Skocz do zawartości

Wrzesień 1939 inaczej. Rozdział 2.


FLECZER

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Baas ArK napisał:

PS. Z tym "Leksykonem" to tylko chciałem pomóc, a wyszło jak zwykle...

No bez przesady 😉 Tytuł w tej książce jest edytorsko mylący. Tak jakby dotyczył 3 pojazdów a nie w zasadzie jednego. Co do literatury brakuje mi takiego zestawu 😂

Fotka z google.

 

6a9bb34e46a5a1c7d630492145c6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofia "zero waste" w wydaniu modelarskim. Z ekonomicznego punktu widzenia totalnie pozbawiona sensu zwłaszcza przy tak tanich modelach jak FtF. W moim przypadku idealne do bezstresowego dłubania "na kolanie" w długie zimowe wieczory przy jakimś serialu 😂. Elementy zebrane z kilku już zakończonych projektów posłużą jako podstawa do budowania "słonia". Marzy mi się jeszcze pług jaki widziałem na kilku modelach w sieci. Kadłub zacząłem nawiercać pod kulki imitujące śruby.

W malarni też coś się dzieje. Możliwe że do końca tygodnia pojawi się wreszcie jakąś galeria.

IMG_20210110_165559.jpg

IMG_20210110_165721.jpg

IMG_20210110_165920.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam od dłuższego czasu Twoje warsztaty. 
 Super robota. Pytanie odnośnie kolorku na Pz.I czy oby czasem nie za jasny? Szkopski panzergrau był bardzo ciemną barwą, a ten Twój wygląda bardziej jak biały niż szary. Ale to tylko moje odczucie.
Ps. Co do publikacji: boforsa mam na sprzedaż. Jak jesteś zainteresowany napisz PW. Zobaczę też czy nie mam tego fiata zduplikowanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 72 wszystkie kolory są za jasne bo robi to skala choć są tacy co kolorów nie skalują , a wtedy germańce wręcz czarne wychodzą i to dopiero groteskowo wygląda.A robota pierwsza klasa czekam na koniec z Renault szkrabami pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się podoba. Kolory tak jak pisze OLO. Zresztą to dopiero baza. Panzer I będzie ciemniejszy. Odnośnie renowek to to jest etap w którym zaczynam się bać żeby nie spieprzyć (zwłaszcza rumuński) i dlatego zabieram się za to jak pies do jeża. Zastanawiam się czy kamo na polskim malować pędzlem czy maskować i aero. Ma być trójbarwne z czarną obwódką.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malowania nici. To znaczy domalowałem krzyż na r-35 ale jestem powiedzmy delikatnie mało zadowolony z efektu. Będę poprawiał.

Buduje się natomiast 7TP.  dziś powinienem zakończyć rzeźbę gąsienic i sam pojazd będzie gotowy. Zostanie do zrobienia pług.

IMG_20210117_104415_HDR.jpg

IMG_20210117_104426_HDR.jpg

IMG_20210117_104442_HDR.jpg

IMG_20210117_120319.jpg

IMG_20210117_120125_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 23:52, FLECZER napisał:

Cieszę się że się podoba. Kolory tak jak pisze OLO. Zresztą to dopiero baza. Panzer I będzie ciemniejszy. Odnośnie renowek to to jest etap w którym zaczynam się bać żeby nie spieprzyć (zwłaszcza rumuński) i dlatego zabieram się za to jak pies do jeża. Zastanawiam się czy kamo na polskim malować pędzlem czy maskować i aero. Ma być trójbarwne z czarną obwódką.

Maskuj. Ja swojego R-35 z S-Modelu też maskowałem, tylko poszedłem na łatwiznę z czarnymi paskami. Pomalowałem mazakiem i przy nakładaniu Sido rozmył się. Trochę podratowałem, ale nie wyglądało to już tak dobrze jak przedtem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 15:23, GreGG24 napisał:

Maskuj. Ja swojego R-35 z S-Modelu też maskowałem, tylko poszedłem na łatwiznę z czarnymi paskami. Pomalowałem mazakiem i przy nakładaniu Sido rozmył się. Trochę podratowałem, ale nie wyglądało to już tak dobrze jak przedtem. 

Będę maskował. Linie zawsze robiłem z dobrym efektem olejnym humbrolem i pędzlem 000 i tak zrobię również tutaj. Na razie miałem jednak ograniczony dostęp do "malarni". Oba 7TP potraktowałem farba w celu wyłapania niedoskonałości. Pojawiło się niestety trochę kwiatków z którymi walczę. Niebawem mam nadzieję że pojawi się pług. Działam również z ostatnim mam nadzieję vikersowatym złomem FtF. Będzie z tego t-26 w dość nietypowej konfiguracji. Starszy typ kadłuba ale z wieżą stożkową, anteną ramową i reflektorami nad armatą. R-35 z wieżą t-26 doczekał się kalkomanii. Fiaciki jak tort któremu brakuje wisienki. Wciaż nie uważam by były skończone

IMG_20210125_181855.jpg

IMG_20210125_182458.jpg

IMG_20210125_181914.jpg

IMG_20210125_181929.jpg

IMG_20210117_201106.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 19.01.2021 o 15:55, FLECZER napisał:

Skończyłem. Jutro spróbuję zrobić ładne fotki do galerii

IMG_20210119_155002_HDR.jpg

IMG_20210119_155016_HDR.jpg

IMG_20210119_155026_HDR.jpg

 

Jesteś pewny tego żółtego paska? W dostępnych w Internecie źródłach wszędzie występuje jako niebieski. Akurat też go montuję, więc wolę nie sp*****yć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GreGG24 napisał:

 

Jesteś pewny tego żółtego paska? W dostępnych w Internecie źródłach wszędzie występuje jako niebieski. Akurat też go montuję, więc wolę nie sp*****yć.

