Skocz do zawartości

T-62 Mod.1972 - Trumpeter 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info w sprawie "światełek". 

Co się tyczy anten, to mam świadomość tego że powinny być proste. Niestety warunki przechowywania modeli wymuszają takie a nie inne rozwiązanie. Antena musi być ugiętą i w dodatku elastyczna a to dlatego że model z prostą anteną nie mieściłby się do tego pudła. Jedyny który ma prostą antenę to Ka-Mi i widać go w górnym pudle bez wieży. Żeby mieć proste anteny musiałbym w każdym modelu zdejmować wieżę, byłoby to nie praktyczne i narażało model na uszkodzenie przy każdorazowym wyjmowaniu na wystawie. Dlatego proszę o wyrozumiałość w tej kwestii. 

20200830_225845.thumb.jpg.ba401f8638818e4878526208f1224830.jpg

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, x_bandit napisał:

Nie wiem dlaczego tu pomalowane są na biało (widziałem tylko jeden jeszcze egzemplarz na rosyjskich forach z białą kopułką), ale prawidłowo we wszystkich czołgach sowieckich/rosyjskich obrysówki są czerwone do tyłu, a zielone do przodu. W 62 normalnie użytkowanej a nie stojącej w muzeum jest nie inaczej.

Zgadza się, bo wszystkie te białe światła, to produkcja powojenna, lata 50 - 60. Później pojawiają się światła zielone przód i czerwone tył, więc jeśli pojawia się taka kolorystyka świateł w pojazdach wczesnoprodukcyjnych, to są to zapewne modyfikacje wprowadzone już później.

Nawiasem łatwo je rozpoznać, bo białe kopułki były wypukłe, kolorowe są płaskie, cofnięte pod pierścień obudowy.

Nie zgłębiałem dokładnie tematu, więc zapewne bardziej zorientowani wyjaśnią problem...jeśli zechcą :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał B napisał:

Zgadza się, bo wszystkie te białe światła, to produkcja powojenna, lata 50 - 60. Później pojawiają się światła zielone przód i czerwone tył, więc jeśli pojawia się taka kolorystyka świateł w pojazdach wczesnoprodukcyjnych, to są to zapewne modyfikacje wprowadzone już później.

Nawiasem łatwo je rozpoznać, bo białe kopułki były wypukłe, kolorowe są płaskie, cofnięte pod pierścień obudowy.

Nie zgłębiałem dokładnie tematu, więc zapewne bardziej zorientowani wyjaśnią problem...jeśli zechcą :cool:

True, True :peace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bazylms napisał:

Dzięki za info w sprawie "światełek". 

Co się tyczy anten, to mam świadomość tego że powinny być proste. Niestety warunki przechowywania modeli wymuszają takie a nie inne rozwiązanie. Antena musi być ugiętą i w dodatku elastyczna a to dlatego że model z prostą anteną nie mieściłby się do tego pudła. Jedyny który ma prostą antenę to Ka-Mi i widać go w górnym pudle bez wieży. Żeby mieć proste anteny musiałbym w każdym modelu zdejmować wieżę, byłoby to nie praktyczne i narażało model na uszkodzenie przy każdorazowym wyjmowaniu na wystawie. Dlatego proszę o wyrozumiałość w tej kwestii. 

 

bazylms- ja mam taki patent, że robię antenki częściowo z igieł od strzykawek a częściowo z rozciągniętych ramek. Rosyjska pancerka ma anteny jak na zdjęciu (zgrubienie na dole anteny). Mogę wtedy elastyczną część (górna część anteny) wyjąć z igły. Może nie będziesz miał wtedy problemu z magazynowaniem.

T-62M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ciekawy patent na anteny. Pewno nie wszędzie da się zastosować, ale w kilku modelach na pewno.

To ostatecznie te światła jakie powinny być? Ten na którym się częściowo wzorowałem ma białe.

t-62_model_1972_20_of_32.jpg

t-62_model_1972_04_of_32.jpg

Fotki z Prime Portal tylko do celów dyskusyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, x_bandit napisał:

ja mam taki patent, że robię antenki częściowo z igieł od strzykawek a częściowo z rozciągniętych ramek.

A jaki masz patent na obcinanie tych igieł bez zaginania ich na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bazylms napisał:

Dzięki, ciekawy patent na anteny. Pewno nie wszędzie da się zastosować, ale w kilku modelach na pewno.

To ostatecznie te światła jakie powinny być? Ten na którym się częściowo wzorowałem ma białe.

Fotki z Prime Portal tylko do celów dyskusyjnych.

Ostatecznie Rafał B ma rację i Twoja wersja ma starego typu obrysówki, więc białe :)  

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60

3 godziny temu, Adamo722 napisał:

Miniszlifierka i tarcza do przecinania najlepiej i prostopadle.

Można łatwiej bez szlifierki się obejdzie... 

3 godziny temu, TAW napisał:

A jaki masz patent na obcinanie tych igieł bez zaginania ich na końcu?

wystarczą 2 pilniki i kombinerki. Własnie przygotowałem taką igłę na [potrzeby tych zdjęć więcej zajęła mi obróbka zdjęć niż samo cięcie:)

IMG_20200831_201410.jpg

IMG_20200831_201502 proces.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.