Skocz do zawartości

F-111 Aardvark w miniaturze


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, AnatolPigwa napisał:

Jakbyś składał FB-111, to jest jeszcze opcja dwukolorowego kamuflażu "Dark Vark":

http://www.fb-111.net/images/68-0239-380.jpg

 

ewentualnie  trójkolorowego a la Europe 1:

 

68-0242-5091.jpg (900×590) (fb-111.net)

 

 

 

 

Ten biały na spodnich powierzchniach fajnie wygląda ale w kwestii malowania szukam jakiś jeszcze ciekawszych i oryginalnych malowań.  Malowania prototypów jak i maszyn eksperymentalnych są najciekawsze no i jeszcze to na 200 lat USA. Szkoda, że malowanie czerwonego F-111 okazało się niestety ale nieprawdziwe :(. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos F-111E, ten malowany na szaro jest Tobie znany?

 

Cytat z arcforums:

 

Its F-111E 68-0050 the first AMP updated jet,it was painted overall gunship grey in 1990 at the same time as the 'new' F-111G's and some F-111D's,flew 1 Desert Storm combat mission on the 25 Febuary 1991 from Incirlik.

It was assaigned to the 77th TFS

When it returned to Upper Heyford it was repainted in the more usual green/tan scheme.As shown below in 1992

 

 

 

Na dstorm.eu znajdziedz zdjęcia tej maszyny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś tak chwalipoatowo. Dwa Aaedvarki z Academy w 48. Model w pudełku z Italeri jest w pudełku zastepczymi i wersji A a nie E ale ciekawostką jest to, że  włoski producent pakuje wersję E ale to nadal te same wypraski Academy :). A jak Wy Koledzy oceniacie zestawy Aardv firmy Academy ? 

8688E8E5-7E0B-4F41-8757-E6A67DED761B.jpeg

E7D05698-5757-434A-8EDB-361B43E621E5.jpeg

155667C0-17DF-4944-8A1E-190AAF5616E8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, AnatolPigwa napisał:

Jaką to ma kubaturę? Już w 1:72 to taka świnka sporo miejsca zajmuje a w 1:48 to chyba gablota na zamówienie musi być robiona.

Powiem jedno - jest duży... Gablota na model mile widziana. Nie mierzyłem go ale szacuję, że długość kadłuba to około 40 -45 cm ale mogę się mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkościowo... jest duży, tak jak Staryfajter pisze, około 45 cm, jak dodamy stateczniki, to nawet więcej. Mam wciąż w pudle E z Italeri/Academy - w czasie, gdy go kupowałem był już na rynku model z Hobby Bossa, ale napaliłem się na mechanizację skrzydeł 😉  I tak sobie leży i czeka, aż się za niego zabiorę 😉 w stosunku do Hobby Bossa ma poprawniejszy profil owiewki kabiny (wiatrochronu? 😉 ) i poprawną ilość "wypustek" przy osłonie dyszy(powinno być 6, a nie 5 jak dał HB). Wnęka podwozia głównego - za płytka i uproszczona, pewnie jeszcze trochę by się znalazło za i  przeciw 😉 Hobby Boss też leży grzecznie w pudełeczku (F-111E i EF-111A ), a że szkoda mi jednego i drugiego z folii wyjmować, nie pokusiłem się o bezpośrednie porównanie 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wojtu204 napisał:

Wielkościowo... jest duży, tak jak Staryfajter pisze, około 45 cm, jak dodamy stateczniki, to nawet więcej. Mam wciąż w pudle E z Italeri/Academy - w czasie, gdy go kupowałem był już na rynku model z Hobby Bossa, ale napaliłem się na mechanizację skrzydeł 😉  I tak sobie leży i czeka, aż się za niego zabiorę 😉 w stosunku do Hobby Bossa ma poprawniejszy profil owiewki kabiny (wiatrochronu? 😉 ) i poprawną ilość "wypustek" przy osłonie dyszy(powinno być 6, a nie 5 jak dał HB). Wnęka podwozia głównego - za płytka i uproszczona, pewnie jeszcze trochę by się znalazło za i  przeciw 😉 Hobby Boss też leży grzecznie w pudełeczku (F-111E i EF-111A ), a że szkoda mi jednego i drugiego z folii wyjmować, nie pokusiłem się o bezpośrednie porównanie 😉

Masz sporo racji, modele Academy mają poprawniejszą osłonę kabiny i odpowiednie bardziej dysze oraz ruchome skrzydła z przestawialnymi pylonami ale pozostaje brzydka szpara za skrzydłami, z którą należy coś sensownego zrobić by nie była widoczna przy maksymalnym rozłożeniu skrzydeł. Masz też rację w kwestii łuku podwozia głównego,

który jak na 48 wydaje się za płytki.  Przydałoby się także porównanie  nowszym zestawem Hobby Bossa.

 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 2.03.2021 o 10:51, JJ62 napisał:

Ja również małe pytanko: czy koledzy się orientują kiedy można się spodziewać ukazania się F-111 z Hobby 2000 i w jakich wersjach?

Za ok. trzy tygodni, czyli ok. Wielkanocy.  Zapowiedziane wersje to  F-111 D/F i F-111F Desert Storm Limited Edition (cokolwiek to znaczy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
3 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Bardzo fajny model Ravena czyli kochane ESCI w pudełku Italeri. Mimo wieku nadal model wartościowy i piękny :). 

Hasegawe robiłem a ESCI jest prostszy w budowie i ruchowe skrzydła robią robotę do zdjęć na lotnisku lubię bawić się ruchomymi skrzydłami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Jak podaje kolega Rudy0007 Aardvarki w 72 z Hobby 2000 już są w sprzedaży ale na mojehobby.pl jeszcze ich nie znalazłem.  Gdzie ktoś się z nimi spotkał ?

Zobacz moje, bardzo podobne pytanie w wątku Nowości w 1/72. Ja już swoje zamówiłem 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Jak podaje kolega Rudy0007 Aardvarki w 72 z Hobby 2000 już są w sprzedaży ale na mojehobby.pl jeszcze ich nie znalazłem.  Gdzie ktoś się z nimi spotkał ?

Nie ma ich jeszcze u dostawcy, więc i nie ma w MH. Cała reszta, która już powstawiała nowe zestawy do sklepów, robi przedsprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Focus napisał:

Hasegawe robiłem a ESCI jest prostszy w budowie i ruchowe skrzydła robią robotę do zdjęć na lotnisku lubię bawić się ruchomymi skrzydłami.

W przypadku modelu ESCI aktualnie Italeri powinno się coś zrobić z tą wiejącą dziurą w kadłubie chowającą skrzydło. Brzydko to wygląda w przypadku modelu z rozłożonymi skrzydłami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji to modelu F-111A firmy italeri 1232 rozkład plam kamuflażowych jest taki jak w F-111F i to jest błąd.

General_Dynamics_F-111F_Aardvark,_USA_-_Air_Force_AN1652157.jpg

 

050322-F-1234P-007.JPG

 

IMG_20210402_003107.png

Edytowane przez Focus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Italeri od 2019 roku odgraża się że wznowi ten model tak więc spokojnie będzie prędzej czy później na pewno z dużo lepszymi kalkomania mi niż ten oferowany na allegrolokalnie tylko cena pewnie będzie oscylowała w granicach 149 zł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.