Skocz do zawartości

F-111 Aardvark w miniaturze


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kiedyś kupiłem na targach FB-111A bo jeszcze wtedy nie byłem do końca w temacie... A potrzebuję F-111A z Wietnamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, pmroczko said:

A ja kiedyś kupiłem na targach FB-111A bo jeszcze wtedy nie byłem do końca w temacie... A potrzebuję F-111A z Wietnamu.

Najprościej będzie chyba znaleźć jakiegoś EF-111 (były one przebudowane z F-111A) i zrobić z nich małego Frankenvarka 2. Bo F-111A to nie łatwo dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pmroczko napisał:

A ja kiedyś kupiłem na targach FB-111A bo jeszcze wtedy nie byłem do końca w temacie... A potrzebuję F-111A z Wietnamu.

 pozwolę sobie zapytać.  Modyfikacja wlotu jest łatwa, a  jeżeli skrzydła nie byłyby problemem to, który wietnamski ?

F-111A  z  początkowego okresu z klasycznym ładunkiem

F-111A.thumb.jpg.5fd63e7dd31b998816ed2eb52e4bc4de.jpg

czy może późniejszy z Linebacker II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wielkie dzięki za propozycje!

Czyli co - biorę mojego FB-111A, wymieniam w nim skrzydła na krótsze (np. z EF-111) i przerabiam wloty powietrza na takie bez odsysania warstwy przysciennej - i już?

 

@vark- tu jeszcze nie jestem zdecydowany, ale taki z "literkami na ogonie" wygląda dla mnie jakby lepiej...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pmroczko said:

Cześć!

Wielkie dzięki za propozycje!

Czyli co - biorę mojego FB-111A, wymieniam w nim skrzydła na krótsze (np. z EF-111) i przerabiam wloty powietrza na takie bez odsysania warstwy przysciennej - i już?

 

@vark- tu jeszcze nie jestem zdecydowany, ale taki z "literkami na ogonie" wygląda dla mnie jakby lepiej...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

@pmroczko Właśnie patrzę na Scalemates na oznaczenia ramek w EF-111 i wygląda na to że jest tam wszystko co potrzebne aby zbudować F-111A (oprócz uzbrojenia). Jeśli reflekujesz to mam gdzieś jeszcze takiego Ravena, którego chętnie wymienię na FB-111 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie myślałem, że żal "psuć" taki rzadki zestaw... A podesłałbyś linka do scalemates na ten zestaw który masz na wymianę?

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.scalemates.com/kits/hasegawa-51593-ef-111a-raven--122109

Uprzedzam że kalki do Electric Fox-a są trochę posklejane, ale do F-111A ich nie potrzebujesz 😉

 

Ew. mam  gdzieś jeszcze jednego EF-111 (chyba https://www.scalemates.com/kits/hasegawa-51593-ef-111a-raven--122109) w stanie "miętowym" ale tego raczej lepiej sklejić jako Ravena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie macie świadomość, że ramka "D" z Ravena  i ramka z "D" z F-111A to dwie  różne ramki?  Bardzo podobne, ale różne tak jak różne są oba samoloty. Oczywiście parę minut pilnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś trochę rozwinąć tę kwestię? Albo może masz lepszy pomysł jakby tu z mojego FB-111 F-111A wykręcić?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, o tym nie wiedziałem.

Jeśli masz model F-111A to chętnie zobaczę całą ramkę. Ten typ kadłuba jest w przepaku Hobby2000 ale części D6 i D7 są inne. Na tej aukcji też jest coś nie tak, ramka D wygląda jak ramka C, chodzi mi o części nr D6 i D7, są inne niż powinny być według instrukcji i zdjęć.

Edytowane przez grrzesiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @vark za poprawkę. Tak to jest jak ma się pod ręką tylko scalemates a nie zestaw ze schowka :)

 

Co  do F-111A jest jeszcze opcja Italeri jeśli ma to być OOB. Model prostszy/uboższy od Hasegawy, ale łatwiej dostępny, a formy pochodzą od ESCI więc nie są najgorsze. Dodatkowo można zbudować otwartą kabinę oraz uzbrojenie jest poprawne dla Wietnamu (M-117). 

 

Albo lobbing u Hobby 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję koledze Vark za pomoc i fotki.

Na ten moment, dla mnie, opcja pilnika wydaje mi się najbardziej optymalna  jeśli chodzi o stosunek efektu do kosztów.

Można jeszcze poszukać wersji Hase C/G bo miała chyba podwójne wypraski, to jest ramkę C i D.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, grrzesiek28 said:

Bardzo dziękuję koledze Vark za pomoc i fotki.

Na ten moment, dla mnie, opcja pilnika wydaje mi się najbardziej optymalna  jeśli chodzi o stosunek efektu do kosztów.

Można jeszcze poszukać wersji Hase C/G bo miała chyba podwójne wypraski, to jest ramkę C i D.

 

Wersja C/G ma wydłużone skrzydło F-111C /FB-111 (F-111G to FB-111 które przeszły z SAC do TAC).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info. Przyda się :)

Moja wina bo poszedłem skrótem myślowym. 

Chdzilo mi o to, że mając wersję EF-111 można poszukać F-111C/G Hasy i podebrać ramkę D a i tak zostaje nam kompletny model wersji F-111G.

Biorac wypust Hobby2000 i wypraskę z niego, reszta modelu będzie stanowić tylko części zapasowe. 

Edytowane przez grrzesiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, vark said:

Jak już koledzy napisali najlepsza /najtańsza opcja dla F-111A to Raven i robótki ręczne.

Dla leniwych (czyli dla mnie)

 

F-111C-G..jpg.0490b90ce5a797252fa6d36e7c0b4750.jpg

gdzie są dwie dolne części z kadłubem (ramki C i D)

 

 

 

Chyba prędzej znajdziesz F-111A niż tego cudaka na wolnym rynku 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolega mirage 3 napisał bardzo dobrą recenzję kokpitu firmy Reskit naprawiającego błędy w obrębie kabiny w modelu F-111E firmy Hobby Boss w skali 1/48. Warto się z recenzją zapoznać i może się komuś przydać przy budowie Aardvarka w skali 1/48. Recenzję znajdziecie pod tym linkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.