Skocz do zawartości

F-111 Aardvark w miniaturze


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie komuś zależało na otwartej kabinie lub tych bombach M117 które są w tym zestawie.

 

A swoją drogą to ciekawe jak to się czasem dzieje na aukcjach. Czasami ceny są z kosmosu, a czasami można w przeciągu miesiąca za takie 300 PLN (ok to było na e-bayu więc za równowartość 300 PLN w €) kupić FB-111 oraz EF-111 Hasegawy i ww Italerkę. (Tak, chwalę się ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AnatolPigwa napisał:

Pewnie komuś zależało na otwartej kabinie lub tych bombach M117 które są w tym zestawie.

 

A swoją drogą to ciekawe jak to się czasem dzieje na aukcjach. Czasami ceny są z kosmosu, a czasami można w przeciągu miesiąca za takie 300 PLN (ok to było na e-bayu więc za równowartość 300 PLN w €) kupić FB-111 oraz EF-111 Hasegawy i ww Italerkę. (Tak, chwalę się ;))

Kwestia szczęścia i (nie)przypilnowania przez innych kupujących - sam przegapiłem, ale też i utrafiłem kilka atrakcyjnych ofert (nie F-111 akurat), tylko po to, żeby zobaczyć później jak te modele schodzą za o wiele większe pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sklepie Moje Hobby w

Zabrzu kupiłem tego pięknisia w wersji F. A miesiąc planuję kupić drugi zestaw ale w wersji D/F w malowaniu z operacji Eldorado Canyon. Model drogi bo w cenie 189 złotych ale wypraski są doskonale i to wynagradza tą paskudnie wysoką cenę (dla porównania najnowszy Tomcat z Fine Molds w 72 to cena podobna około 190 złotych a model zdecydowanie nowszy). Aardvaki z Hasegawy drogie są jak pieron ale są piękne :).

099830DD-7B36-4245-A33F-C59519055E8D.jpeg

5A420939-DE3E-4205-97E6-ED7C9C806C5B.jpeg

3BFC8041-D05C-4013-B409-933AAE9EA991.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wojtu204 napisał:

W MojeHobby, w sklepie internetowym, możesz zrobić rezerwację modelu-po wpłacie 20% ceny masz "zaklepany" na 51 dni. To tak w razie, gdybyś chciał uniknąć sytuacji, że Ci wykupią upatrzony model, bo akurat w tym momencie masz inne wydatki 😉 

Ja akurat mam odłożonego drugiego Aardvarka D/F ale to dopiero będę odbierał go w przyszłym miesiącu. Natomiast w Mojehobby też można zaklepać model no ale wpłatę zrobić trzeba choć nie wiem czy w każdym wypadku? Mimo to model jest zajefajny i powinien się znaleźć w kolekcji każdego maniaka mrówników i maszyn z okresu zimnej wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 15:02, Focus napisał:

Italeri od 2019 roku odgraża się że wznowi ten model tak więc spokojnie będzie prędzej czy później na pewno z dużo lepszymi kalkomania mi niż ten oferowany na allegrolokalnie tylko cena pewnie będzie oscylowała w granicach 149 zł

Italeri powinno nieco zmodyfikować ten zacny model i dodać jakąś ramkę z nowym uzbrojeniem albo nowymi skrzydłami dla wersji FB-111A  bo zestaw Italeri to nadal fajna alternatywa dla bardzo drogiego zestawu Hasegawa.  Znając Italeri nawet trochę zmodyfikowany zestaw nie powinien przekroczyć ceny 100 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Staryfajter1954 said:

Italeri powinno nieco zmodyfikować ten zacny model i dodać jakąś ramkę z nowym uzbrojeniem albo nowymi skrzydłami dla wersji FB-111A  bo zestaw Italeri to nadal fajna alternatywa dla bardzo drogiego zestawu Hasegawa.  Znając Italeri nawet trochę zmodyfikowany zestaw nie powinien przekroczyć ceny 100 złotych.

FB-111A by chyba także ciut dłuższy od normalnej F-111-stki? Natomiast akurat do F-111A to nie ma chyba zbyt dużego wyboru uzbrojenia i Bomby M-117 są i tak dość unikatowym dodatkiem (fakt że mogli by dać drugą belkę). Wersja a ZTCW. przenośiła tylko "głupie" bomby , więc oprócz  wymienionych M-117 w grę wchodzą jeszcze tylko  jakieś bomby z serii Mk 8x ew. coś kasetowefo typu Rockeye. Na napalm bym nie liczył. Ew. jakaś B28,B43 lub B61 ale to raczej w dla FB-111 .

