Skocz do zawartości

T-72M1 - Tamyia vs. Trumpeter w skali 1:35


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 months later...
26 minut temu, TAW napisał:

Czy gąsienice w tym zestawie Trumpetera są ruchome i składane na wcisk czy do uformowania po sklejeniu?

Gąski są nieruchome klejone. Zdjęcia do celów dyskusyjnych:

34121_1_tru09546_2.jpg

34121_2_tru09546_7.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TAW napisał:

😞 Czyli jeszcze +50 zł na ruchome tego samego producenta 😞

Jak znajdziesz gdzieś w sklepie:

https://plastmodel.pl/p/112/28123/trumpeter-02050-t-72-track-links-workable-for-russian-t-72-mbt-1-35-gasienice-do-pojazdow-dodatki-do-modeli.html

2048_rd.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy wiecie o uproszczeniach :D

Poznajcie T-72 z Esci. Model z 1988, kupiony przeze mnie w 1997 za zawrotną wtedy sumę 79 zł. Zacząłem go kilkanaście lat temu i, jak widać, swoje już przeszedł, m.in. kąpiele zdrowotne w Krecie. Ale jakoś od tego nie wyładniał. Skala uproszczeń dalej przeraża. Ale zamierzam dziada skończyć i zrobić w malowaniu z numerem taktycznym 0382 z 8 pcz. z Żagania. Dzieje się tak z dwóch powódow:

1. Nie po to ćwierć wieku temu oszczędzałem swoje kieszonkowe, żeby teraz model szedł pod but.

2. Jest to ciągle jedyny dostępny model wczesnej wersji z dalmierzem optycznym. 

Zrobię relację z budowy na Modelworku. Zapraszam, będzie się z czego pośmiać.

20210729_141659.jpg

20210729_141705.jpg

20210729_141712.jpg

20210729_141724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gąski to nie RMSH, które ruchome można kupić z MiniArtu?

https://plastmodel.pl/p/112/36194/miniart-37052-t-55-t-62-t-72-rmsh-workable-track-links-set-late-type-1-35-gasienice-do-pojazdow-dodatki-do-modeli.html

 

Chyba, że jest niepewność co do kompatybilności z kołem napędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnrambo napisał:

Gąsienice gumowe ?  

To byłoby niewystarczająco śmieszne. Proste odcinki i pojedyncze ogniwa w ramce (ślady po wypychaczach included) odlanej z figurkowego polietylenu, który - jak wiadomo - kiepsko się maluje i jeszcze gorzej klei.

2 godziny temu, johnrambo napisał:

Jakie malowanie będzie?  

Jednolicie oliwkowozielony. Z okładki książki Magnuskiego "Wozy bojowe LWP". 

20210729_182803.jpg.4328fe72e87c81b219c05a29981fc1e5.jpg

Zdjęcie dla celów dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża tego pojazdu pozostawia wiele bardzo wiele do życzenia zwłaszcza jej tylna część jest całkowicie skopana trzeba to przerobić (wyrzeźbić od nowa)  jeżeli jednak  już jesteś  taki uparty aby zrobić ten tank  tutaj masz prawilną wieżę z SBS-u :

https://www.mojehobby.pl/products/T-72-Ural-turret-with-optical-rangefinder.html

                                                                                                                                                                                                                                                                         Pozdr. A. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Wieża tego pojazdu pozostawia wiele bardzo wiele do życzenia

 

...podobnie jak górna część kadłuba, dolna część kadłuba, zawieszenie, gąsienice, koła i armata. Kalkomanie też takie sobie.

Widziałem wieżę z SBSu, zdaje się, że robią też przedni pancerz. Gdzieś na forum jest warsztat modelu Tamiyi z tymi dodatkami, no i to jest klasa.

Do swojego mam radykalne podejście- jakiekolwiek modyfikacje mijają się z celem. Zrobię go prosto z pudła, przez co będzie bliższy serii cartoon tank z Menga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.