Skocz do zawartości

[G] McDonnell AV-8B Harrier 1/72 Mistercrap


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem jeden z nowszych wypustowy Mistercrapa. Model jest fenomenalny, świetnie zdetalowany. Szczegóły są finezyjne. 

Model zaprojektowany został chyba przez jakieś dziecko, a frezer tworzący formy musiał być na jakimś potężnym kacu :DIMG_20210220_223130.thumb.jpg.0435e4fe1956fbe8d6034124ca0a3ba9.jpg

IMG_20210220_223246.thumb.jpg.9885a6630b0c8de7ed28d09ffcd395ff.jpg

IMG_20210220_220719.thumb.jpg.0c4880b05005f4f7394cc270cb81b2e6.jpg

IMG_20210220_223430.thumb.jpg.fcaedc029704d8a3a866e1b3377919aa.jpg

IMG_20210220_223538.thumb.jpg.a490004f9a64b4e5df4070d200248a7e.jpg

IMG_20210220_223637.thumb.jpg.6a36d4c7468acf237a4ddc059d79a3c8.jpg

IMG_20210220_223728.thumb.jpg.66604a1cd8aac855b8dc871132b6d2cf.jpg

IMG_20210220_223824.thumb.jpg.ea5a8452705dbfe5649a39bf2caa35b9.jpg

IMG_20210220_223916.thumb.jpg.6f47cd7afd1ba74375b32acb08d7e22a.jpg

IMG_20210220_223956.thumb.jpg.4fc3b0b3db519f100e9360645f38e51d.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GENIALNY. No po prostu cudny jest. Jeden z najlepszych Harrierów  jakie widziałem na forum :super:

Tego się po prostu nie da "odzobaczyć" 

I jeszcze napisz, że postawisz na półce w pierwszym rzędzie - tym to już mnie zastrzelisz.

:szampan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem zmagania i cicho kibicowałem. Gratulacje dla zwycięzcy 😛 Pierwszy model w tym mini-projekcie skończony. 
 Płatowiec wyszedł ładnie jak na bazę wyjściową.  Ale mam dwie uwagi, które mogłeś ( i możesz ) poprawić, bo psują odbiór:
1. Szwy łączenia form na rakietach. No... nie ładnie to wygląda....
2. Pierwsze zdjęcie od spodu: rakieta wewnętrzna na prawym skrzydle jest krzywo wklejona ( nie jest równolegle do tej zewnętrznej i zbiornika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, zaszczytnie będzie stał obok innych marinesiakow, a magazynowanego Harriera od Hasegawy w diabły sprzedam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Andrzeju prace nad tym wynalazkiem ukończyłeś. Fajnie, że się nie poddałeś i przynajmniej starałeś się wydobyć z tego potworka to co najlepsze bo inaczej jak potworkiem tego zestawu Aeroplasta a teraz Mister Crafta nazwać nie można. Ani to ładne ani to zdetalowane ani to nie wygląda jak jakaś jedna konkretna wersja Harriera . Jednak nie poddałeś się i na luzie w sumie go ukończyłeś i za to masz plusa. Wreszcie mogłem zobaczyć jak po sklejeniu wygląda ten dziwny Harrier (szukałem w sieci zdjęć ukończonego i nie znalazłem). Dzięki za fajną galerię ukończonego modelu. 

 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to najlepiej pomalowany  egzemplarz tego modelu:)

Zbliżenia pokazują w pełni, finezyjne wykonanie elementów modelu;)

Gratuluje wytrwałości i mocnych nerwów.

 

ps. Myślę, że ten cały projekt ostatecznie skończy się wnioskiem - jeśli nie chcesz stosować zasady "10 razy dopasuj raz sklej i oblej szpachlą 10 razy", to 5 razy zastanów się czy na pewno chcesz kupić model .....tutaj wstaw obojętnie jaką nazwę modelu o wątpliwej jakości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pepociufakers napisał:

Podejrzewam, że to najlepiej pomalowany  egzemplarz tego modelu:)

Zbliżenia pokazują w pełni, finezyjne wykonanie elementów modelu;)

Gratuluje wytrwałości i mocnych nerwów.

 

ps. Myślę, że ten cały projekt ostatecznie skończy się wnioskiem - jeśli nie chcesz stosować zasady "10 razy dopasuj raz sklej i oblej szpachlą 10 razy", to 5 razy zastanów się czy na pewno chcesz kupić model .....tutaj wstaw obojętnie jaką nazwę modelu o wątpliwej jakości.

 

No cóż to chyba jedyny sensownie pomalowany model Harriera z Aeropalsta. Firma Aeroplast zaczęła produkować swoje potworki jeszcze w latach 90 i... cieszę się, że zaprzestała swojej działalności bo to co oferowała jest zwyczajnie fatalne... Niestety Mister Craft przejął te dziadowskie formy do dziś tłucze tego potworka Harriera... Aeropast naprawdę nie mógł gorzej wybrać do skopiowania Harriera  tylko musiał wybrać innego równie nieudanego stworka jakim jest zestaw Lindberg i jeszcze pozbawił go atrapy silnika Pegasus a dodanie skrzydeł od AV-8B chyba miało pozwolić na zbudowanie prototy pu YAV-8B ale lepszym jednak rozwiązaniem  jest wzięcie kadłuba z NOVO i połączyć go z tymi skrzydłami i efekt powinien być zdecydowanie lepszy od tego co prezentuje zestaw Artoplasta/Mister Crafta.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        by                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pepociufakers napisał:

 

ps. Myślę, że ten cały projekt ostatecznie skończy się wnioskiem - jeśli nie chcesz stosować zasady "10 razy dopasuj raz sklej i oblej szpachlą 10 razy", to 5 razy zastanów się czy na pewno chcesz kupić model .....tutaj wstaw obojętnie jaką nazwę modelu o wątpliwej jakości.

 

Wbrew pozorom szpachli było tam relatywnie mało, nie więcej niż np w wypadku Academy. Za to CA lało się strumieniami  : D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.