Skocz do zawartości

Tiger I, Rye Field Model 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

meser 262 - Na pobojowisku pozostały w tym dniu (11.04) Tygrysy I - No.111 i No.F13 ; Pantera No.8 'czerwona' oraz dwa Sd.Kfz.251. 

znam to zdjecie , czesto opisywane jako pojazdy utracone w boju , widac dwa Sdk , Tygrysy i jedna Panthere. Dla mnie osobiscie  sprawca zniszczen byly wycofujace zalogi tych pojazdow niz przeciwnik.

1618991406_1.jpg.4833e3958b474480b0e16f30cd98e2b4.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bulik58 napisał:

Dla mnie osobiscie  sprawca zniszczen byly wycofujace zalogi tych pojazdow niz przeciwnik.

Straty ponieśli w walce z częścią Amerykańskiej 5.Dywizji Pancernej - trzy kilometry na północny wschód od Bückeburga.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to opisuja, ale przygladajac sie zdjeciu  gdzie Sdk stoja prawie obok siebie, w prawym widac uszkodzenia tylnej czesci kadluba , brak tylnych drzwi i slad po pozarze na kadlubie ,ale brak jakich kolwiek w poblizu . Panthera tylko pare metrow dalej , skierowana w odwrotnym kierunku , podwozie jak gdyby wkopane w ziemie, wiezyczka dcy jak gdyby oderwana od wiezy . Kilkanascie metrow dalej stoja ustawione jeden za drugim dwa Tigry , uszkodzenia nie widoczne. Zastanawia mnie tylko ponizsze zdjecie , Tygrys stoi w otoczeniu drzew i krzakow , natomiast na zdjeciu grupowym wydaje sie  iz stoja w polu. Reasumujac : sladow walki i uszkodzen brak  , poza 251, dlatego stawialbym iz to zalogi przyczynily sie do tych uszkodzen. Zalogi Shermanow  bardzo chetnie przypisywaly sobie zniszczenie wrogich czolgow, zwlaszcza Tygrysow. Podobnie robili tankisci z RKKA ,  na Luku Kurskim natlukli tyle Tygrysow ( rownierz  na odcinkach frontu gdzie ich wogole nie bylo ) ze gdy je policzono  to okazalo sie iz Niemcy  takiej ilosci nie mieli . Ale to tylko moja teoria . Dzieki meser262 za  przyblizenie tematu .

 

....9.jpg.eb40ea58db047b7b6569412d46b64b1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 04:33, bulik58 napisał:

Dla mnie osobiscie  sprawca zniszczen byly wycofujace zalogi tych pojazdow niz przeciwnik

Nie przyszło Ci do głowy, że pojazdy zostały zholowane na cmentarzysko?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 08:32, bulik58 napisał:

Pan Bog kara ludzi na rozne sposoby ,jednych wczesniej drugich pozniej . Ten przypadek wskazuje na bardzo wczesny okres

Pomału moja cierpliwość się wyczerpuje. Co z Tobą jest nie w porządku? Odreagowujesz rzeczywistość na forum? Twój wpis powinienem zgłosić do admina- dostałbyś wolne od forum, to może byłby to dobry czas na przemyślenia, ab zrozumieć, że kpinami, szyderstwem i aluzjami autorytetu tutaj nie zbudujesz. Budujemy tutaj modele- coś Ci się nie podoba, nie zgadzasz się, to napisz rzeczowe argumenty- chcesz się dowartościować, to idź gdzie indziej- miejsca w internecie jest dużo. Tutaj już nie jeden raz udowodniłeś, jak w rzeczowej dyskusja potrafisz podwinąć kitę i czmychnąć😃

Jesteś na forum 10 lat, cz pokazałeś tutaj jakąś galerię, jakiś warsztat?

