Skocz do zawartości

V-156B Chesapeake Special Hobby 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nie wiem.Wiem tylko tyle że był wydawany przez Azura.Wedlug Scalemates z 2013 roku jest.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Moses napisał:

Wcisne się jeszcze na przód?

Zapraszam.Miejsce się znajdzie bo większego zainteresowania i tak nie widać.Zobaczymy w ogóle jak to pójdzie bo do 01.02 muszę się wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Moses napisał:

Wcisne się jeszcze na przód?

:haha:

Dawaj, dawaj, jakby co to się trochę posunę w boczek :mrgreen:

6 minut temu, Xmen napisał:

do 01.02 muszę się wyrobić.

A co się szykuje? wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mig napisał:

Jak taki ścisk na przodzie to ja sobie popatrzę z drugiego rzędu.

Starczy miejsca w pierwszym rzędzie. Jakoś wielkiego ścisku nie  widać. 

Na chwilę obecną to próbuje ustalić kolor wnętrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie ma jakichś specjalnych okoliczności samoloty produkowane dla Wielkiej Brytanii przed lend-lease i przed ustanowieniem standardu ANA powinny   być malowane odpowiednikami oryginalnych MAPowskich kolorów wg wzornika DuPont.  Zatem wnętrze to byłby Du Pont 71-036 Cockpit Light Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie  sprawa nie jest taka prosta.Przejrzałem parę wątków w Internecie  z budowy  i ludzie  doszukują się tam  różnych kolorów.Od kolorów którymi były malowane francuskie V -156 przez DDG używany przez Vought w robionych w tym czasie Kingfisherach po zielony używany w dostarczanych równolegle  Vindicatorach USN.Normalnie pomieszanie z poplątaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wchodziłoby w grę   gdyby samoloty zostały przejęte przez GB z innych krajów. O ile się nie mylę były zamawiane bezpośrednio. W tym czasie Anglicy powołali specjalną komisję, która rezydowała  Stanach i nadzorowała   zgodność realizacji zamówień, w tym malowania ze specyfikacją. Ta komisja uzgadniała też zamienniki kolorów zebrane  we wzorniku Du Ponta. Przy okazji - to nie oznacza,   że wszystkie samoloty dla RAF i FAA malowano koniecznie Du Pontem. Producentów farb było wielu i wytwórnie korzystały z  różnych farb. Ale wzornik był Du Ponta.  Zdarzało się, że odbiorcy (np. Belgowie) korzystali z brytyjskich standardów, ale odwrotnie - nie spotkałem się.   Jednak szczegóły malowania herbacianych 'serników' nie   są moją szczególną pasją. Mogę nie wiedzieć o  niestandardowych    okolicznościach. Piszę o ogólnej zasadzie.             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi zamieszanie z malowaniem kamuflażu.Podobno część była w kamuflażu TSS a część w kamuflażu TLS.Techmod podaje kolory DG,DE SKY.W instrukcji modelu jest podane OD, NG i LGG.Jeszcze na dodatek widziałem kamuflaż w zestawie OD,OG i SKY BLUE.Coś mi  się wydaje że dłużej będę dochodził do tego jak go pomalować niż będę go składał.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model i ciekawa dyskusja. Mam w planach zrobić Chesapeake'a z Academy i też już trochę grzebałem w temacie malowania. Łatwo nie będzie. Tutaj taka dyskusja którą sobie zapisałem, być może już widziałeś:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235068592-v-156-b1-chesapeake-interior-color-quandry/

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, barszczo napisał:

Fajny model i ciekawa dyskusja. Mam w planach zrobić Chesapeake'a z Academy i też już trochę grzebałem w temacie malowania. Łatwo nie będzie. Tutaj taka dyskusja którą sobie zapisałem, być może już widziałeś:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235068592-v-156-b1-chesapeake-interior-color-quandry/

Widziałem i dalej wiem że nic nie wiem.Sami nie wiedzą na 100%.Raczej pójdę w zieleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kolor naniesiony.Wybrałem Yellow green.Czy dobrze nie wiem bo jest straszne zamieszanie z tym.

6DNRHghl.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Xmen napisał:

Mimo praktycznie zerowego zainteresowania

Oj tam, oj tam, zaraz takie poważne aj waje .  Wielkie projekty powstają w ciszy i bez rozgłosu :mrgreen:

 

33 minuty temu, Xmen napisał:

dalszy postęp prac.

O to, to. Na razie widać że wnętrze pasuje do kadłuba :szczerbol:  Dawaj dalej, bo w drugim rzędzie już zaczynają z nudów  partyjkę brydżyka.

Edytowane przez abtb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

Wielkie projekty powstają w ciszy i bez rozgłosu :mrgreen:

 

To nie ten adres.Wielkie projekty to ktoś inny.

 

2 minuty temu, abtb napisał:

Dawaj dalej, bo w drugim rzędzie już zaczynają z nudów  partyjkę brydżyka.

Nic na to nie poradzę.Nie zamierzam się spieszyć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mimo praktycznie zerowego zainteresowania dalszy postęp prac.

 

Lepiej nie sprowadzać za dużo gości bo zaczną się czepiać, że wypustek po wypychaczach nie usunąłeś z wnętrza kabiny icon_smile.gif.c9fabb079abf2460420f21d8645112d4.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebastain napisał:

wypustek po wypychaczach nie usunąłeś z wnętrza kabiny

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że są poza "zasięgiem" wewnętrznej konstrukcji a ta po środku załapała się pod półkę ze zbiornikiem (?) Więc domniemam, że  ich zupełnie nie widać.  A usuwanie ich to była by  raczej sztuka dla sztuki.

Ale poczekajmy na interpretację autora, Może ona rozwieje obawy  estetów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, abtb napisał:

Ale poczekajmy na interpretację autora, Może ona rozwieje obawy  estetów :mrgreen:

Ja zaś nie zamierzam się tłumaczyć.Może usunąłem może nie.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.