga mnóstwa pracy przy składaniu i poprawianiu tego co popsuł producent będzie to idealny wybór.

Model wykonany jak zwykle w wersji pudełkowej

 

RE9o9B5.jpg?4sreYRya.jpg?1jDwGcD0.jpg?1OSPM8NM.jpg?1dIQwM7N.jpg?2gVQvyct.jpg?1Asdcdfm.jpg?2tEBsjV1.jpg?1TPlHlI1.jpg?10t7tcS5.jpg?3FUZDXqG.jpg?1eKv6PSS.jpg?1

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 zaskoczenia, znowu KRL, znowu świetny jet w 1/32. Przewidywalny do bólu.

Używałeś szablonów czy robiłeś marmurek? 

 

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tap-chan napisał:

0 zaskoczenia, znowu KRL, znowu świetny jet w 1/32. Przewidywalny do bólu.

Używałeś szablonów czy robiłeś marmurek? 

 

 

Dzięki,

Nie używałem szablonów a marmurek także jest mi obcy. Krótko mówiąc -pisząc efekt soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, dzięki.

Zdjęcia właśnie poprawiłem a dokładniej skorygowałem w przeglądarce ustawienia ponieważ zmniejszały się wcześniej do rozmiaru już nie pamiętam 768 na ileś tam. Teraz można je powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi raczej o kwestie światła, kontrastu. Mam wrażenie że mi Twoje zdjęcia oczy wypalają, a na dokładkę wrzuciłeś jasny model na białe tło.
Choć z bliska widać już lepiej.
Zastanawiają mnie te jasne, metaliczne rozjaśnienia na płatkach dyszy. Nie znam się na F-4, one miały takie dziwne przebarwienia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dysze są różne i przepalają się różnie, ja jak zawsze chciałem to nie co mocniej podkreślić.

 

qoFjNXQ.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Przemek Przybulewski napisał:

Zajefajny.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Szkoda, że nie robisz żadnych warsztatów tu na forum. 
Wiem, że nie malujesz farbami modelarskimi ale wielu mogłoby skorzystać z pokazania techniki malowania. 

 

Ostatnio coś robiłem chyba P-40 o ile dobrze pamiętam, to ze używam produktów CR to jedno wydaje mi się że największy problem moich warsztatów to fakt że idzie mi to tak szybko że większość forumowiczów może nawet ich nie zauważyć.

Ale postaram się coś zrobić tym bardziej że chodzi mi po głowie F-4 w Greckim malowaniu czekam tylko na kalki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Przemek Przybulewski napisał:

Szkoda, że nie robisz żadnych warsztatów tu na forum. 
Wiem, że nie malujesz farbami modelarskimi ale wielu mogłoby skorzystać z pokazania techniki malowania. 

Jeśli nie modelarskimi, to jakimi??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to traktując to z rynku CR, CT i LiC oznacza to że takimi które są używane na szeroko pojętym rynku produktów stosowanych w lakiernictwie pojazdów i przemysłowym korzystam z dwóch marek Akzo Nobel - produkty Sikkens i PPG produkty Envirobase.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KRL napisał:

Ogólnie to traktując to z rynku CR, CT i LiC oznacza to że takimi które są używane na szeroko pojętym rynku produktów stosowanych w lakiernictwie pojazdów i przemysłowym korzystam z dwóch marek Akzo Nobel - produkty Sikkens i PPG produkty Envirobase.

Rozumiem, że masz dostęp do mieszalni i nie musisz kupować tych lakierów w 10-litrowych opakowaniach? ? Bazujesz na przelicznikach FS / RAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Na żywo musi wyglądać świetnie. Gratulacje. Ja mam pytanie do Ciebie odnośnie tych dysz. Widziałem takie same przepalenia w f111 którego mam i zastanawiałem się jak uzyskać taki efekt tzn czarne "panele"? dysz i jasne przepalenia na ich krawędziach. Najpierw malować dyszę metalizerem np burn metal, później pomalować ciemnym np titanium lub exhaust i powycierać na krawędziach czy też najpierw  ciemny kolor na całości a później prysnąć jasnym metalizerem krawędzie...  Jak Ty to zrobiłeś na Phantomie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za ciepłe słowa.

Biket, w zasadzie czasem żałuję że nie mam dostatecznej wiedzy z tymi wszystkimi youtubami itd. Byłoby znacznie łatwiej nakręcić krótki film niż wytłumaczyć to pisząc. Sprawa jest banalnie prosta a wykonanie tych dysz zajęło mi dosłownie 15min. Postaram się to dość dokładnie opisać.

Oczywiście pominę kwestię nałożenia podkładu to oczywiste i zacznę od pierwszego koloru, dodam że ja nie używam metalizerów.

1. Nakładam kolor srebrny o możliwie najmniejszym ziarnie (można położyć w to miejsce metalizer).

2. Na Panele dysz tzw. (lamele) nakładam ciemny grafitowy kolor starając się zrobić to tak by środek panelu był ciemny a jego obrzeża jaśniejsze.

3.Tu kończę pracę z aero reszta to zabawa pędzelkami i mieszankami kolorów: alu, grafit, tytan, i czarny. na początek suchym pędzlem robie na środku paneli ciemniejsze plamki mieszając grafit z czarnym.

4. Miejsca obrzeży które mają być jasne tak samo suchym pędzlem (bardziej bądź mniej suchym) aplikuje kolor alu + odrobinę tytanu tak by delikatnie przełamać jasny kolor alu.

5. Na koniec zwykle delikatnie też bardzo suchym pędzlem robię plamki na lamelach mieszając kolor ciemny i jasny tak by możliwie zróżnicować efekt.

To tyle, po prostu najlepszym sposobem będzie poćwiczenie choć wiem że jeszcze lepiej byłoby to zobaczyć na filmiku ale ja jestem człek analogowy i nie ogarniam tematów youtubowych.

Jak by co dopytuj a i ważne kwestia używam różnych pędzelków do różnych rzeczy ułatwia to pracę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić fotki na szarym ale mój Samsung kompletnie nie radzi sobie z modelem na tym tle kolory wychodzą kompletnie nie podobne do tego co jest na modelu więc zrobiłem fotki na białym tle.

Krótko mówiąc czarne tło wpadło pod łapki moich kotów i ma teraz artystyczne białe prążki wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczowy tutorial do dysz. Lepiej tego nie mogłeś mi wytłumaczyć. Zapiszę i wypróbuję na f111. Jak coś będę pisał na priv. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem choć tak pomóc i coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.