Skocz do zawartości

Abrams


Chilar

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle o złożeniu Abramsa 1/35. Którego producenta Panowie (lub też może Panie) polecacie. Który ma np dostępne blaszki byleby NIE  Eduarda. Który jest zdetalizowany, a zarazem wdzięczny w sklejaniu. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szanowny panie zgłoś to do administratora i napawaj się swoją miłą aparycją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat przyznaję Grzegorzowi rację. Jest taki dział piętro wyżej. Przewaga tego forum nad np Armoramą, to fakt, że jest porządek. Na Armoramie w dziale Armour jest niestety „wszystko”. Trzymajmy się wiec tego porzadku. Do Autora wątku- wystarczyło zajrzeć „piętro wyżej” i tam napisać posta tej samej treści.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem. Zauważyłem to i jest to też w warsztacie jako osobny wątek. Mogłem na to nie wpaść jako początkujący uczestnik forum, mimo ze modele sklejam 25 lat. Natomiast nie rozumiem takiego tonu wpisów sympatycznego kolegi, który chce pokazać gdzie drugiego miejsce. Pokazał że jest "mały modelarz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, Kolego Chilar, nie unoś się. Moja reakcja, faktycznie była nieadekwatna do sytuacji, za co przepraszam. To po raz. Po drugie, nie obrażaj! Pokaż sam co potrafisz, a potem nazywaj kogoś małym modelarzem. Po trzecie. Jeśli chodzi o gadane, to wierz mi, są tu lepsi ode mnie. Niektórzy potrafią kupić gotowy model na aukcji, a potem próbują wmówić wszystkim, że to ich własny. Osobiście nie lubię konfliktów, więc nie kłóćmy się o byle co. Troszkę wiem o Abramsach, jak i o współczesnych czołgach w ogóle. Więc zapraszam do założenia warsztatu i gdyby była potrzebna jakaś pomoc, chętnie jej udzielę. To co? Pax między chrześcijany? Liczę że tak :). No i przede wszystkim witaj na forum :)

 

Pytasz, który zestaw wybrać? Wszystko zależy od tego, czy wolisz lekki łatwy i przyjemny model, w dodatku za nie wielkie pieniądze, czy wolisz jednak wyzwanie za pieniądze znacznie większe. 

Jeśli opcja pierwsza, to wspomniany już Academy. Model prościutki, świetnie spasowany i w pudle znajdziesz 3 wersje. TUSK , TUSKII, i wersja która mnie osobiście się podoba najbardziej, SEP V2. Jedyny mankament zestawu to gąsienice. Gumowe i zbyt długie. Alternatywą, mogą być ogniwkowe gąski z AFV Club. Bardzo proste w składaniu i o wiele lepsze niż gumiaki. Model prosty i fajnie wychodzi. Fotka 1

Opcja druga, czyli wyzwanie, to modele Rye Field i Meng. Dużo elementów, blaszki w pudle i zżerające mnóstwo czasu gąsienice. To one są największym wyzwaniem, przy budowie Abramsów, Menga i Rye Field. No i oczywiście cena jest też odpowiednio wyższa. O to mój Abrams Rye Field Model. Fotka 2

Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam. 

IMG_20181021_104903.jpg

IMG_20181120_123737.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najbardziej ikonicznym obrazem Abramsa jest wersja M1A1 z   z ODS-u  jedyna użyta bojowo przeciw broni pancernej Układu Warszawskiego,  zwłaszcza wyposażona w trał wykopowy, produkowana przez Dragona o taka:

https://www.mojehobby.pl/products/M1A1-w-mine-plough-Desert-Storm.html

A jeżeli poszukujesz  dużo detalu to proponowałbym takiego:diabel::

https://www.mojehobby.pl/products/M1A1-A2-Abrams-with-Full-Interior.html

Wiem że cena  głowę urywa  ale bebechy "robią robotę":mrgreen: . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Może też zbyt nerwowo zareagowałem. Koniec tego wątku. Celem pojednania i że warsztat to warsztat, zamieszczam swoją rozpoczętą dość dawno pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.