Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.11.2020 o 23:05, Bartas89 napisał:

Szmatki są od ZP. Może za dużo pasty nałożyłem.

Jak zostaly smugi a nie rysy po papierze co przy 6000-8000 to raczej nie  jest możliwe to moim zdaniem nałożyłeś za dużo pasty . Zrób tak, zwilż patyczek do uszu wodą , , delikatnie rozprowadź po powierzchni , prze poleruj szmatką ( czystą ) i smugi powinny zniknąć.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta "najgrubsza" pasta od tamki nie zadziała tak jak papier 6000? Oglądając filmy na YT ludzie stosują te trzy pasty na błyszczący lakier. Aha i jeszcze jedno, polerują ruchami okrężnymi, czasami używając np patyczków do uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartas89 napisał:

Czy ta "najgrubsza" pasta od tamki nie zadziała tak jak papier 6000? Oglądając filmy na YT ludzie stosują te trzy pasty na błyszczący lakier. Aha i jeszcze jedno, polerują ruchami okrężnymi, czasami używając np patyczków do uszu.

Spróbuj tak jak Ci napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartas89 napisał:

czasami używając np patyczków do uszu.

Niech Cię ręka boska-modelarska broni przed patyczkami do uszu. Chyba, że chcesz kupować trzeci model 😜 Czysta szmatka polerska i tyle. 

Co do polerowania, jeżeli lakier potrzebuje takiego zabiegu - używam pasty - niebieskiej Tamki. Jeżeli nie, to tylko wygładzam-matowie  (jest takie słowo? :D ) lakier i jadę go  Menzerna Finish Plus 3800. Na koniec jakiś dobry wosk i mamy ładne lustereczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, toled napisał:

Jeżeli nie, to tylko wygładzam-matowie  (jest takie słowo? :D ) lakier i jadę go  Menzerna Finish Plus 3800. Na koniec jakiś dobry wosk i mamy ładne lustereczko.

,,matowie-matuję" to najlepiej zapytać Prof. Miodka. .pomocy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie miałem czasu się za to zabrać. Udało mi się tylko parę filmików na YT zobaczyć między obowiązkami. Myślę, że jutro znajdę chwilę czasu na dalszą walkę z tym dziadostwem 😞  P.S skąd wy macie tyle czasu na modelowanie? Wasza doba trwa dłużej? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartas89 napisał:

Dzisiaj nie miałem czasu się za to zabrać. Udało mi się tylko parę filmików na YT zobaczyć między obowiązkami. Myślę, że jutro znajdę chwilę czasu na dalszą walkę z tym dziadostwem 😞  P.S skąd wy macie tyle czasu na modelowanie? Wasza doba trwa dłużej? 😂

Skoro masz "walczyć" to po co w ogóle się za to brać? Modelarstwo ma przede wszystkim sprawiać przyjemność, a z tego co widzę po twoich postach to męczysz się, i zupełnie nie wiem dlaczego zabierać się za coś, co denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, StarBourne napisał:

Skoro masz "walczyć" to po co w ogóle się za to brać? Modelarstwo ma przede wszystkim sprawiać przyjemność, a z tego co widzę po twoich postach to męczysz się, i zupełnie nie wiem dlaczego zabierać się za coś, co denerwuje.

 

W punkt!

:super:

 

6 godzin temu, Bartas89 napisał:

.....

P.S skąd wy macie tyle czasu na modelowanie? Wasza doba trwa dłużej? 😂

 

Moja trwa tyle co twoja... Ja mam więcej czasu od kiedy przestałem się spieszyć  :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze coś jeszcze i nie odbieraj tego jak złośliwości. Według mnie gdzieś popełniasz błąd. Robisz np. 4 model motocykla i dalej wiesz bardzo mało o jego lakierowaniu i obróbce tegoż lakieru.  To tak jakbyś robił wciąż te same błędy i marnował czas na usuwanie ich następstw....

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, StarBourne napisał:

Skoro masz "walczyć" to po co w ogóle się za to brać? Modelarstwo ma przede wszystkim sprawiać przyjemność, a z tego co widzę po twoich postach to męczysz się, i zupełnie nie wiem dlaczego zabierać się za coś, co denerwuje.

Tutaj masz rację. Aktualnie już się męcze z tym modelem. Lakierowanie bezbarwnym to dla mnie dramat. Zastanawiam się czy nie dać sobie spokoju z cywilami. Uwielbiam je sklejać i malować, ale jak przychodzi czas lakierowania to się wszystkiego odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Tutaj masz rację. Aktualnie już się męcze z tym modelem. Lakierowanie bezbarwnym to dla mnie dramat. Zastanawiam się czy nie dać sobie spokoju z cywilami. Uwielbiam je sklejać i malować, ale jak przychodzi czas lakierowania to się wszystkiego odechciewa.

