Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,

Przez przypadek natknąłem się na zdjęcie tego wozu, no i oczywiście nie mogło skończyć się inaczej... Ciągnik Ewakuacyjny CW-34 z 7. batalionu remontowego 7. Łużyckiej Dywizji Desantowej.

03.jpg

06.jpg

IMG_20200911_165655.jpg

IMG_20200912_175824.jpg

IMG_20200918_131243.jpg

IMG_20200919_110051.jpg

IMG_20200919_185401.jpg

IMG_20201011_120341.jpg

IMG_20201011_120415.jpg

IMG_20201011_120511.jpg

IMG_20201011_120526.jpg

IMG_20201011_120547.jpg

IMG_20201011_120649.jpg

IMG_20201011_120719.jpg

IMG_20201011_120801.jpg

• Like 3
7 minut temu, filipsg napisał:

Ale fajny żuczek! Którego T-34 wykorzystałeś jako bazę do konwersji?

Dedykowanego przez PanzerShop modelu Academy + koła z modelu Zvezdy.

Ciekawy pojazd. Ciut górny bieg gąsienic odstaje od kół, to by się chyba jeszcze dało przykleić.

Czy CW-34 zostały w 7 batalionie remontowym zastąpione przez WZT-1/2?

Wydechy - dobrze myślę że przy desantowaniu "przedłużki" były odginane do góry, żeby wyloty były nad wodą i w razie zatrzymania silnika nie doszło do zalania?

Godzinę temu, Michal_G napisał:

Ciekawy pojazd. Ciut górny bieg gąsienic odstaje od kół, to by się chyba jeszcze dało przykleić.

Czy CW-34 zostały w 7 batalionie remontowym zastąpione przez WZT-1/2?

Wydechy - dobrze myślę że przy desantowaniu "przedłużki" były odginane do góry, żeby wyloty były nad wodą i w razie zatrzymania silnika nie doszło do zalania?

😲 poprawię, dziękuję.

Tak, najpierw WZT-1, który tu już pokazałem, a następnie WZT-2.

Logiczne myślenie i bardzo możliwe, że tak było. Chociaż trzeba pamiętać, że 7.brem nie był jednostką pierwszorzutową i nie było potrzeby desantowania jego pojazdów bezpośrednio do wody. 18.bsap miał na wyposażeniu chyba 1/2 wstęgi Parku Pontonowego, z którego budował pomost do bezpośredniego desantu pojazdów na ląd.

świetnie wyszedł :super:

W dniu 11.10.2020 o 15:46, JFM napisał:

Dedykowanego przez PanzerShop modelu Academy + koła z modelu Zvezdy.

te konwersje z PanzerShopa wymagają dużo pracy.... mam ich przeróbkę AT-T na Agatę ale leży już kilka lat w szafie bo przeraża :haha:

chyba doczekam sie szybciej tej prostej wersji Trumpka co u nich wisi o dawna w zapowiedziach

45 minut temu, M.A.V. napisał:

świetnie wyszedł :super:

te konwersje z PanzerShopa wymagają dużo pracy.... mam ich przeróbkę AT-T na Agatę ale leży już kilka lat w szafie bo przeraża :haha:

chyba doczekam sie szybciej tej prostej wersji Trumpka co u nich wisi o dawna w zapowiedziach

Nie jest tak tragicznie, tylko trochę trzeba rzeźbić...🤗

Ale Trębacz już przecież wydał AT-T, właśnie dłubię BAT-M z konwersją PanzerShop - nomen omen...

11 minut temu, JFM napisał:

Nie jest tak tragicznie, tylko trochę trzeba rzeźbić...🤗

Ale Trębacz już przecież wydał AT-T, właśnie dłubię BAT-M z konwersją PanzerShop - nomen omen...

Koledze MAV chodziło o radar dalekiego zasięgu P40 w LWP zwany Agata zabudowany na przedłużonym podwoziu AT-T  którego konwersję wydał PanzerShop a Trumpek zrobił im  świństwo i ma w zapowiedziach właśnie taki radar:szczerbol:. A tak swoją drogą ten ciągnik ewakuacyjny jak wszystkie Twoje wyroby zrobiony super:super::super::super:. Pozdr. A.

