Skocz do zawartości

H&S ultra problem


outcast696

Rekomendowane odpowiedzi

Wszytstko podokrecane szczelnie.

Powietrze dmucha normalnie.

Farba konsystencja mleka uzywam farbek od tamiya i rozcienczalnika tez od tamiya.

Moge wlac do srodka wody i sprawdzic czy bedzie tak samo?

Nie mam pojecia co jest grane nowy aero i kur.... mnie bierze.

Aero byl zapakowany ale jak zabralem sie do czyszczenia to kialem takie wrazenie jakby dysza byla juz uzywana ta biala usczelka miala jakis nalot i na gwincie jakby byly resztki farby niedococzyszczone

 

Edytowane przez outcast696
Nie chciałem zasmiecac a zapomnislem dodac kilka rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalej nawet nie wody, tylko samego thinnera. Bąbelki w zbiorniku wynikają z tego, że powietrze się cofa. Cofa się, bo napotyka opór w dyszy.

 

Ja dyszę swojej ultry czyszczę w ten sposób, że mam izopropanol w sprayu, więc dokładam do dyszy i dmucham w obie strony tym alkoholem. Wychodzi wszystko.  Przez czystą dyszę widać światło, okrągły otwór - tak możesz sprawdzić, czy jest czysto. 

 

Igłę połóż płasko na stole i nasączonym wacikiem w alkoholu lub thinerze przejedź po niej. 

 

Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klapouch napisał:

Bąbelki w zbiorniku wynikają z tego, że powietrze się cofa. Cofa się, bo napotyka opór w dyszy.

???

Powietrze nie leci dyszą! Więc nie może tam żadnego oporu napotykać. Chyba, że dyszą nazywasz coś innego. Powietrze pod ciśnieniem podawane jest do komory pod tzw. aircapem. I wydostaje się szczeliną pomiędzy aircapem a dyszą. Ale cały czas, w przestrzeni pod aircapem jest wyższe ciśnienie. Jeśli między dyszą a kanałem farbowym nie będzie szczelnie, to bąbelki powietrza pojawią się w zbiorniku. To samo stanie się, jeśli końcówka dyszy jest zdeformowana lub nie wystaje dostatecznie ponad aircap. Wtedy "cofanie się" powietrza nastąpi przez jej koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HKK napisał:

???

Powietrze nie leci dyszą! Więc nie może tam żadnego oporu napotykać. Chyba, że dyszą nazywasz coś innego. Powietrze pod ciśnieniem podawane jest do komory pod tzw. aircapem. I wydostaje się szczeliną pomiędzy aircapem a dyszą. Ale cały czas, w przestrzeni pod aircapem jest wyższe ciśnienie. Jeśli między dyszą a kanałem farbowym nie będzie szczelnie, to bąbelki powietrza pojawią się w zbiorniku. To samo stanie się, jeśli końcówka dyszy jest zdeformowana lub nie wystaje dostatecznie ponad aircap. Wtedy "cofanie się" powietrza nastąpi przez jej koniec.

Racja, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, żeby upewnić się, że  układ dysza , igła i aircap są czyste i nie ma tam żadnych zanieczyszczeń.  Jeśli kolega mówi, że wszystko jest podokręcane szczelnie, to jedyne co mi przychodzi jeszcze na myśl to właśnie dysza, której w ultrze się nie dokręca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, outcast696 napisał:

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi jak wieczorem dotre do domu bede działał. 

Jak dalej bedzie tak samo to zrobie reklamację

😞 :(:( aerograf ma doslownie 2 dni poki co mam drugi FA 180 X i nie miałem  z nim dotychczas zadnych problemów .

O ile pamiętam, to zdarzyło się, że Ultra "od nowości" miała uszkodzona dyszę. Obejrzyj jej końcówkę pod lupą. Wyczyść dobrze uszczelkę na dyszy i miejsca w których przylega do korpusu. Dokręć dokładnie (nie za mocno)  aircap i zobacz, czy koniec dyszy wystaje minimalnie ponad aircap. Nie wiem, czy da się to dobrze dostrzec w Ultrze, bo aircap jest zintegrowany z osłoną igły.

Są w zasadzie 3 możliwości. Albo jest nieszczelność między dyszą a korpusem (biała uszczelka), albo dysza jest uszkodzona, albo nie wystaje ponad aircap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi jak wieczorem dotre do domu bede działał. 

Jak dalej bedzie tak samo to zrobie reklamację

😞 :(:( aerograf ma doslownie 2 dni poki co mam drugi FA 180 X i nie miałem  z nim dotychczas zadnych problemów .

