Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Bartas89 napisał:

Skórkę pomarańczy widać tylko na bardzo dużych zbliżeniach. Jaki z tego wniosek? Nie robić dużego zooma 😇🤣

 

U mnie nie widać, u Caymana nie widać, u Toleda nie widać. I tyle w temacie, "co mógłbym robić lepiej", o co niedawno pytałeś  :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dorotka napisał:

 

U mnie nie widać, u Caymana nie widać, u Toleda nie widać. I tyle w temacie, "co mógłbym robić lepiej", o co niedawno pytałeś  :diabel:

Dorotka szczerze...Już mi się nie chce tego robić 😈 Znając życie to pewnie bym starł bezbarwny i coś zrypał, a już nie mam siły czegoś poprawić w tym modelu, szczególnie po przygodach z owiewkami 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to, co teraz masz Cię zadowala i uważasz, że możesz przetrzeć - nie poprawiaj. Jeżeli akceptujesz swój model i Ci się podoba, to najważniejsze. Ale miej w pamięci rady przy następnym modelu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, toled napisał:

Jeżeli to, co teraz masz Cię zadowala i uważasz, że możesz przetrzeć - nie poprawiaj. Jeżeli akceptujesz swój model i Ci się podoba, to najważniejsze. Ale miej w pamięci rady przy następnym modelu 😉

Otóż to, zgadzam się w 100000% ☺️ Na pewno będę miał je w pamięci, ponieważ następny model który chce robić to jakieś auto :)

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Posuchajta Chopy " już wystarczy bo Nam kolega Bartas zejdzie na zawał serca albo jaką inną zarazę . Myślę ,że wnioski z lekcji wyciągnie jak nie dzisiaj to za parę lat  co napisałem wcześniej jak będzie patrzył na ten model ,, Ale K....a ulep bo teraz to bym zrobił to to to  a to lepiej a to  inaczej".

Bartas  też kiedyś byłem nowicjuszem ,dostawałem baty, czytałem porady Starszyzny ale i nie zastanawiałem się a po co, a na co , a dlaczego , a co on pie....li .

Doświadczenia nabędziesz z czasem ,czego z Kolegami Ci życzymy bo ,, Nie od razu Kraków zbudowano":super:

PS. Przy aucie będą większe powierzchnie do lakierowania i polerowania.🤨❓

 

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon-EF-1200mm-f-5.6-L-USM-Lens-Above-C

 

Dobra, pośmialiśmy się z kolegi, teraz niech dalej zabiera się do roboty. Proszę się rozejść, każdy ma swoje rzeczy do zrobienia :D

Edytowane przez toled
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartas89 napisał:

Dobra, aby zaspokoić Dorotkę (jakkolwiek to brzmi 🤣) wypoleruję te części. Mam pasty tamki (wszystkie trzy). Wystarczy jak tą końcową pastą zrobię?

Jak zaczniesz od gradacji 6000 a potem 8000  to można polerować pastą Finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, cayman napisał:

Jak zaczniesz od gradacji 6000 a potem 8000  to można polerować pastą Finish.

 

To raczej jest niezrozumienie tego o czym mówię. Po położeniu lakieru bezbarwnego, w celu uzyskania gładkiej powierzchni należy ją całkowicie zmatowić papierem ściernym. Nic nie może się świecić. I dopiero wtedy użyć past, z reguły wystarczają dwie, plus wosk na koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dorotka napisał:

 

To raczej jest niezrozumienie tego o czym mówię. Po położeniu lakieru bezbarwnego, w celu uzyskania gładkiej powierzchni należy ją całkowicie zmatowić papierem ściernym. Nic nie może się świecić. I dopiero wtedy użyć past, z reguły wystarczają dwie, plus wosk na koniec. 

Zapytał czy może polerować Finishem to odpisałem ale jak zacznie od 3000 to od Fine. 

Ja jak kładę ostatnią warstwę cleara ( 1K) i wychodzi mi lustro ,matuję 6000-8000 to poleruję Finishem i na koniec wosk Carnauba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cayman napisał:

Zapytał czy może polerować Finishem to odpisałem ale jak zacznie od 3000 to od Fine. 

Ja jak kładę ostatnią warstwę cleara ( 1K) i wychodzi mi lustro ,matuję 6000-8000 to poleruję Finishem i na koniec wosk Carnauba.

 

Tak, masz rację nie doczytałem. 

 

Bartas, nie możesz zacząć polerowania pastą Finish, skoro powierzchnia jest nierówna. Musisz ją najpierw wyrównać (zmatowić) papierem 6, czy też 8 tys. I dopiero następnie użyć pasty Finsh. Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dorotka napisał:

 

Na mokro  :diabel:

P.S. To wszystko o co pytasz jest na Forum. Masz wstręt do czytania? 

 

Tak, masz rację, zapomniałem o Twoim wątku na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dorotka napisał:

Czy ja dobrze rozumiem, że wziąłeś pastę finish od Tamki i polerowałeś nią przez 10 min? Nic innego, wcześniej, nie zrobiłeś?

 

Na mokro matowiłem papierem 6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dorotka napisał:

 

Jakim papierem?

Na płótnie. Kupiony w sklepie modelarskim. Kurde nie pamiętam nazwy. Ich tam w zestawie było kilka. Od 3000 do 12000 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaki... Nie mam pojęcia co mogłeś spieprzyć, tym bardziej, że używam zupełnie innych materiałów (papieru, past, szmatek). To co możesz zrobić - według mnie - to cofnąć się o jedną pastę "w dół" wypolerować i powtórzyć finishem. Efekt może być także następstwem tego jak się posługujesz pastą (za dużo, nie na krzyż, itp), czy samych szmatek którymi to robisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.