Skocz do zawartości

2 x P-38 1:48


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

No i super!. Mam rozgrzebanego p-38 w 1/72 ale i tak bedę podglądał kolegę i wystrzegał się problemów, ktore pojawią się w wątku. Czekam co dalej będzie się działo :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ma ktos plany nitowania tej maszyny? Z Bengalem mamy nitowac to cudo. 
Please
Monografie lotnicze nr 069 P-38 cz.2 . Nie wiem na ile trzymają się planów te plany ale jest rysunek z nitami.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, M.A.V. napisał:

To się szykuje nie tylko model ale i wodotryski :mrgreen:

Zatem będę zaglądał

To się dopiero okaże :D

2 godziny temu, Nikolasyev napisał:

Skoro już tyle dodatków zakupionych to szkoda było by nie dokupić kokpitu ?

chyba bardziej się skłaniam do "gun-bay" niż do kokpitu, przynajmniej ją będzie widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, zaprezentuje teraz swoje zabawki. Nad ktorymi bede pracowal razem z Bengalem. Jak sie domyslacie robimy znowu w tandemie ten sam model. 

Sezamie otworz sie 

F0oH8s7.jpg

Malowanie moje bedzie takie, 

neSiH6o.jpg

Bengal mnie namawia aby zrobic otwirany gun bay, ale przy takim fajnym nose  art szkoda troche psuc widok.  

Dwie poprzednie budowy doprowadzilismy do szczesliwego konca, mysle ze ta tez znajdzie tu swoj final. 

Bengal, widze ze chca nas naciagnac tu na kabine z Edka. ?

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie tym błyskawicom nosy w spokoju!! ? Jakiś silnik to jeszcze by można pokazać (chyba nie ma żywicy jeszcze?), ale psuć im sylwetkę facjaty to się nie godzi ? zresztą co tam w tej komorze takiego ciekawego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

 by nie robić dymu o kolor :D tylko zapytam czy to prawda :

 

Lockheed P-38 Lightning

Recent research claims that early production P-38Es and F-1s had Olive Drab cockpits.
Later down the production line, for the P-38F to H, the colour was changed to Interior Green. Instrument panels, control columns, rudder pedals and electrical boxes were all black.

Some evidence suggests that some (possibly subcontracted) components, notably pilot seats and the rear armour plate attached to it continued to be delivered in Olive Drab through a long time after the transition to Interior Green was made. With the arrival of the P-38J, the shape of internal armour plate was modified - and it seems to have received Interior Green finish matching that of the rest of the cockpit.

Wheel wells and interior of the well doors of camouflaged aircraft were painted in Neutral Grey with selected structural elements in Zinc Chromate Yellow. Undercarriage legs were painted in Aluminium lacquer.

 

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bengal napisał:

Bry,

 by nie robić dymu o kolor :D tylko zapytam czy to prawda :

 

Lockheed P-38 Lightning

Recent research claims that early production P-38Es and F-1s had Olive Drab cockpits.
Later down the production line, for the P-38F to H, the colour was changed to Interior Green.

Nie wiem ? za mało doświadczony jestem. Przeglądałeś monografie? Może w nich coś będzie napisane. Mogę ci podesłać inne dokumenty o P-38 jeśli byś chciał.?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci się 9 dolarów za miesiąc lecz ma się tydzień za darmo a ja dodatkowo jakimś prawem dostałem jeszcze.. 30. I przez to mam do 18 sierpnia dostęp jeszcze ? 

Jeżeli chodzi o ilość treści to powiem krótko: Jak się chce coś znaleźć nawet trochę niszowego i mało dostępnego to jest szansa by to znaleźć. Więc wiedzy jest nad przyrost. Koszt miesięczny to 9$ co moim zdanie, jeżeli się korzysta to się naprawdę opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.