 

Tak wyglądały od nowosci (w sensie po rozpakowaniu i wyjeciu z pudełka)

20210218_204550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty to kupiłeś, ale jeśli tak to wyglądało zaraz po wyjęciu z pudełka to chyba kupiłeś jakaś używkę ze zwrotu... 

A i nie rozumiem czemu ludzie się nadal nabierają na tą niemiecką "jakość" zdecydowanie bym wolał jakiegoś chińczyka za 1/3 ceny tej Ultry.. 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nawet nie raczył umyć tych elementów. Mógł być kupiony nowy aero po to, żeby wymienić części. Korpus po zwrocie nie budził zastrzeżeń w sklepie, a bebechy wyglądają jak widać. Zapewne nowe części są droższe niż koszt zwrotu. Rzal i bul😂

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak 

Wyjąłem go z pudełka i rozmontowałem przed pierwszym malowaniem nie podobało mi sie to wiec zrobiłem  zdjęcia. 

Wczoraj wyczyscilem tą biała usczelke , sprawdzilem dysze czy nie zalega jakis syf i zrobilo mi sie tak jak na zdjęciu ponizej .

Lekko dokręciłem i zaczął malowac normalnie.

Mimo wszystko czuje sie oszukany dla mnie wyglada to tak jakby sam korpus byl nowy natomiast części, ktore sa na zdjeciach nie.

Jak bede w domu zrobie zdjecia samej igly bo do niej tez mam zastrzeżenia. 

 

 

20210218_205657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pudełko od aerografu było zafoliowane? Sorry ale jakoś mi się to wszystko nie klei (albo właśnie klei 🤨)

Jakbym otworzył pudełko z nowym aerografem kupionym w sklepie i zobaczył, że jest w takim stanie jak pokazałeś  na zdjęciach, to nawet bym nie zakładał wątku w celu szukania  problemu, tylko jeszcze tego samego dnia oddał go do sklepu...    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@outcast696 Na przyszłość dodam żebyś nie zdejmował tej białej uszczelki z dyszy. Jak jest już raz założona to niech jest, tylko ją wytrzeć z wierzchu szmatką zwilżoną rozpuszczalnikiem.
Uszczelka jest teflonowa, a teflon jest plastyczny i po ściśnięciu nie wraca do pierwotnej formy.  Jak zdejmiesz uszczelkę raz czy dwa to traci kształt i potem puszcza powietrze.
Nie wolno też aircapa dokręcać z całej siły, bo jak za mocno dokręcisz to się uszczelka ściska i "wychodzi bokiem". Będzie trzymać do pierwszego rozebrania, a potem do wymiany. 
Uszczelka również zużywa się delikatnie przy każdym rozkręcaniu i składaniu aero, i średnio raz do roku (w zależności od przebiegu) by ją pasowało wymienić, choć z mojego doświadczenia wynika że zanim uszczelka się zużyje to szlag trafia dyszę i trzeba brać cały komplet... 
 

Edytowane przez Czesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem  sobie kupic troszke lepszy aerofraf dotychczas malowałem Fa 180x ale niedawno mi sie uszkodził, mój  wybór padł  na Ultre , no i zamówiony z Agtom więc......

Nie wiem bede dzwonił i chciał go wymienic niechnminpoprostu wysla ten sam model.ale fabrycznie nowy.

Tak jak napisałem sam korpus wyglada na nieuzywany ale reszta wyglądała tak jak na załączonych zdjęciach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem  sobie kupic troszke lepszy aerofraf dotychczas malowałem Fa 180x ale niedawno mi sie uszkodził, mój  wybór padł  na Ultre , no i zamówiony z Agtom więc......

Nie wiem bede dzwonił i chciał go wymienic niechnminpoprostu wysla ten sam model.ale fabrycznie nowy.

Tak jak napisałem sam korpus wyglada na nieuzywany ale reszta wyglądała tak jak na załączonych zdjęciach 

Problem z aerografem rozwiązany, wywaliłem tą czarną uszczelkę od air capa i teraz maluje bez żadnego problemu 😁😁😁😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 19:08, outcast696 napisał:

Problem z aerografem rozwiązany, wywaliłem tą czarną uszczelkę od air capa i teraz maluje bez żadnego problemu

Czyli dysza nie wystawała wystarczająco ponad aircap. A przy precyzyjnie wykonanym gwincie, żadna uszczelka nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.