 

Pitu, pitu... Zwyczajnie nie robisz tego tak jak mówimy Ci żebyś zrobił. Najpierw uparłeś się na wypierdziany aerograf z dyszą, która do bezbarwnego się nie nadaje. Później uparłeś się na Duxona i brniesz w niego z uporem godnym lepszej sprawy. Następnie opowiadasz banialuki, że pomalowany i wypolerowany przez Ciebie zbiornik wygląda tak jak mój, po czym okazuje się, że tak naprawdę nie wiesz jak powinien wyglądać. I tak w koło Macieju... Wciąż komplikujesz rzeczy proste i sprawdzone przez dziesiątki modelarzy, bo wydaje Ci się, że jak dodasz coś od siebie to będzie lepiej. Otóż nie będzie, bo żeby dodać coś od siebie trzeba opanować podstawy. Lakierowanie bezbarwnym to prosty proces kiedy stosuje się do pewnych zasad i używa sprawdzonych materiałów. Masz podany przepis na lakierowanie, ale nawet się z nim nie zapoznałeś. Zastanawiasz się czy działać papierem z wodą, czy bez wody. Takie rzeczy powinieneś wiedzieć po 1 modelu, a nie myśleć o nim przy czwartym. Więc faktycznie, możesz odpuścić z takim podejściem. Ale gwarantuje Ci, że jak zaczniesz sklejać samoloty, czołgi, czy okręty z takim podejściem też będziesz miał problemy i to pewnie większe, bo przy innych modelach stopień komplikacji procesów jest dużo większy. To oczywiście moje opinia, przez co jest całkowicie subiektywna.... 

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany Modelarze Seniorzy... wszyscy macie racje i wszyscy się mylicie.... :)

Przystańmy na chwilę w tym miejscu  i spójrzmy na to pod innym katem.

 

1. Bartas89 lubi sklejać   "+"

2. Bartas89 jest zadowolony z efektu końcowego swojej pracy   "+"

3. Bartas89 popełnia błędy przy zaawansowanych technikach modelarskich   "-"

4. Bartas89 nie ma dużo czasu na swoje hobby   "-"

 

dop. 1 Super, to hobby jest dla każdego i każdy sklejać może, trochę lepiej lub trochę gorzej....

 

odp. 2 Bravo, przecież tak naprawdę to się tu liczy. Nieważne jak ulepek wygląda, trzeba być zadowolonym z tego co się robi.

 

odp. 3 Przyznajmy jednak, że podstawy ma opanowane, przecież umie całość poskładać do kupy i w efekcie przypomina to co na okładce z pudła :) i skoro mu to wystarcza...

 

odp. 4 Na to jest najprostsze rozwiązanie. Skoro już ustaliliśmy, że jesteś zadowolony ze swoich prac, a techniki zaawansowane jednak są poza Twoim zasięgiem to odpuść sobie prowadzenie warsztatów (i tak nie do końca słuchasz rad). Policz ile zaoszczędzisz czasu na robieniu zdjęć (i tak wątpliwej jakości) oraz wpisów w swoich wątkach. Wstawiaj same galerie, a jak masz pytania w czasie pracy po prostu poprzeglądaj prace innych - wszystko jest na forum.  Bartas89 ma rodzinę, małe dziecko, pracę - o tym też musimy pamiętać wymagając czegoś od niego. Każdy jednak z nas pewnie ten okres przechodził. 

 

Nad tym ostatnim punktem, a w zasadzie nad odpowiedzią powinieneś najbardziej się zastanowić.

Na moim przykładzie - w tym czasie kiedy Ty męczysz ten motorek i toczycie tu dyskusję ja zrobiłem 2 modele. Nie robiłem warsztatu, nie robiłem opisów bo po pierwsze nie chce mi się już i po drugie nie mam czasu. I wcale nie chodzi tu o to, że się śpieszę czy coś... mam swoje lata, odchowane dorosłe dzieci i w zasadzie od godz. 17:00  dużo czasu. I robię to co lubię - i hobbystycznie i zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DarkWing napisał:

....

 

Sławku, praktycznie ze wszystkim się zgadzam, oprócz jednego, czyli:

 

14 minut temu, DarkWing napisał:

....

 

2. Bartas89 jest zadowolony z efektu końcowego swojej pracy   "+"

 

....

 

Nie wydaje mi się, żeby był zadowolony z efektu, skoro wciąż go chce poprawiać  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dorotka napisał:

...Nie wydaje mi się, żeby był zadowolony z efektu, skoro wciąż go chce poprawiać  :) 

 

Może nie chce.... może nieświadomie go do tego "zmuszamy" albo pod presją naszych uwag chce nam dorównać... całkiem niepotrzebnie zresztą.

