Skocz do zawartości

T-62 Mod.1972 - Trumpeter 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tym razem stosunkowo współczesny model, nietypowy jak na moje drugowojenne standardy. Trumpeter, pewnie dość uproszczony w stosunku do nowych wypustów, ale sklejało się nawet dość przyjemnie. Z dodatków to metalowe lufy i oczywiście gąsienice. Te drugie z Master Club i miałem z nimi trochę roboty, ale o tym było w warsztacie.

Nie ma co się rozwodzić czas na fotki.

ACtC-3d-owvVTL0Smn4oSD7ykXKpf8rGbSYTPYGZ

ACtC-3eyS9PEY8mFBkIdmBu8rh3ULbWHHL2cuYLw

ACtC-3ez77nlGSBbr9BmpITBoZdvSDDRATabH6B0

ACtC-3dI17ROwPtrhNQ-N7ZO2K2bTftqNt6NAlEk

ACtC-3ePriihhJWNyqirLAPljJYxtoeo7YLDHFJy

ACtC-3elLbrmMpZzXP8VSU49GiZ1Gs1S8rZhWAQ3

ACtC-3c41Vw5Yy5gVTafSxWgdue5GWn32klUjQsz

ACtC-3dr_FcbGB4vIpNWbAJeDp26qeBauw7UJxz5

ACtC-3da4teec23fqxAN9g5Zq-wD8b6WEp9DI5Nc

ACtC-3fcofpS58s86lkyCSatjcL103luq5AHtZ8W

ACtC-3eVGuqSi8M--w1to3AM_MEKu1qgJpiX7Cov

ACtC-3cuUZYl_nTPtZia3ZemyYLE8V9686IPQpc2

ACtC-3foK19nh-LXWWsUEIAa-fwJMArAlUVrf7w1

ACtC-3cTWcpMEd95tuyrhjrlJOU_yXrt0Uya0iU6

ACtC-3d3f9NNAMgjvSJp-ntRC_busstgPxvPblwU

ACtC-3dkSbyqNkz7iAPnZ4Ff_mJC-zcwZvIIMHGV

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnogość tych zadrapań, ich zróżnicowanie, zdarta farba, ogólne zniszczenie i zdezelownie... Czołg jest zmaltretowany - pojechałeś z grubej rury i wyszło niesamowicie dobrze! Model zrobił na mnie ogromne wrażenie i zaryzykuję stwierdzenie, że jest jednym z lepiej zrobionych powojenniaków jakie widziałem. Merytorycznie nie wnikam - znawcą nie jestem ale poziom wykonania to jak dla mnie "stadiony świata". Sugeruję jedynie żeby mocniej wejść w powojenne konstrukcje:) Aha, jeszcze zwrócę uwagę na świetnie zrobione wytarcia zębów gąsienic. No nic... Patrzam i podziwiam.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ze zdjęciami. Widok z żabiej perspektywy robi robotę, w warsztacie model wyglądał dosyć niepozornie.

Jeśli jeszcze masz trochę siły do tego modelu to wydaje mi się że przydałoby się jeszcze pomalować materiałowy pokrowiec na jarzmie działa. No i oczywiście mała podstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie będę ukrywał że cieszy fakt iż wam się podoba. 

@martinello Na fotkach też to zauważyłem. Musze się temu przyjrzeć, ale podejrzewam dwie przyczyny. Po pierwsze ciężar gąsienicy ciągnie koło w dół, bo trzyma się ono tylko na sucho na 5 mm pinie. Jeżeli się da to nie przyklejam kół. Ułatwia to montaż gąsienicy. Tu też tak jest. Druga to że miła ona tendencje do skręcania się w osi. Na kołach jezdnych na parze kół na jednym leżała a na drugim odstawała. Musiałem ja trochę męczyć, a że piny są żywiczne to nie chciałem przesadzać żeby jej nie rozwalić. Przy Friulach nie trzeba być delikatnym.

@IrgrTen pokrowiec spędzał mi sen z powiek. Ostatecznie zostsiwlem go tak, bo bałem się że go spapram. Ten element to jak malowanie figurek, trzeba dobrze wycieniować. A mnie to nie za bardzo wychodzi.

@Rafał B Tosię poprawi. Dzięki za info.

Podstawka by się przydała, ale w kolejce jest już następny model a sami wiecie - wykonanie podstawki to jak drugi model. 

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze. 

Znalazłem przyczynę krzywizny gąsienic na przodzie. Koła napinające powinny wejść głębiej, ale są już na maksa. Szkoda że nie wiedziałem wcześniej bo na etapie budowy skróciłbym jarzma w kadłubie co spowodowałby że osie weszły by głębiej i co za tym idzie koła. Teraz jedyna opcją jest nawiercenie większego otworu w kole aby weszło na na oś. Nie wiem czy jest to warte zachodu, bo jak coś pójdzie nie tak to klapa. 

@kzugaj Na tepecie Nojber, warsztat już jest założony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 10:12, Rafał B napisał:

Podmaluj mu jeszcze tylko na biało światła przód/tył (do nocnej jazdy w szyku), bo one nie były w kolorze pancerza.

Źródło https://www.net-maquettes.com/de/pictures/t-62/#gallery[photonic-flickr-set-1]/48445325702/

Nie wiem dlaczego tu pomalowane są na biało (widziałem tylko jeden jeszcze egzemplarz na rosyjskich forach z białą kopułką), ale prawidłowo we wszystkich czołgach sowieckich/rosyjskich obrysówki są czerwone do tyłu, a zielone do przodu. W 62 normalnie użytkowanej a nie stojącej w muzeum jest nie inaczej. Ogólnie luxusowo potyrany modelik i szacun dla autora :) mi tylko przeszkadza antena, nie wiem i nie rozumiem czemu wielu modelarzy robi anteny jakby były prostowane na butelce ?  jeśli byłyby końce anteny mocowane do czegoś, to ok. Standardowo są proste jak drut:piwo:

T-62M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.