Skocz do zawartości

F-100D "Super Sabre" & F-104S "Starfighter", Italeri/Hasegawa; 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Nitowanie jest "fabryczne" made in HB i nie zamierzam nic z tym robić. Taki już urok tego modelu. 

Co zaś się tyczy sklejalności modelu to jest raczej ok. Tu i tam podlałem odrobinkę CA na złączu połówek kadłuba i nic więcej. Trochę kabina pustawa - nie ma nawet kalki z zegarami na tablicę. Fotel też taki sobie. Jakaś blacha lub/i żywica by nie zaszkodziła.

A tak poza tym to A-7 Corsair a nie F-8 Crusader:mrgreen:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abtb napisał:

A tak poza tym to A-7 Corsair a nie F-8 Crusader:mrgreen:

Bo człowiek widzi co chce zobaczyć, mimo wyraźnych informacji co tam jest na obrazku ?

Ale w takim razie nie było pytania, Corsairem w ogóle nie jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abtb napisał:

Nitowanie jest "fabtyczne" made in HB i nie zamierzam nic z tym robić. Taki już urok tego modelu. 

Co zaś się tyczy sklejalności modelu to jest raczej ok. Tu i tam podlałem odrobinkę CA na złączu połówek kadłuba i nic więcej. Trochę kabina pustawa - nie ma nawet kalki z zegarami na tablicę. Fotel też taki sobie. Jakaś blacha lub/i żywica by nie zaszkodziła.

Jeszcze trochę i abtb wpadnie w taki nałóg kupowania żywic, że same modele będzie odlewał w żywicy tylko po to by były z żywicy :haha:

A-7 - zacny samolocik, model bardzo fajny z ładnym detalem. Nic tylko sklejać:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy w 72 i bez tych wielgachnych nitów jest a-7 z fujimi.

Stary ale jary.

HB z tego co pamiętam ma jeszcze cos nie halo z wlotem powietrza albo nosem , jakoś dziwnie to wygląda.

Edytowane przez zloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Moses napisał:

Jeżu kolczasty, ile masz tych modeli rozgrzebanych?

Ta informacja jest tajna :nie_powiem:

12 godzin temu, M.A.V. napisał:

żyrafa zapowiada się kapitalnie 

:piwo:

11 godzin temu, rudy0007 napisał:

Musisz zmienić tytuł posta 

"Dodatki" warsztatowe nigdy nie wpływały na zmianę tytułu. Taka tradycja. A tradycję trzeba szanować :szampan:

11 godzin temu, zloty napisał:

Chyba najlepszy w 72 i bez tych wielgachnych nitów jest a-7 z fujimi.

I owszem. Ale ma jedną bardzo poważną wadę - jest nie osiągalny (albo bardzo trudno osiągalny)

Z informacji innych:

- zrobiłem "cosie"

- wkleiłem dechę

- wypolerowałem osłonę kabiny.

:odlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB się walnął z tymi nitami jak w Intruderze 1/48. Tych nitów nie powinno być widac 
 

A-7 Wing Fold Mechanism

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :hmmm:

Nos, wlot, teraz nity. Jeszcze może  się jakiś obrońca praw zwierząt  w sprawie tej sikającej żyrafy wypowie :wpier:. Że o (przepraszam bardzo) uskrzydlonym fiucie nawet nie będę wspominał - sensacja ornitologiczno - anatomiczna :haha:

Za robotę się wziąć - modele lepić i galerie dawać.  A nie nity liczyć wink3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , mam nadzieje ze tego fallusa to ocenzurujesz na modelu grubą krechą, jak mozna takie zgorszenia w internetach prezentowac, bombelki to oglądajo!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładna historie owych f.......... poczytam jak dotrę do domu ale z tego co mi wiadomo to Korsarze po powrocie z remontu w Niemczech takie malunki zyskały. Niby tak dla JAJ.  Czyli jak zwykle Szwaby albo Krzyżacy jacyś :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

I owszem. Ale ma jedną bardzo poważną wadę - jest nie osiągalny (albo bardzo trudno osiągalny)

Ktoś jest w potrzebie posiadania A-7 z Fujimi? Coś da się załatwić ?

Edytowane przez rudy0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, abtb napisał:

Nos, wlot, teraz nity. Jeszcze może  się jakiś obrońca praw zwierząt  w sprawie tej sikającej żyrafy wypowie :wpier:. Że o (przepraszam bardzo) uskrzydlonym fiucie nawet nie będę wspominał - sensacja ornitologiczno - anatomiczna :haha:

Za robotę się wziąć - modele lepić i galerie dawać.  A nie nity liczyć wink3

 

Wrócę do domu to się za te nity dopiero wezmę i dokładnie je przeliczę :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Moses napisał:

Remont w niemczech? A to ciekawostka

Prostuję:

Malunki zostały namalowane przez personel portugalski w czasie pobytu 304 i 306 Eskadry w Niemczech, w bazie Memmingen  w lipcu 1991r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rudy0007 napisał:

Ktoś jest w potrzebie posiadania A-7 z Fujimi? Coś da się załatwić

A faktycznie są. Proponuje schować pod pierzynę i poczekać aż mnie najdzie chcica na zakup :model:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rudy0007 napisał:

Ktoś jest w potrzebie posiadania A-7 z Fujimi? Coś da się załatwić ?

Które pudło masz i za ile? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rudy0007 napisał:

A-7E Corsair II F9

80zl sztuka, może coś mniej :hmmm:

Mozliwe ze byłbym zainteresowany za jakiś czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.