 

Ale masz rację że pożądny FB-111 z pociskami SRAM byłby jak najbardziej porządany...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AnatolPigwa napisał:

FB-111A by chyba także ciut dłuższy od normalnej F-111-stki? Natomiast akurat do F-111A to nie ma chyba zbyt dużego wyboru uzbrojenia i Bomby M-117 są i tak dość unikatowym dodatkiem (fakt że mogli by dać drugą belkę). Wersja a ZTCW. przenośiła tylko "głupie" bomby , więc oprócz  wymienionych M-117 w grę wchodzą jeszcze tylko  jakieś bomby z serii Mk 8x ew. coś kasetowefo typu Rockeye. Na napalm bym nie liczył. Ew. jakaś B28,B43 lub B61 ale to raczej w dla FB-111 .

 

Ale masz rację że pożądny FB-111 z pociskami SRAM byłby jak najbardziej porządany...

Sprawdziłem i faktycznie FB-111A był o 325mm dłuższy od F-111A dzięki czemu wzrosła pojemność zbiorników paliwa oraz posiadał większą komorę uzbrojenia.  Dlatego Italeri mogłoby mieć nieco problemów z prostą przeróbką na FB-111A no ale przecież na taką wersję C albo E czy D albo F mogliby ten zestaw w prosty sposób przerobić dodając np ramkę z nowymi wlotami TP2 i kalkomaniami. Przydałyby się jakieś kalkomanie do malowań jubileuszowych bo takie bojowe są zwyczajnie nudne i niezbyt ciekawe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/19/2021 at 11:01 PM, Staryfajter1954 said:

 

Ustrzeliłem ostatnio za dobrą cenę Prototyp "Electric Fox" Hasegawa, z tym że niestety jest problem z kalkami (o czym wiedziałem, jednak nie w jakim stopniu). Są Zob. Zdjęcia.

 

16192533337394786459264619571742.thumb.jpg.bf6d4039dea364ac3f07ab9f80ca1893.jpg

 

16192533184695247955298189264581.thumb.jpg.ec0c06b543df1cb479637f0f59b3cdae.jpg

 

16192532892937669581007162423954.thumb.jpg.b80cd4922368e4f2e1cf419bd300fc7b.jpg

 

16192534329424539544456246015902.thumb.jpg.c927e01a380655953672949937bbfd99.jpg

 

Są brązowe plamy i bibułka częściowo sklejiła się z arkuszem (sam arkusz jest w dobrym stanie) Czy ktoś ma doświadczenie z takimi kalkami? Ja trochę mam obawy czy moje doświadczenie jest wystarczająco duże by je odratować.

 

Ew. może jest ktoś zainteresowany tym modelem?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 10:38, AnatolPigwa napisał:

Ustrzeliłem ostatnio za dobrą cenę Prototyp "Electric Fox" Hasegawa, z tym że niestety jest problem z kalkami (o czym wiedziałem, jednak nie w jakim stopniu). Są Zob. Zdjęcia.

 

Są brązowe plamy i bibułka częściowo sklejiła się z arkuszem (sam arkusz jest w dobrym stanie) Czy ktoś ma doświadczenie z takimi kalkami? Ja trochę mam obawy czy moje doświadczenie jest wystarczająco duże by je odratować.

 

Ew. może jest ktoś zainteresowany tym modelem?

 

Mam ten model - instrukcja i wypraski to EF-111, a Hasegawa dołożyła tylko kalki i drobne elementy sensorów charakterystycznych dla Electric Fox. Ja zrobię to oczywiście jako EF-111, b. dobre kalki Caracala (made by Cartograf - super!) są do zdobycia np. w Martoli. 

Tak że, jak ci nie zależy na tej pudełkowej wersji to można tak...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 12:53, cody1976 napisał:

Kogoś nieźle poniosło... Nową i wypasioną kupisz za niespełna 200 złotych a ten jegomość życzy sobie za model co prawda bardzo dobry ale ustępujący Hasegawie 300 no to chyba się z koniem na głowy pozamieniał... Model Italeri jest wart może z 80 złotych i ani grosza więcej a tu 300 zeta sobie gość życzy i chyba szuka naiwnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fixer napisał:

To dla wintydżowców, oni są trochę inni... 😜

Znów kogoś popieściło, mam ten model z tej edycji kupiony za... 60 złotych... Zauważyć można, że niektórzy na modelach vintage próbują robić sobie biznes licząc na naiwność miłośników tego typ modelarstwa. Sam jestem vntydżystą ale takie oferty jednak omijam szerokim łukiem bo dla mnie to niestety ale śmierdzą naciągactwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.