Skocz do zawartości

Francja 1940


Marek62

Rekomendowane odpowiedzi

użyłem do malowania  humbrol 98 choclate, hataka gris bleu fonce i khaki francais.Kolor khaki hataki wydawał mi sie za jasny i domieszalem troche hataki 016 dark green. przy malowaniu blocha 152 potrzebowalem jeszcze koloru terre de siene, który uzyskałem mieszajac humbrole 29,94 i 121. A kamuflaze francuskie to niezła zagadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marek62 napisał:

Mam w planach bregueta 693 i poteza 63-11. 

 

Jeszcze by się przydał D-510, Arsenal VG-33/6/9 a do kompletu Breguetów jeszcze Amiot143, Bloch 174, 200,-210, Leo451 i Potez 540 i masz praktycznie wszystkie żabojady 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wszyscy chwalą a je będę ten niedobry.Ciekawa kolekcja ale gdzie jest kolor zielony ja się pytam?Zbyt monotonnie to wygląda a urok francuskich samolotów polega właśnie na różnorodności malowań.To nie jest nudny "Polski khaki".  Wszystkie modele oprócz Blocha  pomalowane tym samym zestawem kolorów.Koloru Chocolet nie używano na myśliwcach tylko na nocnych bombowcach.Na myśliwcach używano koloru Burnt Fonce a to inny kolor.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, myszaty napisał:

Pytasz o ten ,,wściekły"  vert? 🤣.

Ja myślałem że się ktoś erbnął mieszając ten kolor....😉🤪

Niestety nikt się nie erbną.To etatowy  kolor kamuflażu i to w dwóch odcieniach.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że to twoje modele i malujesz je tak jak uważasz za słuszne.Możesz nawet na beżowy róż.Ja zgłosiłem tylko swoje uwagi .Możesz je olać i też będzie ok.Zobacz na stronie Bilmodel.Teraz wypuścili serię farb do "Francuzów" opartą na oryginalnym wzorniku.Są też zdjęcia  samego wzornika.Polecam też stronę IPMS Stockholm z tabelami kolorów.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Men masz całkowitą rację, jego modele to niech sobie maluje nawet na fioletowo w żółte groszki, aby sprawiało to radość i zadowolenie. Ja też nie zaliczam się do modelarskich ortodoksów, nie liczę nitów, nie poprawiam brakujących mikrometrów, swoje modele pędzluję starymi Humbrolami o jak dla mnie 👍👍👍.

Ale IPMS Sztokholm to lepiej niech opracuje wzornik kolorów do swoich SAAB-ów i innych wynalazków z Trzema Koronami, bo mieli trochę fajowych sprzętów latających a wiadomości na ten temat mało i słabo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi  przyjmuje i stronę Bilmodel napewno obejrze. Tak jak jmx62 nie licze nitów,  a kolory jeżeli do konca nie wiadomo jakie mają być to szukam w necie, czasami rózne zródła  podaja rózne wersje i z tego cos wybieram. Efekt mi sie podoba lub nie w kazdym razie również poszukiwania malowan tez jest ciekawe, zawsze mozna sie czegos nowego dowiedziec.

Wrzucam 2 fotki blocha 152 z mistercrafta z zastosowaniem <dziwnego zielonego z Hataki>, którego troche przyciemniłem

IMG_20201213_093214.jpg

IMG_20201213_093142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmx62 napisał:

aby sprawiało to radość i zadowolenie.

O to chodzi w każdym hobby.

 

44 minuty temu, Marek62 napisał:

Tak jak jmx62 nie licze nitów

Witam w klubie.Ja po bez mała 40 latach sklejania  dowiedziałem się po jakim kątem były koła w Fw 190

 

Godzinę temu, jmx62 napisał:

Ale IPMS Sztokholm to lepiej niech opracuje wzornik kolorów do swoich SAAB-ów i innych wynalazków z Trzema Koronami, bo mieli trochę fajowych sprzętów latających a wiadomości na ten temat mało i słabo.

Moja działka to " druga" wojna a na odrzutowcach się nie znam to się nie wypowiadam.

 

47 minut temu, Marek62 napisał:

Wrzucam 2 fotki blocha 152 z mistercrafta z zastosowaniem <dziwnego zielonego z Hataki>, którego troche przyciemniłem

Hataka to w ogóle te kolory to ma dziwne.Mam ten zestaw i nawet jeden model nim wymalowałem.Dziwnym zbiegiem okoliczności też Blocha 152.:hmmm:

Połasiłem się na kolory opracowane przez Bilmodel i zobaczymy co wyjdzie.

Przy okazji sklejania D-520 zacząłem się lekko "zagłębiać" w temat malowania "francuzów" bo trochę ich jeszcze będzie i dlatego moja uwaga.Myślę że się nie obraziłeś .Może przy okazji naszej dyskusji ktoś z tego skorzysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

 

Moja działka to " druga" wojna a na odrzutowcach się nie znam to się nie wypowiadam.

Ale szwedzki lotnictwo to nie tylko SAAB-y odrzutowe Lansen, Draken, Viggen czy Gripen, to też i lotnictwo drugowojenne, Gladiatora, Re-2000 itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.