Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Dorotka napisał:

Jeżeli przy w ten sposób zrobionym motocyklu nie widzisz niczego, co mogłoby być zrobione lepiej, to może faktycznie jesteś:

 

 

P.S. Mówisz, że czwarty, tym gorzej  :diabel:

To napisz co można poprawić lub w przyszłości zrobić lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dorotka napisał:

 

Umówmy się, że w galerii ... Ale już teraz możesz ćwiczyć obróbkę elementów, malowanie metalizerami i maskowanie elementów  :diabel:

To mnie zaskoczyłeś, bo ja tam nic złego nie widzę. Ale znowu dochodzimy do tego, że jestem cienias modelarski 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartas89 napisał:

Hmmm śmiem twierdzić, że na żywo moja polerka dorównuje Twojej. Niestety, ale te zdjęcia nie oddają do końca prawdziwego efektu. Może za słabe światło dałem...

Daj w jaśniejszym  świetle to wtedy będzie można porównać ,ale już widzę że jest Git i manetki poprawione.🖕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartas89 napisał:

Hmmm śmiem twierdzić, że na żywo moja polerka dorównuje Twojej. Niestety, ale te zdjęcia nie oddają do końca prawdziwego efektu. Może za słabe światło dałem...

 

Tak się składa, że pokazany przeze mnie element został pomalowany dziś rano i jest przed "ścięciem lakieru" i polerowaniem  :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dorotka napisał:

 

Tak się składa, że pokazany przeze mnie element został pomalowany dziś rano i jest przed "ścięciem lakieru" i polerowaniem  :diabel:

To przepraszam bardzo, ale co Ty tam chcesz jeszcze polerować? Sztuka dla sztuki? ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartas89 napisał:

To przepraszam bardzo, ale co Ty tam chcesz jeszcze polerować? Sztuka dla sztuki? ☺️

 

Zawsze możesz pozwolić sobie na eksperyment na swoim elemencie i przejechać go papierem 6 tys. plus z minimalnym dociskiem.  Jeżeli cała powierzchnia będzie jednolicie matowa to znaczy, że lakier jest równy i gotowy na pasty. Jeżeli natomiast lakier będzie na powierzchni częściowo matowy, częściowo błyszczący (z reguły w formie kółek) to znaczy, że równy nie jest. Owszem świeci, ale w momencie doświetlenia światło na krawędziach obszarów doświetlonych będzie "poszarpane" (tak jest u Ciebie). To tak zwany "pływający lakier". Ja ten element ze zdjęcia będę dopiero traktował papierem ściernym i pastami. Przemyśl jak jest u Ciebie, skoro twój po polerce wygląda tak jak mój przed polerką. 

 

Tutaj to bardzo dobrze widać:

 

image.png.a5185b37182053bf4766bdee8c28e414.png

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dorotka napisał:

 

Zawsze możesz pozwolić sobie na eksperyment na swoim elemencie i przejechać go papierem 6 tys. plus z minimalnym dociskiem.  Jeżeli cała powierzchnia będzie jednolicie matowa to znaczy, że lakier jest równy i gotowy na pasty. Jeżeli natomiast lakier będzie na powierzchni częściowo matowy, częściowo błyszczący (z reguły w formie kółek) to znaczy, że równy nie jest. Owszem świeci, ale w momencie doświetlenia światło na krawędziach obszarów doświetlonych będzie "poszarpane" (tak jest u Ciebie). To tak zwany "pływający lakier". Ja ten element ze zdjęcia będę dopiero traktował papierem ściernym i pastami. Przemyśl jak jest u Ciebie, skoro twój po polerce wygląda tak jak mój przed polerką. 

 

Tutaj to bardzo dobrze widać:

 

image.png.a5185b37182053bf4766bdee8c28e414.png

 

To tak zwana ,,skórka pomarańczy" i na zbliżeniu ją widać.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cayman napisał:

To tak zwana ,,skórka pomarańczy" i na zbliżeniu ją widać.

 

Nie do końca to miałem na myśli, ale jak zwał tak zwał, chodzi o to, że pomimo tego, że lakier błyszczy jego powierzchnia jest nierówna. Jak mam być szczery to nawet nie chce mi się na ten temat rozpisywać, bo temat nagminnie wraca i wciąż to trzeba tłumaczyć  :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja to tym razem wytłumaczę :diabel:

To jest w miarę  gładka powierzchnia, którą jeszcze przeszlifuje i wypoleruje:
IMG_20201115_133948_964.jpg

 

A to jest powierzchnia, której nie chcemy:
IMG_9669.JPG

 

Twoja jest pomiędzy 😉 Napisałbym o przeszlifowaniu i wypolerowaniu, ale się boję, bo jest tam sporo nieregularnych powierzchni i zaraz może się skończyć 3 dokupionym modelem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dorotka napisał:

 

Jak mam być szczery to nawet nie chce mi się na ten temat rozpisywać, bo temat nagminnie wraca i wciąż to trzeba tłumaczyć  :diabel:

Masz rację ,pisanie elaboratów nie przynosi skutków bo i tak każdy zrobi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartas89 napisał:

Czy na moim poprzednim modelu (Kawasaki, ten niebieski) też jest skórka pomarańczy?

 

Miejscami jest.

Praktycznie zawsze - o ile nie będziesz używał papieru - pozostaną różnego rodzaju nierówności. Niestety użycie go jest zawsze obarczone ryzykiem przetarć, o czym napisał Toled.  

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.