Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, cayman napisał:

Zrobiłeś z oponami tak jak napisałem  ?

Tak. Ale zostały na nich takie włoski po wycieraniu ich papierem. Nie mam pomysłu jak to usunąć. Na zbliżeniach są brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bartas89 napisał:

Tak. Ale zostały na nich takie włoski po wycieraniu ich papierem. Nie mam pomysłu jak to usunąć. Na zbliżeniach są brudne.

A czy ja napisałem żeby wycierać papierem , opony miały sobie wyschnąć same albo przedmuchać aero, jeszcze raz musisz umyć bo włosków z papieru  z gumy nie usuniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dorotka napisał:

 

Próbować możesz. Możesz nawet spróbować zrobić tak jak Ci Cayman napisał... :diabel:

Jutro wezmę model pod kran i szczoteczką umyję te opony. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cayman napisał:

Lepiej zdejmij  koła i  umyj same opony bo jak wsadzisz wszystko pod kran i woda pójdzie w cylindry to silnik będzie do remontu.:szok:

Przedniego już nie zdejmę, bo błotnik jest przyklejony. Najwyżej dam moto do mechanika xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej farby używacie o kolorze semi gloss black? Ja Tamki i jak nią maluje to mnie szlag trafia. Aby było pełne krycie, to bez przesady, ale muszę dać z 9-10 warstw. Rozcieńczona 1:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jawkers napisał:

A czym rozcieńczasz?

Leveling Thinner.

 

5 minut temu, Dorotka napisał:

Ja używam tylko C92 od Gunze. Tu jest tylko taka:

 

60036597_2299029413707626_7281545360156131328_o.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=w1o9WkLNSt4AX8LnxDe&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=5795b25e96176219380d98428e27000c&oe=5FCE34D5

Ile warstw musisz położyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje bardzo, ale to bardzo rozcieńczoną farbą. W przypadku czarnego 1/5. Duże ciśnienie, dużo powietrza, bardzo mały przepływ. Nie liczę warstw, kończę je kłaść kiedy uważam że efekt jest odpowiedni. Warstwy umożliwiają też różnicowanie odcienia, który chce osiągnąć.  Poniżej wszystko C92.

 

60607860_2301336066810294_5341422823401324544_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=BSJkHfqLItwAX9BAmHO&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=9292bd9a176158b7e5480f4ec9ae9bbd&oe=5FCECD11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za Tamkami, ale semi black mam właśnie z Tamki (X-18) i nie mam do niej najmniejszych zastrzeżeń. 2 warstwy kładzione w odstępie 5-10 min. dają pełne krycie. Może trafił Ci się jakiś wybrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że jak pryśnie mi się za dużo farby, to niekiedy powstają takie kropeczki i nie da rady ich zamalować farbą. Tylko podkładałem daję radę. Dodam, że z innymi farbami Tamki nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dorotka napisał:

 

Ty z całą pewnością, co do Nas to nie jestem jakoś przekonany :diabel:

Z całym szacunkiem, ale wy też :D Gościu robi coś z niczego, a my tylko sklejamy i malujemy gotowe elementy 😛

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartas89 napisał:

Z całym szacunkiem, ale wy też :D Gościu robi coś z niczego, a my tylko sklejamy i malujemy gotowe elementy 😛

 

 

No i co? Myślisz, że gdyby dać temu Gościowi te gotowe elementy to zrobiłby z nich model tip top? Zapewniam Cię, że tak by nie było... Nomen omen w Polsce są setki modelarzy budujących modele "od podstaw" i to co prezentuje ten gość jest przy ich pracach niczym.  Praca Tomka Damasa z niczego:

 

80307887_3470157383026295_2246248319347064832_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=uB_wXwnF29AAX_mry30&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=9d5a9448d83d713f5539fb0a0b1a0e64&oe=5FCFA93F

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.