Pojawiasz się razem ze Spotterem, gdzie Ty, tam i on i na odwrót-  śmiem przypuszczać, że, jesteś tylko jego multi-kontem.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Hm. Skusiłem się na ten model, bo historia ciekawa, ale ze zrobieniem poprawnego egzemplarza ( gł. malowanie )  nie będzie łatwo.  Co firma to inne malowanie tych samych  tygrysów  :) .   Czy wystarczy  tylko gąsienice na wczesne zmienić  i można coś zwykłego zrobić  z tego zestawu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnrambo napisał:

 Czy wystarczy  tylko gąsienice na wczesne zmienić  i można coś zwykłego zrobić  z tego zestawu ? 

W zasadzie tak, ja swój drugi egzemplarz wręcz na mid-a przerobiłem:

 

_DSC6239.thumb.JPG.1f370a6b641e76d156169541cdb91e19.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moje zdanie jest podobne jak u Spottera. 

Merytorycznie się nie wypowiadam, bo nie ma sensu udawać, że wiem więcej niż przeciętny sklejacz na temat Tygrysów itp. 

 

Uważam, że malarsko można wyciągnąć więcej. Tylko w tym przypadku jest to w przestrzeni przekonań lub gustu. 

Jednym się będzie podobał taki jak jest innym marudom (jak ja i Spotter będzie mało).

 

Może to być tez kwestia tego, że ileśtam tych Tygrysów już się widziało i człowiek chciałby jakiegoś efektu wow na siłę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 5.11.2020 o 15:12, Seb napisał:

@Pan_na_Zulawach aż słów mi zabrakło więc tylko to - 🥴

Od dzisiaj będziesz rozmawiać Tylko z moimi prawnikami. :)

 

A co do modelu - bardzo mi się podoba delikatny kamuflaż. Te bijące po oczach mocne kolory mnie nigdy nie przekonywały. 

 

Czy merytoryka ma aż tak duże znaczenia? To jest model to jest coś co ma przypominać pojazd, okręt, czy co tam sobie zażyczymy. Ważne jest aby wyglądało ładnie. Jak będzie oceniać ten model ciocia która wpadnie w odwiedziny, to ja mam to gdzieś, czy śrubki będą w odpowiedniej odległości, ważne aby były ładnie wyeksponowane. 

Zluzujcie Panowie, to ma być hobby, zabawa :)

Edytowane przez Knjaz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Knjaz napisał:

 

 

Czy merytoryka ma aż tak duże znaczenia? To jest model to jest coś co ma przypominać pojazd, okręt, czy co tam sobie zażyczymy. Ważne jest aby wyglądało ładnie. Jak będzie oceniać ten model ciocia która wpadnie w odwiedziny, to ja mam to gdzieś, czy śrubki będą w odpowiedniej odległości, ważne aby były ładnie wyeksponowane. 

 

Jeśli chcesz się wykazać twórczo i ma być ładnie, to maluj jakieś dzbanki albo inne takie. Jeśli budujesz model, czy też replikę, jak zwał tak zwał konkretnego pojazdu, to model taki może być ładny, ale w pierwszej kolejności ma przypominać oryginał w  skali 1:1. Oczywiście są dziedziny modelarstwa, gdzie można się wykazać malarsko bez większego oparcia o oryginał... Mam nadzieję, że autor wątku wybaczy mi moje trzy grosze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wybaczy, to w końcu jest forum i cieszę się, że każdy może się tutaj wypowiedzieć, przekazać swoją opinię. 

Mówisz, aby malować dzbanki, może i tak, spróbuję któregoś dnia, ale nie wiem, czy na glinie się przyjmie weathering. To będzie wyzwanie. 

Jeżeli ktoś lubi czas spędzać na poprawianiu kształtu wieży, to droga wolna, bo to jego hobby, aczkolwiek ja bym się nigdy na to nie zdecydował. Życie takie krótkie... ☺ 

Nie wiem, czy odebrałeś mój post tak, jak go napisałem - czerp z tego hobby przyjemność tak, jak uważasz, a będziesz zasypiał z uśmiechem na ustach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.