Skocz do zawartości

King Tiger 1/35 meng


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robię konkretnego egzemplarza, ale przynajmniej będę się starał wykonywać go zgodnie z panującymi zasadami malowania z tamtego okresu wojny. Z tego co jest teraz to ponad połowa zniknie jak dodam plamy kamuflażu, no i trochę mnie korci, żeby dodać potem zimowe kamo w takiej delikatnej, mocno przetartej formie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie ma lepszego rozwiązania od cierpliwego malowania pędzelkiem. Na zdjęciach poniżej (nieskończony) model Lestera Plaskitta na którym tak wykonane ciapki wydają się wystarczająco przekonujące. Tutaj przydaje się mieć te same farby do aerografu jak i do pędzla ._.

armour1.jpg

 

 

Edytowane przez Irgr
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja że na tym Pz. IV wygląda to na zabawę z aero. Mimo wszystko, na chyba każdym zdjęciu KT te plamki były drobne i podobnie jak całość kamuflażu raczej o ostrych krawędziach.

o5vb5Kv.png

post-3619-0-60094600-1433128143.jpg

Tak więc w rzeczywistości było kilka interpretacji malowania "ambush" i można sobie spokojnie dobrać wzór pod swoje upodobania w kwestii malowania. Nie wiem jak wygląda w tym temacie sprawa poprawności merytorycznej i z tym może ktoś bardziej obeznany by coś doradził. Przykładowo w wypadku Hetzerów to jeśli się nie mylę ten kamuflaż był nakładany tylko w fabryce i tylko wg. jednego schematu układu plam z ostrymi krawędziami. 

Widziałem też że niektórzy malują te ciapki patyczkiem do szaszłyków itp. ale nieregularność pędzla jest raczej na plus patrząc chociażby na powyższe zdjęcie =P

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z szablonem też może być ciekawa... może kiedyś..., teraz już kropki gotowe, no i dałem filtry, zwykle ich nie daję na modele, ale przy tym kamo ten jasny dunkelgelb wyglądał trochę za blado, na ten moment chyba nie jest źle, tak mi się wydaje ?

IMG_20200920_160647.jpg

IMG_20200920_160721.jpg

Edytowane przez michal0281
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon nie był potrzebny - dobrze jest jak jest :super: A z tym szczątkowym zimowym kamuflażem to już wogóle... Czyżbyś chciał zrobić KT w stylu Andy'ego Moore'a?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KT Andiego jest bardzo fajny, myślałem nad czymś podobnym, może trochę więcej białego, tylko nie wiem teraz czy będę właściwie robić zimowego bo mi się to kamo podoba tak jak jest, myślę, że to jeszcze przemyśle na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michal0281 napisał:

to postanowiłem zrobić mu zdjęcie, bo następne będą już po zimowym kamo.

:yahoo:Pewnie będę w mniejszości ale jak dla mnie to dobra decyzja. Już wygląda dobrze a biel tu wniesie jeszcze więcej. Będziesz robił na lakier do włosów czy jakimś chipping effect czy farbą zmywalną?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, cieszę się, że się podoba. 

9 godzin temu, TAW napisał:

. Będziesz robił na lakier do włosów czy jakimś chipping effect czy farbą zmywalną?

Sprawiłem sobie chipping mig production, który wcale nie działa, więc na lakier, a potem dokończę przy pomocy farby zmywalnej od ammo miga. Taka jest przynajmniej teoria, a jak wyjdzie w praktyce, to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro przysiadłem dzisiaj przy modelu, prawie jak na etacie w chińskiej fabryce, tylko z wydajnością trochę słabo. Generalnie zdecydowałem się nie ukrywać oryginalnego kamo, więc zimowe zrobiłem na zasadzie bardzo rozmytego, powiedzmy z marca 45, lufy na biało nie malowałem, tak nawet fajnie wygląda ( chyba). Po białym cały model potraktowany filtrem z olejnej miga startship flith, bardzo przydatny kolor, a co do białej zmywalnej farbki, jakoś mnie za bardzo nie przekonała, dobra olejna jest jak dla mnie lepszym wyborem.

IMG_20200925_130148.jpg

IMG_20200925_130239.jpg

IMG_20200925_130343.jpg

Edytowane przez michal0281
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dorotka napisał:

Mnie to nie przekonuje, efekt bieli jak dla mnie za słaby... Wygląda jak kurz nie kolor.... No ale ciekawy jestem opinii innych osób  :)

Dzieki za rade, pomyslalem troche nad tym co napisales i dodalem troche bialej zmywalnej. Dzialam troche na slepo, bo w zasadzie pierwszy raz robie cos takiego, wiec wszystkie rady mile widziane.

IMG_20200925_170653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.