• Thanks 2
20 minut temu, JFM napisał:

Ale Trębacz już przecież wydał AT-T,

miąłem na myśli tą konwersję właśnie z AT-T na Agatę :

aga.jpg.5a37695f641c3affe9700f20f4e83366.jpg

a z drugiej strony trumpek już od dawna zapowiada swoją wersję :

1141899-16432-33-720.jpg

tylko na razie ani widu ani słychu.....   

poza tym liczę ze pójdą za ciosem i wypuszczą też radar do Kruga  żeby był komplet .....

eh... pomarzyć miła rzecz  :mrgreen: 

EDIT ------------

hehehe no właśnie widze że Adams M1A1 mnie ubiegł   :piwo:

Edited by M.A.V.
  • Like 1
  • Confused 1
5 minut temu, M.A.V. napisał:

poza tym liczę ze pójdą za ciosem i wypuszczą też radar do Kruga  żeby był komplet .....

eh... pomarzyć miła rzecz  :mrgreen: 

EDIT ------------

hehehe no właśnie widze że Adams M1A1 mnie ubiegł   :piwo:

Przepraszam Właściciela galerii że takie wpisy nie na temat ,ale mam w kolejnych planach właśnie radar do Kruga , zrobiłem sobie dużo zdjęć w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie , pojazdu do konwersji jeszcze nie mam , ale jak znam życie to jak kupię i się zabiorę to go wydadzą wredne żółte ludziki tak mnie zrobili z konwersją Pattona na  czołg saperski M728 miałem  już czołg dobrze że za ciężkie pieniądze konwersji nie sprowadziłem :D, a było blisko. Do kompletu pozostaje jeszcze Samochód Transportowo-Załadowczy na Uralu tego na pewno tak szybko nie wydadzą:mrgreen:. Pozdr. A.

• Like 1

Upsssss...🤭:zly:  Pomieszało mi się miałem na myśli samą platformę..:glupek:. Efektowna ta AGATA, ale WRE to w ogóle nie moje klimaty...:?::oops:

Model Trumpka  będzie pewnie bardzo zacny, ale cena już pewnie nie. Zachowany egzemplarz  stoi na Fortach Czerniakowskich w muzeum WP w Warszawie.  Po sklejeniu będzie to kawał pojazdu.  Poczekamy na pierwszy in-box. 

• Confused 1
Godzinę temu, Pitt35 napisał:

Ale przyznaj się Jacku że jak by wydali P-15 to byś posklejał w ulubionych barwach 😀

Ależ oczywiście Piotrze bez zbędnej zwłoki. R-118 w barwach 52 krozp również.😎

Godzinę temu, Pitt35 napisał:

Ale przyznaj się Jacku że jak by wydali P-15 to byś posklejał w ulubionych barwach 😀

niezłe radary wydaje Z&Z Model ale to w 1:72   , a świetną Danusie to zrobił kiedyś Marudek

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Model Trumpka  będzie pewnie bardzo zacny, ale cena już pewnie nie........

na pewno tańszy niż konwersja  :mrgreen:

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Zachowany egzemplarz  stoi na Fortach Czerniakowskich w muzeum WP w Warszawie

obfotografowany  :super:

sorry JFM za OFFTOP w galerii   :szczerbol:

Edited by M.A.V.
56 minut temu, M.A.V. napisał:

niezłe radary wydaje Z&Z Model ale to w 1:72   , a świetną Danusie to zrobił kiedyś Marudek

na pewno tańszy niż konwersja  :mrgreen:

obfotografowany  :super:

sorry JFM za OFFTOP w galerii   :szczerbol:

:szok: :woot:Co tu się wyprawia...?!?... 

SPOKO...:cool:

No  Kolego JFM Marudek przetarł szlak wystarczy tylko zakupić ZiŁ-a 157 K z Trumpka o takiego:
https://exito.sklep.pl/pl/p/TRUMPETER-01003-135-ZIL-157-K-Soviet-Military-Truck/3754

Do tego trochę hippsa , profili Evergreen i siatkę miedzianą o małym oku i do roboty jak znam życie to wyjdzie Ci świetny pojazd z 7ŁDD :super:. A co do tej radiostacji na Starze 660 z tym będzie trochę problemu bo nie ma na razie takiego pojazdu bazowego  w skali 1/35 ale to wszystko może się zmienić. Pozdr A.