Skocz do zawartości

Dornier J Wal 1:72 Amodel


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Taki sobie brzydal latająca łódeczka z lat 30-tych XX w. Dornier J Wal 1:72 A model . Wiem wiem nie jest to szczyt ale już sam model a raczej jego wypraski sa jak z modeli produkowane w latach 60-ątych . wiem to z autopsji ,a powiem jeszcze więcej nie wiem czy te z dawnych lat nie są lepsze . Sumując skleiłem tak jak leciało ,i znajdą sie osoby które lubią krytykować ,i będą mieli racje . Ale mam zasadę jak cos jest spieprzone to nie mam ochoty tego poprawiać bo złych producentach ,Szkoda na buble czasu . Tak że jak ktoś chce to coś kupować ,to niech to traktuje jako półprodukt do zrobienia super modelu ,albo da se spokój i poczeka na coś bardziej ludzkiego

 

P9150325.JPG

P9150322.JPG

P9150323.JPG

P9150324.JPG

P9150326.JPG

P9150327.JPG

P9150328.JPG

P9150330.JPG

P9150331.JPG

Edytowane przez RH
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie plus za temat :)

Mam ten model w pudełku i faktycznie, prezentuje się jak typowy AModel. No ale nikt inny takich wynalazków nie robi.
Napisz coś konkretniej o problemach podczas budowy.

A, i to jest WAL, a nie "WALL".

Edytowane przez Fixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fixer napisał:

A, i to jest WAL, a nie "WALL".

Może fan Pink Floyd?  Plus i za temat i za wykonanie, a trzeci że Ci się chciało naprawdę sporo hajsu wydać na model, ktory specjalnie dla modelarza przyjazny nie jest. Robota staranna - przynajmniej tak na tych zdjęciach widać. A co do zdjęć - to ja bym poprosił nieco więcej zdjęć ze zbliżeniami silnika i nieco jaśniejsze zdjęcia dolnej części kadłuba.

PS. A jeden wiatrochron to się deko nie skrzywił?

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fixer napisał:

Ode mnie plus za temat :)

Mam ten model w pudełku i faktycznie, prezentuje się jak typowy AModel. No ale nikt inny takich wynalazków nie robi.
Napisz coś konkretniej o problemach podczas budowy.

A, i to jest WAL, a nie "WALL".

Ot czeski błąd  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fixer napisał:

Ode mnie plus za temat :)

Mam ten model w pudełku i faktycznie, prezentuje się jak typowy AModel. No ale nikt inny takich wynalazków nie robi.
Napisz coś konkretniej o problemach podczas budowy.

A, i to jest WAL, a nie "WALL".

Będę szczery nie chce mi się pisać bo to byłby doktorat  z prac , To trzeba samemu przeżyć  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RH changed the title to Dornier J Wal 1:72 Amodel
7 godzin temu, RH napisał:

Tak że jak ktoś chce to coś kupować ,to niech to traktuje jako półprodukt do zrobienia super modelu ,albo da se spokój i poczeka na coś bardziej ludzkiego

Czekaj tatka latka. Pewnie do czasu upowszechnienia druku 3D nie będzie nic innego. Jak widać da się skleić, a o to w tej zabawie chodzi. Wystarczy zrobić to schludnie i jest ozdoba kolekcji. Oglądający rzadko mają możliwość zajrzenia do wnętrza modelu czy porównania go do planów. Przysłowiowych nitów też raczej nie liczą. A że trzeba trochę podłubać to nic takiego, to esencja modelarstwa. Reasumując model wyszedł super ! Gdyby mieścił się w założeniach mojej kolekcji,  zachęcony tą prezentacją przystąpił bym do budowy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości wyciągnąłem swojego arktycznego "wała" z szafy i rzeczywiście... wygląda to źle.

Na scalemates jest jeden warsztat ze zdjęciami - dużo szpachli i CA ale osiągnięty efekt jest bardzo fajny.

Gdyby nie to, że mam 4 inne modele rozgrzebane, w tym innego Dorniera :) to pewnie bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kopernik napisał:

Czekaj tatka latka. Pewnie do czasu upowszechnienia druku 3D nie będzie nic innego. Jak widać da się skleić, a o to w tej zabawie chodzi. Wystarczy zrobić to schludnie i jest ozdoba kolekcji. Oglądający rzadko mają możliwość zajrzenia do wnętrza modelu czy porównania go do planów. Przysłowiowych nitów też raczej nie liczą. A że trzeba trochę podłubać to nic takiego, to esencja modelarstwa. Reasumując model wyszedł super ! Gdyby mieścił się w założeniach mojej kolekcji,  zachęcony tą prezentacją przystąpił bym do budowy !

Niestety, on się mieści w założeniach mojej... Ale niestety stosunek ceny do jakości jest odrzucający. Poza tym kiedyś sobie powiedziałem (po Di-6 SZ) żadny ..rwa, pie..nych szortranów.  Modelarstwo ma sprawiać przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WujekAlice napisał:

Niestety, on się mieści w założeniach mojej... Ale niestety stosunek ceny do jakości jest odrzucający. Poza tym kiedyś sobie powiedziałem (po Di-6 SZ) żadny ..rwa, pie..nych szortranów.  Modelarstwo ma sprawiać przyjemność.

Dzisiejsze szortrany to nie to samo co kiedyś. Np Modelsvity, zwłaszcza najnowsze zostawiają Italeri, Hasegawę  czy Zvezdę  w tyle. O Revellu nie wspominam bo oni głównie przepaki teraz robią. Amodel też się wyrabia, robię teraz Cobalta - jest całkiem dobrze spasowany i ma bardzo przemyślany podział technologiczny.

Edytowane przez Fixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.