Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Bartas89 napisał:

Dobrze, Panowie spokojnie :) Chyba nie uraziłem waszej dumy ?🤨

 

Mojej nie uraziłeś, ale nie lubię uogólnień i zachwytów nad byle czym. Widzisz pracę Tomka? Jest rewelacyjna no nie? Powiem Ci zatem, że Tomek miałby ogromne problemy z prawidłowym pomalowaniem kasty, czy zrobieniem osłon w motorze. Tak to działa niestety... Wszystkiego można się nauczyć to tylko kwestia czasu, umiejętności i nakładów finansowych. To poniżej też jest z niczego (praca Jordi Rodrigueza). Tym można się zachwycać  :diabel:

 

68337765_2407804786131166_6862682866501812224_o.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=85TUE6HA8qIAX8Awvyc&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=b6ca461057b32cf52ed34aa12f3b66e9&oe=5FCFDEA1

 

67577568_2407804899464488_1210547995645313024_o.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=EALJYrj3_cEAX9tgoyu&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=8b14ecc138412180ba911f97c1117730&oe=5FD205D5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bartas89 napisał:

A propo Gepetto... Wiecie czemu Pinokio się zapalił i spłonął? Bo"męczył Freda" xD

To ja się dziwię, jakim cudem to Ducati jeszcze nie spłonęło  :diabel:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas89 ostatnio mało się odzywam na forach (brak czasu i może troszkę chęci) ale ciągle uważnie obserwuję i czytam.

Czasami jak się w spokoju czyta i mniej mówi, można więcej zauważyć ale w Twoim wątku nie trzeba się specjalnie wysilać żeby zauważyć, że Twoje notowania ciągle spadają.... 

Zacząłeś swoją przygodę z nami tutaj całkiem pozytywnie, znaleźli się chętni do pomocy, coś tam niby słuchałeś, a potem....

Zacząłeś kombinować po swojemu, upierasz się przy swoim i na koniec...

Twoje ostatnie wpisy i żarty to swoisty gwóźdź do trumny....

Szkoda takiej postawy i zachowania, na pewno jesteś fajnym gościem i miło by się z Tobą gadało przy piwku czy soczku o... no właśnie o czym ? Tutaj rozmawiamy jak równi z równymi i mimo Twoich oczywistych niedociągnięć nikt Cię nie odrzuca poza... samym sobą.

Szkoda...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DarkWing napisał:

Zacząłeś swoją przygodę z nami tutaj całkiem pozytywnie, znaleźli się chętni do pomocy, coś tam niby słuchałeś, a potem....

Zacząłeś kombinować po swojemu, upierasz się przy swoim i na koniec...

 

Dark, przecież poprawiam, tak jak mi podpowiadają koledzy.  I jakoś  idzie ten model do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra problem się pojawił. Przykleiłem w przeciwną stronę uchwyty do manetek. I teraz kierownicę mam jakby w drugą stronę. Mam wszystko sklejone łącznie z klockami hamulcowymi. Jak z tego nie wybrnę to daje sobie spokój z tym modelem 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym kleiłeś? Bo ja czasami jak się rąbnę przy klejeniu zwykłym modelarskim klejem (Tamiya Thin Cement), to zapuszczam kolejną porcję i delikatnie rozklejam stopiony plastik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, toled napisał:

Czym kleiłeś? Bo ja czasami jak się rąbnę przy klejeniu zwykłym modelarskim klejem (Tamiya Thin Cement), to zapuszczam kolejną porcję i delikatnie rozklejam stopiony plastik.

Tamką kleiłem. Musiałbym rozkleić zaślepkę, która zasłania śrubę, która mocuje przedni widelec do motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, toled napisał:

Czym kleiłeś? Bo ja czasami jak się rąbnę przy klejeniu zwykłym modelarskim klejem (Tamiya Thin Cement), to zapuszczam kolejną porcję i delikatnie rozklejam stopiony plastik.

Do pomocy skalpel nożyk modelarski do podważenia  i nie ma bata musi puścić.