Tak. Odsyłam do dyskusji w temacie ,,Oznaczenia czołgów rumuńskich 1941-45'' w dziale 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, FLECZER napisał:

Tak. Odsyłam do dyskusji w temacie ,,Oznaczenia czołgów rumuńskich 1941-45'' w dziale 1:1

 

Widzę. Z żółtym na tym niszczycielu czołgów nie ma co dyskutować. Ale na R-35 jak te ze zdjęcia z Odessy zrobię jednak niebieski, jak na czołgu z muzeum w Bukareszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
13 godzin temu, R_Mazzi napisał:

Fajne szkraby! 

W jaki sposób robisz nity? Bardzo ładnie i przede wszystkim równo Ci wychodzą. 

Cieszę się że się podobają.

Używam zestawu ze zdjęcia.

- kulki BGA w różnych rozmiarach

- klej CA

- igły lekarskie

Igłą w plastiku nawiercam dołki. Zwykle kolejnego dnia wklejam kulki. Nakładam igłą kulki umoczone w CA w dołki. Wymagana precyzja i cierpliwość. Po okulkowaniu model warto pomalować podkładem. To wzmacnia mocowanie kulek i pokazuje miejsca do poprawy. Kulki nakładamy na modelu który wszystkie inne elementy ma gotowe bo obróbka może spowodować oderwanie kuleczek. Na już ostatecznie pomalowanym i gotowym do publicznych pokazów modelu kulki trzymają się pewnie. Mi przynajmniej nigdy nie odpadły.

Temat na chwilę odstawiony bo nie mam możliwości malowania a dodatkowo szykuję ,, kolekcję brytyjską''. FtFy do niej nijak nie pasują 😁

 

 

IMG_20210403_121146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Malarnia zamknięta i robi mi się niezły ogonek do niej. Szkoła online spowodowała że nie mogę korzystać z biurek dzieci a swojego jeszcze jakiś czas mieć nie będę. Mam do pomalowania blisko 70 modeli. Zdjęcie gablotki ,, roboczej" wstawiam jako dowód. Dwie górne półki model przy modelu, jeden za drugim czekają na malowanie lub dokończenie malowania. Żeby nie zrywać z modelarstwem dużo sklejam.

Nowy warsztat kolegi Klapoucha z Oplem Blitz wzbudził u mnie sentymentalne wspomnienie jednego z moich archaicznych skreczy. 

Postanowiłem chwycić za skalpel, pilnik i działam. Od razu zaznaczam że to żadna konkurencja czy rywalizacja z kolegą. Zwłaszcza że nie mam pojęcia kiedy go pomaluję 🙄

Pacjent to typowy bezwypadkowy składak z Niemiec 😁 Rama i część zawieszenia, koła Roden, maska i przednie błotniki Airfix (przerobione z 1/76 na 1/72), paka i tylne błotniki IBG oraz flak 30 oczywiście z FtF. Przedni zderzak wycięty z mojego zabytkowego skreczu. Plan to mocno styrany, może porzucony pojazd oznaczony palemkami.

Będzie sporo szlifowania, dorabiania brakujących elementów.

Mam też prośbę. Mam wrażenie że mój Blitz stoi ciut za nisko jak na pojazd operujący na pustyni. Zawieszenie jest sklejone dokładnie tak jak wskazuje Roden. Jak myślicie zwiększyć mu prześwit i przerobić na 4x4???

 

IMG_20210417_115628.jpg

IMG_20210417_122646_HDR.jpg

IMG_20210417_122708_HDR.jpg

IMG_20210417_122751_HDR.jpg

IMG_20210417_122818_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FLECZER napisał:

Pacjent to typowy bezwypadkowy składak z Niemiec 😁 Rama i część zawieszenia, koła Roden, maska i przednie błotniki Airfix (przerobione z 1/76 na 1/72), paka i tylne błotniki IBG oraz flak 30 oczywiście z FtF. Przedni zderzak wycięty z mojego zabytkowego skreczu.

Niemiec płakał jak sprzedawał?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem drobne postępy. Niby opel a jednak Quatro. Brakuje jednego wałka i wygładzenia całości. Jestem w trakcie tapicerowania kanapy. Reflektorów nie będę rozwiercać bo chce mieć na nich pokrowce zaciemniające. Grill to kopia rodena wykonana z milliputa za pomocą bluestuffu.  

IMG_20210418_110130.jpg

IMG_20210418_110149.jpg

IMG_20210418_110325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jarekk napisał:

Z armatką to byłbym ostrożny. Budowa ramy PF 508 nie dawał możliwości prostego montażu haka.  Z hakiem to bardziej bym się słaniał do furgonu 508/518.

Dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu. Furgon będzie samotny 🙄

 

40 minut temu, Adamerio napisał:

Ten słup ogłoszeniowy to jakaś samoróbka czy gotowiec? Bardzo fajnie wygląda^^ :) 

Parafrazując słowa mojego wielkiego idola: ,,Aby wykonać słup ogłoszeniowy potrzebujemy:" uszkodzone gwoździe antykradzieżowe z zabezpieczeń sklepowych różne rodzaje(niczego nie sugeruję...ja pracuję w sklepie 😉), rolkę po papierze z kasy fiskalnej, można jeszcze dorzucić 20gr. Przycinamy, sklejamy, malujemy i oblepiamy plakatami i gotowe 😎

IMG_20210418_113913.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.