 

Każdy przecież ma swoje możliwości. Moje motorki np. są dalekie od doskonałości i też przy każdym moim warsztacie było dużo uwag, porad... ale ja zawsze uczciwie mówię jakie mam zamiary. Taki mój styl, takie moje hobby (przez małe "h" 😉 ) i nic komu do tego 😛.

Lubię bardzo obserwować i podziwiać prace innych ( to co Ty wyprawiasz ze swoimi modelami czy Cayman i wielu innych) i mi to wystarcza ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DarkWing napisał:

Może nie chce.... może nieświadomie go do tego "zmuszamy" albo pod presją naszych uwag chce nam dorównać... całkiem niepotrzebnie zresztą.

 

Każdy przecież ma swoje możliwości. Moje motorki np. są dalekie od doskonałości i też przy każdym moim warsztacie było dużo uwag, porad... ale ja zawsze uczciwie mówię jakie mam zamiary. Taki mój styl, takie moje hobby (przez małe "h" 😉 ) i nic komu do tego 😛.

Lubię bardzo obserwować i podziwiać prace innych ( to co Ty wyprawiasz ze swoimi modelami czy Cayman i wielu innych) i mi to wystarcza ...

 

Faktycznie, może tak jest jak piszesz. I w takiej sytuacji faktycznie nie ma co namawiać Bartasa do "doskonałości". Niech robi jak chce i umie i niech czerpie z tego przyjemność  :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DarkWing napisał:

Może nie chce.... może nieświadomie go do tego "zmuszamy" albo pod presją naszych uwag chce nam dorównać... całkiem niepotrzebnie zresztą.

 

Każdy przecież ma swoje możliwości. Moje motorki np. są dalekie od doskonałości i też przy każdym moim warsztacie było dużo uwag, porad... ale ja zawsze uczciwie mówię jakie mam zamiary. Taki mój styl, takie moje hobby (przez małe "h" 😉 ) i nic komu do tego 😛.

Lubię bardzo obserwować i podziwiać prace innych ( to co Ty wyprawiasz ze swoimi modelami czy Cayman i wielu innych) i mi to wystarcza ...

Sławku dla mnie byłeś, jesteś i będziesz Hobbystą ( przez duże ,,H") , przyjąłeś technikę PZP , ja to szanowałem ,szanuję i szanować będę a do tego jesteś świetnym Fotografem z czym ja mam trudności od wielu lat ( zawsze się  wk.....am przy robieniu zdjęć). Ja przyjąłem technikę Open ,bo mnie to najbardziej ,, rajcuje" i jak coś tam przerobię ,dorobię, dorzucę to dostaję tak zwanego Powera do dalszej pracy.

Co do modelu idealnego  hmm.... ostatnio rozmawiałem z Markiem ,,Kazik" ( to co on wyprawiał z Raptownym pewnie pamiętasz , z braku czasu model jeszcze nie skończony) to mu powiedziałem , że ja jeszcze nie popełniłem modelu idealnego ( dla mnie) i nie wiem czy popełnię ,to mi poradził żebym się zapisał na wizytę do psychiatry.

Wracając do wątku, jak Kolega Bartas  zada jakieś pytanie  to tylko próbuję podpowiedzieć i nic więcej. Zapytał o smugi na baku ,napisałem i czekam spokojnie na odpowiedź.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zrobiłem jak napisał cayman. Niestety nic z tego. Potem zrobiłem jak jeden gość na YT, i przeleciałem całość papierem na mokro 3600, a następnie BARDZO dokładnie wszystkimi trzema pastami tamki po kolei. Efekt taki jaki był przed robieniem tych wszystkich operacji. W związku z tym odpuściłem i dokończyłem model taki jaki jest. Mogę jeszcze w przyszłości (o ile jeszcze będę się brał za cywile) spróbować zrobić polerkę mechaniczną przy użyciu Proxxona. Facet na filmiku tak właśnie robił i było to o wiele szybciej niż ręcznie.
Dzięki wszystkim za pomoc i cierpliwość i mam nadzieję do napisania w przyszłości, choć niekoniecznie w tym dziale 👍

 

IFnGX6j.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo ładny model.

Gratuluję, że dotarłeś do finału :szampan1:.

Szkoda, że nie ma więcej zdjęć gotowego (może będzie galeria, a może nie) ale jestem pewien, że będzie godnie zdobił Twoja kolekcje.

 

Bartas89 do jakiegokolwiek działu byś się nie przeniósł, rób to tam tak abyś był zadowolony, a nie zestresowany.

Nie pocieszę Cię pewnie jak powiem, że np. w pancerce są inne problemy niż w cywilach i wcale nie jest łatwiej :).

Jak w życiu - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...

 

Powodzenia, mam nadzieję, że jeszcze będę oglądał Twoje prace.

Edytowane przez DarkWing
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.