Edytowane przez cayman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartas89 napisał:

Udało się :) Wielkie dzięki za super patent :)

Widzisz i tak powinno być, zrobiłeś coś źle (każdemu się zdarza) i zanim zrobiłeś coś niewłaściwego i ryzykownego, to zapytałeś się o radę na forum 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki są do poprawki.mHP1tm0.thumb.jpg.a94f79fa2953a6d6968824248f4e8cfe.jpg

 

I znów wracamy do początku , pisaliśmy z Kolegami  żebyś wrzucał fotki poszczególnych elementów przed montażem , My wyłapujemy błędy by można było łatwiej je z korygować .

Wspomnisz moje słowa za parę lat jak oczywiście będziesz dalej modelował. Popatrzysz na ten model i sam sobie powiesz w duchu  ,, Ale K....a ulep bo teraz to bym zrobił to to to  a to lepiej a to  inaczej".

To taka moja rada na przyszłość, bo modelarstwo to pasja, która ma przynosić  przyjemność i tylko przyjemność  :banan: a nie  męczarnię..placze:

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam ma być czarna guma, poprawię to :)
Cayman, ja nie dodaję zdjęć z prac "w trakcie" bo po prostu szkoda mi na to czasu. Modeluje z doskoku, najczęściej późnymi wieczorami po 40-45min, bo tylko tyle mam na to czasu i to nie codziennie. Jakbym każdą część fotografował, a potem wrzucał na forum, to są kolejne cenne minuty. A przy małym dziecku każda wolna minuta jest na wagę złota 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bartas89 napisał:

Tak, tam ma być czarna guma, poprawię to :)
Cayman, ja nie dodaję zdjęć z prac "w trakcie" bo po prostu szkoda mi na to czasu. Modeluje z doskoku, najczęściej późnymi wieczorami po 40-45min, bo tylko tyle mam na to czasu i to nie codziennie. Jakbym każdą część fotografował, a potem wrzucał na forum, to są kolejne cenne minuty. A przy małym dziecku każda wolna minuta jest na wagę złota 😉

 

Obserwując twoje poczynania mam wrażenie, że poprawki, które musisz non stop robić, kupowanie kolejnych modeli, żeby ratować projekt trwa dłużej i wychodzi drożej, niż pstryknięcie fotki   :diabel:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dorotka napisał:

 

Obserwując twoje poczynania mam wrażenie, że poprawki, które musisz non stop robić, kupowanie kolejnych modeli, żeby ratować projekt trwa dłużej i wychodzi drożej, niż pstryknięcie fotki   :diabel:

Też tak może być :) Tutaj najwięcej czasu mi zabrała walka z lakierowaniem owiewek. Takiego hardcoru jeszcze nie miałem. Ale myślę, że ten model mnie wiele w tej kwestii nauczył i w przyszłości uniknę kupowania dwóch kolejnych, takich samych modeli 🤪😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jaki można mieć problem z jednolitym lakierowaniem nieprzerabianych owiewek. Nie znam się na tym. Problemem jest - w mojej ocenie - to, o czym napisał Cayman, czyli pytasz po spieprzeniu czegoś, zamiast zapytać przed spieprzeniem  :diabel: Nomen omen nie widzę progresu między motocyklem nr 1 i nr 3. Nawet zaryzykowałbym tezę, że 1 i 2 są lepsze niż ten, no ale poczekam do końca, może się wybronisz  😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dorotka napisał:

Ja tam nie wiem jaki można mieć problem z jednolitym lakierowaniem nieprzerabianych owiewek. Nie znam się na tym. Problemem jest - w mojej ocenie - to, o czym napisał Cayman, czyli pytasz po spieprzeniu czegoś, zamiast zapytać przed spieprzeniem  :diabel: Nomen omen nie widzę progresu między motocyklem nr 1 i nr 3. Nawet zaryzykowałbym tezę, że 1 i 2 są lepsze niż ten, no ale poczekam do końca, może się wybronisz  😉 

Może to już jest mój sufit? Widocznie jestem słabym modelarzem :) Ale też nie wiem co mógłbym lepiej zrobić w takim motocyklu jak jest robiony PZP? Wydaje mi się, że malowanie wychodzi czysto.
P.S to jest mój czwarty motocykl.

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.