Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie chłopie dwie żarówki fotograficzne E27 125W 5500K, daj białe tło i efekt będzie 10 razy lepszy niż jakiekolwiek pseudo namioty :) Koszt  jakieś 100 - 150 zł.  Przy okazji oświetlisz sobie obszar gdzie pracujesz nad modelem.

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dorotka napisał:

Kup sobie chłopie dwie żarówki fotograficzne E27 125W 5500K, daj białe tło i efekt będzie 10 razy lepszy niż jakiekolwiek pseudo namioty :) Koszt  jakieś 100 - 150 zł. 

Puluz 40x40 kosztuje 197 zł. Wolę taką opcję bo jest bardziej ustawne, a nie mam za dużo miejsca na takie fanaberie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartas89 napisał:

Puluz 40x40 kosztuje 197 zł. Wolę taką opcję bo jest bardziej ustawne, a nie mam za dużo miejsca na takie fanaberie :D

 

Żarówek to raczej ustawiać nie musisz, wystarczy mieć zwykłe obsadki i jakieś choćby stare lamki. Moc 30W w porównaniu do 2 x 125W żarówek foto jest nieporównywalna. Ale co ja tam wiem  :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dorotka napisał:

 

Żarówek to raczej ustawiać nie musisz, wystarczy mieć zwykłe obsadki i jakieś choćby stare lamki. Moc 30W w porównaniu do 2 x 125W żarówek foto jest nieporównywalna. Ale co ja tam wiem  :diabel:

Teraz już po ptokach. Myślę, że do mojego amatorskiego sklejania i fotografowania wystarczy namiot. Poza tym jak już wspomniałem, łatwiej mi będzie dać gdzieś namiot, niż robić jakieś kombinacje z tłami i odpowiednim ustawieniem żarówek. Ale dzięki za podpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Puluz będzie spoko. Co prawda w użyciu z telefonem będzie troszeczkę więcej zabawy i obróbki. 

Gdybym miał Ci polecić niedrogi zestaw do fotografowania amatorsko swojej pracy to byłoby to:
Statyw z poprzeczką tzw. typ T + tło białe 100x200cm PVC 
2x zestaw żarówka 85/125W, statyw + softbox 50x70cm.
Oczywiście na taki zestaw trzeba wygospodarować ok. 1.5-2m kwadratowe miejsca. Cenowo około 300 zł. 

A prawda jest taka, że jak mam lenia i chce coś sfotografować podczas pracy, to biała kartka, dwie lampy LED z Kanluxa w modelarni i wio :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartas89 napisał:

Co to znaczy jm?

 

To oznacza brzydkie słowo zaczynające się na "j" i kończące się na "m". W środku jest jeszcze "ebłe". 

Na serio nie przyszło Ci do głowy, że wystarczy wziąć papier ścierny o mniejszej gradacji jeżeli ten którego używasz za bardzo ściera Ci tę oponę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartas89 napisał:

To nie chodzi o to, że ściera mocno gumę, ale matowi całą oponę. I wygląda ona na mocno brudną i zużytą.

 

Opona  jest niemal zawsze matowa i nie wali jakoś specjalnie czernią po oczach.  Poniżej egzemplarz wystawowy:

 

image.thumb.png.48cde9f867136322345bec070c6c2b16.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ścieram szew pilnikiem a potem papierem ściernym, myję pod kranem szczoteczką do zębów , usuwam gumę która się rolkuje przy ścieraniu , jak wyschnie to psikam z aero lekkimi podmuchami C92 Gunze i Finito.

Edytowane przez cayman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.